ŞUTSO'DA İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

19 Mayıs 2015 | 1414
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ŞUTSO) TOBB 18. Türkçe Konuşan Girişimciler İkili İş Görüşmesi Programı düzenledi.

Komşu ülkelerde, Orta Asya'da, Balkanlarda yaşayan ve Türkçe konuşan girişimciler ile ülkemizin bağlarını güçlendirmek için 2005 yılından bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Dışişleri Bakanlığının işbirliğiyle düzenlenen, Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep, İstanbul’u kapsayan programın Şanlıurfa bölümü 21 ülke ve 5 özerk bölgeden 47 katılımcıyla ŞUTSO’da yapıldı.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ, Türkçe Konuşan Girişimciler İkili İş Görüşmesi Programı’nın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.  Başkan Yardımcısı Uludağ heyeti Şanlıurfa’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Uludağ gelen heyete, Şanlıurfa’nın tarihi, ekonomisi, üretim sektörleri ve ihracat yapan firmaları hakkında detaylı bir sunum yaptı. Sunumun akabinde hediyeleşmeler gerçekleştirildi. Hediyeleşmenin ardından heyet, ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmek üzere meclis salonu fuaye alanına geçti. Burada gerçekleştirilen iş görüşmelerine Şanlıurfa firmaları da yoğun ilgi göstererek iş birliği kurma noktasında ön görüşmeler yaptı. Özellikle Gıda, tarımsal ürünler, Hayvansal aşı ve biyolojik gübre, tarım ekipman ve makinaları, tekstil, trafo, mobilya ve inşaat malzemeleri üreten firmalar ithalat ve ihracat çerçevesinde iş bağlantıları oluşturdu.

ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil Akkaya, İbrahim Uludağ,  Yönetim Kurulu Üyeleri Murat İmamoğlu, Cumali Güneş, Mustafa Badıllı, Faruk Atlas,  Meclis Üyeleri Ali Çiçek, Abdurrahman Acı, Ahmet Oruç, Mikail Zahit, M.Fatih Us, Mustafa Şimşek, Bakır Kama, Ömer Melik, Mustafa Sonekinci, TOBB 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına iştirak etti.

Gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerinin ardından heyet, Şanlıurfa Ticaret Borsası’na bir ziyaret gerçekleştirdi, ziyaretin ardından Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Heyet daha sonra Cevahir Konukevi’nde sıra gecesine katılarak günün yorgunluğunu attı. Heyet, programın akabinde Gaziantep’e gitmek üzere Şanlıurfa’dan ayrıldı.  

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 22
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 123318
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES