ŞUTSO’NUN KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMLERİ YAPILDI

19 Ekim 2023 | 413
| | | |

TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri bugün (19.10.2023) 10.00-17.00 saatleri arasında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği koordinasyonunda, girişimciliğin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla Türkiye genelinde odalar ve borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten, Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri, Türkiye’nin 81 ilinde aynı gün ve saatte eş zamanlı olarak düzenlendi.

TOBB tarafından yeniden yapılandırılarak sayıları artan Kadın Girişimciler KurulU, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan seçimlerle İcra Komitesi üyelerini seçti. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı kurul üyelerinin yer aldığı seçimlerde, daha önceden müracaatını yapan adaylar aldıkları oy sıralamasına göre asil ve yedek üyeler olarak seçildi. Kadın Girişimciler Kurulu’nda seçime tek liste olarak giren Hatice Kübra İlhan'ın listesi kazandı.

Şanlıurfa İli Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ildeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politikalar belirlenmesi, girişimcilik kültürünün Şanlıurfa’daki kadınlar arasında gelişmesine öncülük edecekler. Ayrıca il ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunacak, sektörlerde girişimde bulunulmasına yardımcı olacak, tedbirlerin belirlenmesi ve bu sektörlere kadın girişimcilerin yönlendirilmesi ve teşvik edilmesi gibi çalışmaları da yürütecekler.

Yapılan seçimlerin kesin olmayan sonuçlarına göre TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi asil üyeliklerine; Hatice Kübra İlhan, Ceren Odabaşı, Hatice Kübra Cevheri, Emel Göllü, Aslı Melik Dişikırık, Eda Satoğlu, Betül Küçük, Gizem Kara Sağır, Hacer Çadırcı, Hacire Yavuklu Küçük, Gülseren Kaplan seçildi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 37
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 364647
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES