2015 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

14 Mayıs 2015 | 2396
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Nisan Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Meclis Üyeleri bilgi aktarımı, önergeler, 2015 Mart ayı mizanı'nın görüşülmesi,  2015 Mart ayı faaliyetleri, 2014 yılı mizan ve fasıllar arası sehven yapılan hataların izahatı gündemiyle Meclis Başkan Vekili Mustafa Taş Başkanlığında ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Meclis Başkan Vekili Mustafa Taş, Meclis tüzük ve yönetmeliğinin uygulama esasları hakkında bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Başkan Vekili Taş’ın açılış konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü, gündem maddelerinin görüşülmesi ve oylanması sonrasında Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ateş, 2015 Mart ayı faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

 

2015 Mart Ayı Faaliyetlerimiz Şöyle;

08.03.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde,  Şanlıurfa Hilton Garden Inn Hotel’de ‘AB Ülkelerinde ve Türkiye’de Kadın Olmak’ konulu Seminer düzenledi.

10.03.2015 tarihinde Türk Ekonomi Bankası‘nın (TEB) 9 yıldan bu yana KOBİ’lerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği TEB KOBİ Akademi’nin durağı bu kez Şanlıurfa oldu. Nevali Otel’de düzenlenen organizasyon Şanlıurfalı KOBİ’leri bir araya getirdi.Programa ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin de katıldı.

10.03.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ŞUTSO) Belediye Şehir Planlama Çalışmaları 3. Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda, belediyelerin şehir planlama, imar ve ulaşım hizmetlerindeki mevcut problemler ve çözüm önerileri tartışılarak konularla ilgili raporlar hazırlanması yönünde görüş alışverişinde bulunuldu. Gerçekleşen toplantıya ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Murat İmamoğlu, Meclis Üyeleri Ahmet Yüksel, Ali Çiçek, Ekrem Tüysüz, M.Fatih Gülel, Mimarlar Odası Şube Başkanı Bilal Yıldırım, Proje Uzmanı Ahmet Batur ve Mimar Nihat Güllü katıldı

10.03.2015 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Diyarbakır Valisi Hüseyin AKSOY başkanlığında, Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar'ın katılımıyla Şanlıurfa'da yapıldı.

10.03.2015 tarihinde İstihdam için Koordinasyon ve Eğitim Teknik Destek Projesi (İSKEP) Avrupa Birliği – Türkiye mali işbirliği kapsamında yürütülen İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı’nın (İKGOP) “Sosyal İçerme” önceliği çerçevesinde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından hazırlanan projenin tanıtım toplantısı Odamızda yapıldı. Toplantıya Odamız Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Taş ve Meclis Üyesi Abdurrahman Acı katıldı.

11.03.2015 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık fuarının 2.si Şanlıurfa’da açıldı. 11-14 Mart tarihleri arasında açık kalan fuara Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Meclis Başkan Yardımcı Mustafa Taş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil Akkaya, İbrahim Uludağ, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Imamoğlu,  Meclis Üyeleri Abdullah Kaplan, Mustafa Sonekinci, İsmail Coşkun, Mehmet Günak, M. Raşat Karadeniz, Selçuk Karakuş, Selahattin Ateş, Şeyhmus Demirel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

11.03.2015 tarihinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Oda-Borsa Başkanları TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Ankara’da Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir araya geldi.​ Gerçekleşen toplantıya Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin de katıldı.

11.03.2015 tarihinde. İzmir Ticaret Odası (İTO) İş Kadınları Konseyi, “81 İl 81 Topuk” projesi kapsamında geldikleri Şanlıurfa'da Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin'e de bir ziyaret gerçekleştirdi. Heyeti, Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat ve İcra Kurulu Üyeleri karşıladı.

16-17.03.2015 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Adana da düzenlenen Akreditasyon Toplantısına Odamız Genel Sekreteri Faruk Yaşar, Mali İşler Birimi Sorumlusu Vedat Tekatlı ve Akreditasyon sorumlusu Nesrin Karakaş katıldı.

17.03.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ŞUTSO) Engelli Dernekleri Başkanları ile temsilcilerinin katılımıyla engelli istihdamı ve işveren beklentisi toplantısı gerçekleştirildi. Engelli vatandaşların iş dünyasında karşılaştığı mesleki eğitim, çalışma koşulları ve istihdam sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri çerçevesinde engelli istihdamı ve işveren beklentisi konulu bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. ŞUTSO Göbeklitepe toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cumali Güneş, Meclis Üyesi Abdurahman Acı, Öğ-Der Başkanı Yunus Yeğin, ŞUOFİD Başkanı Emrah Baş, Yönetim Kurulu Üyesi Habip Polat, Şanlıurfa Engelliler Derneği Başkanı İsa Oca, Şanlıurfa Engelli Spor Kulübü Başkanı Serdar Yıldırım, Şanlıurfa İşitme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Bebe, Şanlıurfa Bedensel Engelliler Başkanı İbrahim Tapşık, Şanlıurfa Hemofili Derneği Başkanı Ali Yıldırım, Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği Başkanı Bedih Satoğlu, Şanlıurfa Görme Engelliler Derneği Başkanı İsmail Dünya katıldı.

18-20 Mart 2015 tarihlerinde AB Bilgi Merkezleri Ağı ile AB Türkiye Delegasyonu işbirliğiyle düzenlenen ve Türkiye'nin 20 farklı ilinden akademisyenler, gazeteciler ve davetliler Gaziantep'te gerçekleştirilen 2015 AB Kadınlar Forumuna katıldı. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Evrim Uygun, Şanlıurfa'lı 6 temsilci ile foruma katıldı.

18 Mart 2015 tarihlerinde Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar ile beraberindeki heyet, Şanlıurfa Baro Başkanlığı ve Arabuluculuk Daire Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilecek olan “Arabuluculuk Semineri hakkında bilgilendirmede ve istişarede bulunmak üzere Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin, Meclis Başkanı İbrahim İletmiş ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Şanlıurfa Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri, ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil Akkaya, İbrahim Uludağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Badıllı, Murat İmamoğlu, Kadir Kılıçoğlu, Mithat Arhan, Cumali Güneş, Genel Sekreter Faruk Yaşar da hazır bulundu.

19.03.2015 tarihinde Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yüksek disiplin Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıya Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi E.Sabri Ertekin katıldı.

21.03.2015 tarihinde Şanlıurfa İl ve İlçelerinde faaliyetlerini sürdüren Odalar ve Borsa, Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen müşterek toplantı Birecik Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlendi. Gerçekleşen toplantıya Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (SUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin,  Yönetim Kurulu Üyeleri Murat İmamoğlu, Mustafa Badıllı ve Kadir Kılıçoğlu, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası   (BTSO) Meclis Başkanı Hüseyin Yaşar Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Acar ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Berattin Kayıran ve Salih Köse, Şanlıurfa Ticaret Borsası (SUTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek katıldı.

22-25.03.2015 tarihlerinde Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan UNESCO binasında Uluslararası Nevruz kutlamaları UNESCO Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı'nın ev sahipliğinde başladı. Kutlama etkinliğine Türkiye, Afganistan, Azerbaycan, Irak, İran, Hindistan, Kazakistan, Pakistan, Tacikistan ve Türkmenistan'dan yetkililer ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'in yanı sıra; Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E, Sabri Ertekin de katıldı.

25.03.2015 tarihinde Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Christoph Hallier ile Özcan Bulgen, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ’ı ziyaret ederek, ekonomik işbirliğini geliştirme ve yatırım fırsatları konusunda görüş alışverişinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette ŞUTSO Genel Sekreteri Faruk Yaşar da hazır bulundu.

25.03.2015 tarihinde Şanlıurfa’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen, 120 firmanın katıldığı Yapı İnşaat ve Dekorasyon Fuarı yapılan törenle ziyaretçilere açıldı. Fuarın açılışına Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ahmet İnan, Ak Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu ve Meclis Kurulu Üyeleri, İlçe Belediye Başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

26.03.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) organizesi ile Qualityline Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürü Erol Dinçkal tarafından Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Semineri düzenlendi. Düzenlenen seminere ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Badıllı, Kadir Kılıçoğlu, Murat İmamoğlu, Cumali Güneş, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün, İş adamları Hamza Tavas, Feridun Bülbül ile davetliler katıldı.

26.03.2015 tarihinde Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) öncülüğünde başlatılan Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformu’nun 5’ncisi Osmaniye’de yapıldı. Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasının (OTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş,  Hatay ve Osmaniye’nin Ticaret ve Sanayi Odası başkanları ile kalkınma ajanslarının yöneticileri katıldı. Toplantıya Odamız Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin ve Genel Sekreter Faruk Yaşar katıldı.

30.03.2015 tarihinde Şanlıurfalı üreticiler, Karacadağ Kalkınma Ajansının bu yıl 2 milyon 250 Bin TL hibe desteği vereceği GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı hakkında bilgilendirildi. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Meclis Üyesi Reşat Karadeniz, Ajans Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral, GAP Ekoder Başkanı Medet Abbasoğlu, üreticiler, firma yöneticileri, ilçe tarım müdürlükleri, belediyeler ile ziraat odaları yetkilileri katıldı.

30.03.2015 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen Gaziantep Üniversitesi Horizon 2020 Bilgilendirme Toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Badıllı katıldı.

30.03.2015 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenen Sayısal Takograf Toplantısına Odamız Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ateş, Sanayi Birimi K Belgeleri Sorumluları Aydın Korkmaz ve H.Kürşad Rastgeldi katıldı.

31.03.2015 tarihinde Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz Başkanlığında, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi C.Asuman Yazmacı ve Kurul Üyelerinin katılımıyla 2015 yılı üçüncü Turizm Platformu toplantısını gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 21
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 22263
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES