KARACADAĞ KALKINMA AJANSI YÖNETİMİ ŞANLIURFA’DA TOPLANDI

13 Mayıs 2016 | 1801
| | | |

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Şanlıurfa Valisi Sayın İzzettin Küçük başkanlığında Yönetim Kurulu Üyeler ve ŞUTSO Başkanvekili Halil Akkaya'nın katılımıyla Şanlıurfa’da yapıldı. Toplantı ile ilgili olarak Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığınca şu açıklama yapıldı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı'na Genel Sekreter Ataması Yapıldı

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreterlik görevini vekâleten yürüten Dr. Hasan Maral, Kalkınma Bakanlığının 19.04.2016 tarih ve E.1623 sayılı yazısı ile aynı göreve asaleten atanmış ve 20 Nisan 2016 tarihinde görevine başlamıştır. Toplantıda Yönetim Kurulu konuyla ilgili bilgilendirilmiştir.

Programların İlerleme Durumları Ele Alındı!

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen programlar kapsamında destek almaya hak kazanan ve sözleşmesi imzalanarak uygulaması devam eden proje ve faaliyetlerle ilgili Ajans tarafından hazırlanan iki aylık Program İlerleme Raporları, geçtiğimiz iki aylık dönemde uygulamaları başarı ile tamamlanan projeler ile uygulamada sorun yaşanan projeler hakkında Yönetim Kurulu’na sunum yapılmıştır.

Doğrudan Faaliyet Destekleri Nisan Dönemi Başvuruları Sonuçlandı

TRC2 Bölgesinin kalkınması, gelişmesi ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına, bölge için önemli olabilecek stratejik eylemlerin başlatılmasına ve gerçekleştirilmesine ve büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesi ve yönlendirilmesine katkı sağlayacak ‘yenilikçi, acil ve stratejik nitelikli’ araştırma, planlama ve fizibilite çalışmaları ile diğer faaliyetlere destek sağlamak amacıyla uygulanan ve 01 Nisan 2016 tarihi itibariyle başvuruları alınmaya başlanan Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı (DFD) kapsamında 01-30 Nisan 2016 tarihleri arasında Ajansımıza yapılan ve değerlendirmesi tamamlanan faaliyet başvuruları Yönetim Kurulu'nun onayına sunulmuştur. DFD Nisan dönemi sonuçlarına www.karacadag.org.tr adresinden erişilebilir.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 19
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 14491
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES