ŞUTSO OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI, ŞUTSO MECLİS TOPLANTI SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Ocak Ayı Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş,  Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Fırat, Meclis Başkan Yardımcısı Bülent Aziz Bülbül, Meclis Üyesi  Yaşar Bozkurt, Halil Savaş, İsmet  Yıldırım, İsa Gökmen, Mustafa Direkçi, Cihan Oktay, Metin Baydar, İbrahim Halil Satoğlu, Abdulkadir Dolap, İmam Keskin gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından, olağan meclis toplantısına geçildi. 2024 Ocak Ayı Meclis Toplantısı, 2023 Aralık Ayı Meclis Kararı, Aralık Ayı Mizanı, Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı ve Aralık Ayı Faaliyetleri, gündemiyle Meclis Başkanı Serhat Karadağ başkanlığında yapıldı.

 

Toplantı, Meclis Başkanı Serhat Karadağ’ın açılış konuşmasıyla başladı. Serhat Karadağ konuşmasında şunları kaydetti:

 

“Sayın Başkan, değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Hepiniz Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2023 Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.
Sizleri şahsım ve Meclis Divanı adına saygıyla selamlıyor, Ocak Ayı Meclis Toplantımızı açıyorum.
Öncelikle geçtiğimiz günlerde Meclis Üyemiz Aziz Çayırcıoğlu’nun vefat eden ablasına ve Meclis Üyemiz Mustafa Aşıklıoğlu’nun vefat eden babasına buradan bir kez daha Allah’tan  rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Hem yaşadığımız doğal afetlerden hem de yıl boyunca devam eden ekonomik sorun ve zorluklardan dolayı, iş dünyası olarak sıkıntılı bir süreç geçirdik. Yeni bir yıla girdik, dolayısıyla da yeni bir süreç var önümüzde. Söz konusu yeni süreçte ilimizin iktisadi kalkınması,  ticari ve sanayi potansiyelinin artırılması, Odamızın ilimiz adına sahip olduğu konumunun güçlendirilmesi için hep birlikte dayanışma ve istişare içinde çalışmalıyız. Muhakkak ki, eksiklerimiz ve hatalarımız olmuştur. Ancak hem bunları telafi etmek hem de bir daha tekrar etmemeleri için fikir alışverişi içinde olmalıyız. Yeni yılı ilimizin sosyoekonomik anlamda en geliştiği, kurumumuz Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın da en çok çalıştığı dönem yapmak bizim elimizde. Hemen her sektörümüzün ciddi sorunları olduğunu biliyoruz.
Global düzeyde kur piyasalarında yaşanan dalgalanma, devam eden çatışma ve şiddet ortamı, ulusal düzeyde devam yüksek enflasyon ve pahalılık siyasal ve iktisadi anlamda büyük bir istikrarsızlığa neden olmakta, iş dünyası olarak belirsiz bir süreçle karşı karşıya bırakmaktadır. Bu süreçten çıkma adına alınan kararların, hazırlanan program ve projelerin bir an uygulanıp sonuç vermelerini temenni ediyoruz. Ayrıca, biliyorsunuz, ülkemiz ve ilimiz açısından büyük önem arz eden mahalli seçimler sürecine giriyoruz. Bizim temel isteğimiz, başta alt yapı olmak üzere, üye firmalarımızın yatırım, üretim ve ihracat konusunda yaşadıkları kentsel sorunların dikkat alınması ve ivedilikle çözüme kavuşturulmasıdır. Bunun ilimizin iktisadi kalkınması ve büyümesi adına büyük bir önem taşıdığını hepimiz biliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın ilimiz ve Odamız adına verimli geçmesini diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

 

Meclis Başkanı Serhat Karadağ’ın  konuşmasının  ardından, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Yetim  konuşmasında şunları söyledi:

Sayın Divan, değerli Meclis Üyeleri, hepinize Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2024 Ocak Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz diyor, sizleri şahsım ve Yönetim Kurulum adına saygıyla selamlıyorum.
Malumunuz, bu toplantı, bizim yeni yılın ilk Meclis Toplantısı. Bu vesileyle bir kez daha hepinizin yeni yılını kutluyor,
ülkemiz, ilimiz ve iş dünyamız adına verimli, bereketli, barış ve huzur içinde geçmesini diliyorum.

Geride bıraktığımız yıl içinde olduğu gibi, bu yılda da ilimiz adına yatırım, üretim, istihdam, ihracat ve turizm temelli bir politika yürütmeyi hedefliyoruz. Bu alanlarla ilgili mevcut seviyemizi artırmak, sahip olduğumuz potansiyeli gün yüzüne çıkarmak önceliğimiz olacaktır. Geçen yıl yaşadığımız deprem ve sel gibi doğal felaketlere, küresel ve ulusal çapta yaşanan siyasal, sosyal ve ekonomik çatışma, gerginlik ve sorunlardan kaynaklı geçirdiğimiz zorlu ekonomik sürece rağmen zikrettiğim alanlarla ilgili potansiyelimizi artırdığımızı herkes biliyor.


Örneğin, depremden etkilenen 11 ilin içinde somut bir şekilde ihracatını artıran tek il Şanlıurfa'mızdır. Özellikle ihracatta kentimize yönelik uygulanan tüm ayrımcılıklara, sınır kenti olup Akçakale sınır kapısının hala istediğimiz düzeyde ticarete açılmamasına, sürekli kurulmasını talep ettiğimiz İhtisas Vergi Dairesi’nin olmamasına ve daha birçok soruna rağmen ihracatımızı artırdık, artırmaya da devam edeceğiz.


Bu konuda durmadan çalışan, sürekli yeni pazarlar arayışı içinde olup büyük gayretler gösteren ihracatçı firmalarımıza teşekkür etmek ve her zaman yanlarında olduğumu belirtmek istiyorum. Hakeza, firmalarımız için büyük bir mesele olan finansmana erişim sorunu üzerinde de durmaya devam edecek, uzun vadeli ve düşük kredilere ulaşımını kolaylaştırmaya dair elimizden geleni fazlasıyla yapacağız.


Bu tarz genel sorunlar ve bunlara dair çözüm önerileri haricinde, her sektörün kendine has, spesifik sorunlarının çözümü noktasında da büyük bir çaba içinde olacağız. Birçok defa dile getirdiğimiz gibi, tarıma dayalı, dijitalleşmeyi esas alan ve ekolojiye duyarlı yeşil sanayiyi güçlendirmek, yenilebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmak günümüz dünyasında büyük önem arz etmektedir. Dönem koşullarına uymak ve geri kalmış bir kent olmamak adına biz de hem kurumsal hem de bireysel olarak ilimizde bu alanlara yoğunlaşmalıyız. Ülke olarak içinde bulunduğumuz zorlu ekonomik süreç, yeni yılda bize ayrı bir sorumluluk yüklemektedir.
Çünkü içinde bulunduğumuz bu resesyon döneminden çıkmak, ekonomik olarak büyüyüp gelişmek için daha fazla çalışmamız gerekiyor. Biz Oda yönetimi olarak bu konuda gerekli planlamamızı yapıyor, yoğun bir sürece hazırlıklı olduğumuzu rahatlıkla ifade edebilirim. ıSon olarak şunu da belirtmek istiyorum.  GAAM’ın inşa çalışmalarının sonuna geldik. Bir aksilik olmazsa, inşallah önümüzdeki ay açılışını gerçekleştireceğiz. Böylece ilimiz ve çevre illerdeki gıda sektöründeki firmalar ile ihracatçılarımız için gerekli analizler akredite olarak yapılacak, ürünlerin daha kaliteli olarak pazara sunulması sağlanacak. Ayrıca, ŞUTGEM’de de kurslarımız devam ediyor. Burada Kaynakçılık ve Ayakkabı İmalatı Programı kapsamında eğitim alan çok sayıda kursiyerimiz kurs süreçlerini başarıyla tamamladı. Bununla birlikte kadınlarımıza yönelik Tekstil Hazır Giyim Programı açıldı ve onların da kurs süreci devam ediyor. Bu eğitim programlarıyla ilimiz iş dünyasına kalifiyeli çalışan yetiştirme çabası içindeyiz ve bu konuda diğer illere göre çok başarılı olduğumuzu özellikle vurgulamak istiyorum. Nitekim bu programlara katılan kursiyerlerimizin istihdam oranı yüzde 65’ten fazladır. Tekrardan yeni yılın ülkemiz ve ilimiz ekonomisi için verimli bir yıl olmasını diliyor, sizleri bir kez daha saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi.


Gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Halil Çizmeci 2024 Aralık Ayı faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

 

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

18.12.2023 – 15.01.2024 tarihleri arasında Odamıza;

191  yeni üye kaydedilmiş,

317  Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

49 üyenin kaydı silinmiştir.

15.01.2024 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 15.322

1) ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1- Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

 1. Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

12.01.2024 tarihinde   Hesapları İnceleme Komisyonu, 2024 Yılı Ocak Ayı olağan toplantısını, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

19.12.2023 tarihinde ŞUTSO 27.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ın öncülüğünde, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

19.12.2023 tarihinde ŞUTSO 18.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ın öncülüğünde, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

21.12.2023 tarihinde ŞUTSO 9.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ın öncülüğünde, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

26.12.2023 tarihinde ŞUTSO 3.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'in öncülüğünde, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

28.12.2023 tarihindeŞUTSO ve Kadir Evliyaoğlu Koleji arasında imzalanan protokolde, ŞUTSO personeline 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücretinde % 20 indirim uygulanacak. (https://sutso.org.tr/haberler/sutso-personeline-kadir-evliyaoglu-kolejinden-20-indirim-s82)

03.01.2024 tarihinde ŞUTSO 8.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ın öncülüğünde, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

04.01.2024 tarihinde  ŞUTSO 10.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ın öncülüğünde, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

09.01.2024 tarihinde  Meclis Başkanı Serhat Karadağ öncülüğünde, Yönetim Kurulu, Meclis, Komite ve Sektör temsilcilerinin katılımı ile Ocak ayı olağan "Birleştirilmiş Meslek Komite Toplantısı" gerçekleştirildi. Toplantıda; Bölgesel Toplantı öncesi Kentsel Dönüşüm ve İmar Planları istişare edildi.

10.01.2024 tarihinde  ŞUTSO 20.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

 

 

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

 

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

19.12.2023 tarihinde Meclis Başkanımız Sn.Serhat Karadağ, Karacadağ Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde ve Şanlıurfa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan toplantıya katılarak sanayileşmede yeşil dönüşüm ve dijitalleşmenin önemini vurguladı. (https://sutso.org.tr/haberler/sutso-meclis-baskani-karadag-sanayide-yesil-donusum-ve-dijitallesmeye-onem-vermeliyiz-s68)

22.12.2023 tarihinde Ceylanpınar Sanayici ve İş Adamları Dernek Başkanı Mehmet Yılmaz ile Başkan Yardımcısı Abdulvahap Beken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş'ı ziyaret ederek Ceylanpınar OSB Bölgesi'nin kurulumu ile ilgili sorunları ve çözüm önerilerini istişare etti.

02.01.2024 tarihinde Sürekli gündeme getirdiğimiz OSB'mizin genişletilmesi, ilimizde İhtisas Vergi Dairesi'nin kurulması, KDV iadesi, yatırım, istihdam ve ihracatımızın artırılması gibi sorunları TBMM'de açıkça dile getirdiği için  Şanlıurfa MHP Milletvekili İbrahim Özyavuz'a çok teşekkür ederiz.

11.01.2024 tarihinde   ŞUTSO ve İHKİB Eğitim Vakfı iş birliğiyle düzenlenen Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ŞUTGEM'de kadınlara yönelik tekstil ve hazır giyim 2. Modül eğitim programı faaliyete geçmiştir.

11.01.2024 tarihinde   Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret ederek ilimizin ticaret ve sanayi alanında yaşanan gelişmeleri, sorun ile çözüm önerilerini istişare etti. Nazik misafirperverlikleri için Başkanımıza teşekkür ederiz.

12.01.2024 tarihinde   Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Üyeleri ile birlikte Odamız ve BM Dünya Gıda Programı (UN-WFP) iş birliği ile ŞUTGEM'de düzenlenen Ayakkabı İmalatı Eğitim Programı'nı tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi. Hepsine meslek hayatında başarılar dileriz.

 

 

 

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

 

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

 

 

2.6 İş ve Yatırım Ortamının Geliştirilmesi

19.12.2023  tarihinde  ŞUTSO 27.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; ve Meclis Başkanımız Sn.Serhat Karadağ'ın öncülüğünde, Meclis ve Komite Üyelerimizin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

20.12.2023  tarihinde  19.Meslek Komitesi (Makine İmalat Sektörü) Aralık ayı olağan toplantısı;  Yönetim Kurulu ve Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

20.12.2023  tarihinde  12.Meslek Komitesi (Hububat Sektörü) Aralık ayı olağan toplantısı;  Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

20.12.2023  tarihinde  6.Meslek Komitesi (Ulaşım Sektörü) Aralık ayı olağan toplantısı; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Mustafa Taş'ın öncülüğünde Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda  sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

20.12.2023  tarihinde  10.Meslek Komitesi (İnşaat Sektörü) Aralık ayı olağan toplantısı; Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda  sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

22.12.2023  tarihinde  ŞUTSO Turizm Komitesi Aralık Ayı olağanüstü toplantısı; Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Önkol'un iştirakleri ile 5. Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda, "Şanlıurfa 2023-2030  Turizm Master Eylem Planı" istişare edildi.

25.12.2023  tarihinde  24.Meslek Komitesi (Medikal Sektörü) Aralık ayı olağan toplantısı;  Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

04.01.2024  tarihinde  17.Meslek Komitesi (İthalat ve İhracat Sektörü) Ocak ayı olağan toplantısı;  Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

05.01.2024  tarihinde  21.Meslek Komitesi (Elektrik Sektörü) Ocak ayı olağan toplantısı;  Dr. Ögr. Üyesi Ömer Faruk Bilbay, Meclis, Komite ve sektör temsilcilerinin  katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda  Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının kullanımının sektöre ve çevreye etkileri istişare edildi.

05.01.2024  tarihinde  15.Meslek Komitesi (Gıda Sektörü) Ocak ayı olağan toplantısı;  Tatlıcılar Odası Başkanı Mehmet Şakak, Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

09.01.2024  tarihinde  14.Meslek Komitesi (Gıda Sektörü) Ocak ayı olağan toplantısı;  Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

10.01.2024  tarihinde  2.Meslek Komitesi (Mobilya Sektörü) Ocak ayı olağan toplantısı; Yönetim Kurulu, Meclis, Komite ve Sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda mobilyacılar sitesi'nin mevcut durumu, sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

12.01.2024  tarihinde  5.Meslek Komitesi (Turizm Sektörü) Ocak ayı olağan toplantısı;  KKA Uzmanı Cüneyt Ateş,  Meclis ve Komite üyelerinin  katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda  sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

2.7  Teşvik, Yatırım ve Finansal Olanaklara Erişim İmkanının Arttırılması

19.12.2023 tarihinde Yönetim Kuruu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ile Yönetim Kurulu üyeleri, Viranşehir OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Seyithan Zencirci ve Başkan Vekili Abdurrezak Yüksel'i ziyaret ederek ilimizin yatırım sorunlarını ve çözüm önerilerini istişare etti.

 

 

3) ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

18.12.2023  tarihinde  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, kadın girişimcilerine yönelik Eğitmen Cüneyt Örkmez tarafından verilen "Kadın Girişimciliğinde Liderlik" konulu eğitim programına katıldı.

20.12.2023 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Aralık Ayı Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

(https://sutso.org.tr/haberler/sanliurfa-ticaret-ve-sanayi-odasi-sutso-aralik-ayi-meclis-toplantisi-sutso-meclis-toplanti-salonunda-gerceklestirildi-s74)

22.12.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Odamız ve KAS Türkiye Temsilciliği iş birliği ile düzenlenen "Kadın Girişimciliğinde Liderlik Eğitimi" programı sonrası katılımcı kadın girişimcilerimiz için Göbeklitepe Toplantı Salonumuzda yapılan sertifika törenine katıldı.

28.12.2023 tarihinde ŞUTSO 2023 yılı son Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve Meclis Başkanı Serhat Karadağ’ın katılımıyla gerçekleştirildi. (https://sutso.org.tr/haberler/sutso-2023-yili-son-musterek-meslek-komitesi-toplantisi-yapildi-s80)

28.12.2023 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, ŞUTSO 9. Meslek Komitesi Meclis ve Komite Üyeler ile birlikte SGK Şanlıurfa İl Müdürü Nurettin Nacar'ı ziyaret ederek inşaat sektöründeki sorunları ve çözüm önerilerini istişare etti. Sn.Nacar'a konuyla ilgili duyarlılığı için teşekkür ederiz.

29.12.2023 tarihindeŞUTSO, Özel BİL-FEN Dershanesi Kurs ve Okullar ile Kızılay Eğitim Kurumları arasında yaptığı protokolde, ŞUTSO üyelerinin 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı özel okul ve dershane kayıt ücretlerinde % 20 indirim uygulanacak.

(https://sutso.org.tr/haberler/sutso-uyelerine-bil-fen-dershanesi-kurs-ve-okullar-ile-kizilay-egitim-kurumlarindan-20-indirim-s83)

29.12.2023 tarihinde ŞUTSO, Özel Ormanköy Anaokulu ile yaptığı protokolde, ŞUTSO Personel ve Üyelerinin 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücretlerinde % 20 indirim uygulanacak.  (https://sutso.org.tr/haberler/sutso-personel-ve-uyelerine-ozel-ormankoy-anaokulundan-15-indirim-s84)

09.01.2024 tarihinde  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, üye ziyaretleri kapsamında, Pratik Yöntem Koleji Kurucusu  Mustafa Yıldırım ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Mehmet Emin Kuş ile bir araya gelerek özel okulların ve ilimizin eğitim sorunları ile çözüm önerilerini istişare etti.

 

 

 

 

 

 

3.2 Tanıtıma Yönelik ve Görünürlüğün arttırılması faaliyeti

18.12.2023  tarihinde ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda “Şanlıurfa İhracatçı Buluşmaları” programı gerçekleştirildi.  (https://sutso.org.tr/haberler/sutso-ihracatci-bulusmalarina-ev-sahipligi-yapti-s36)

20.12.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim İstanbul’da düzenen "21. Türk-Arap İşbirliği Zirvesi"ne katıldı.

 (https://sutso.org.tr/haberler/baskan-yetim-21-turk-arap-isbirligi-zirvesinde-konustu-s73)

21.12.2023 tarihinde Şanlıurfa Ticaret Ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ev sahipliğinde Aynı İl Oda/Borsa Olağan Toplantısı düzenlendi(https://sutso.org.tr//haberler/sutso-ayni-il-odaborsa-olagan-toplantisina-ev-sahipligi-yapti-s75)

22.12.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Şanlıurfa SMMMO'nun düzenlediği eğitim sınıfının açılış programı ve Nitelikli Muhasebe Uygulamaları Eğitim Kursu sertifika törenine katılarak, mali müşavirlerin mesleki sorunları ile her iki kurum arasındaki iş birliğinin artırılmasına dikkat çekti.

29.12.2023 tarihinde Bil-Fen Dershanesi Kurs ve Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Selami Şahin ve Genel Müdür İbrahim Öğün, Odamızın Eğitime olan katkılarından dolayı Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ı ziyaret ederek kendilerine plaket takdim ettiler.

29.12.2023 tarihinde Şanlıurfa Badıllı Sosyal ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Baydilli, Yönetim Kurulu Üyeleri ve beraberlerindeki heyet, Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ı ziyaret ederek plaket takdim ettiler.  Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

31.12.2023 tarihinde ŞUTSO Meclis Başkanı Serhat Karadağ, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajda, "2024 yılı şehrimiz ve ülkemiz için her alanda başarı yılı olsun" dedi.

 (https://sutso.org.tr//haberler/sutso-meclis-baskani-serhat-karadagin-yeni-yil-mesaji-s85)

31.12.2023 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, 2024 yılının ülkemize ve tüm dünyaya sevgi, barış ve refah getirmesi dileğinde bulundu.

 (https://sutso.org.tr/haberler/sutso-yonetim-kurulu-baskani-mehmet-yetimin-yeni-yil-mesaji-s86)

03.01.2024 tarihinde Demokrat Parti Şanlıurfa Haliliye belediye Başkan Adayı Reyhan Akçura, Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ı ziyaret etti. Nazik  ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

04.01.2024 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle ilimizde görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.  (https://sutso.org.tr/haberler/sutso-yerel-ve-ulusal-basin-mensuplariyla-bir-araya-geldi-s89)

11.01.2024 tarihinde  Karagül ürünleri üreten ilimizin yerel markası Mussa Halfeti'den Karagül Yönetim Kurulu Başkanı Devrim Tutuş ile Sabri Tutuş, Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ı ziyaret ederek, karagül ürünlerinin üretimi ve yerel kalkınmaya katkı sağlanması hakkında istişare etti.

 

Kurumlar & İştirakler

Şutso Medya