ŞUTSO 2023 MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

17 Mayıs 2023 | 395
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Meclis Üyeleri Halil Savaş, İsa Gökmen, İ.Halil Peltek, İbrahim Satoğlu, Mahmut Akaslan ve Mehmet Aslan gündem dışı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından, olağan meclis toplantısına geçildi. 2023 Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, 2023 Nisan Ayı Meclis Kararı, Nisan Ayı Mizanı, Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı ve Nisan Ayı Faaliyetleri, gündemiyle Meclis Başkanı Serhat Karadağ başkanlığında yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Serhat Karadağ’ın açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanı Serhat Karadağ açılış konuşmasında şunları kaydetti:"Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2023 Mayıs Ayı olağan Meclis Toplantısı'na, hoş geldiniz. Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Mayıs Ayı Meclis Toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, Öncelikle geçtiğimiz günlerde Yengesini kaybeden Meclis Üyemiz Mustafa Sonekinci ve Amcasıoğlu’nu kaybeden Meclis Üyemiz Muhiyettin Kelekçi’ye bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyor, ebediyete irtihal etmiş tüm sevdiklerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Ayrıca, Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilliği Seçimleri Seçim sonuçlarının şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, seçilen Milletvekillerimize başarılar diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, Geçtiğimiz Meclis Toplantımızda hatırlayacağınız üzere, Endüstri 4.0, Yeşil Sanayi, Yeşil Mutabakat konularıyla ilgili detay bilgiler paylaşmıştım. Bu konuşmamda da yeşil ekonomi, sürdürülebilir ve çevre dostu ekonomik faaliyetler üzerinde durmak istiyorum.

İçinde bulunduğumuz yeni yüzyılda çevre koruma ve sürdürülebilirlik konuları giderek daha fazla önem kazanmakta, yeşil ekonomi kavramı ve yeşil dönüşüm projeleri gündemdeki yerini sürekli olarak korumaktadır.

Dünya genelinde çevresel sorunların azaltılması ve iklim değişikliği ile mücadele çalışmaları, yeşil ekonomi, sürdürülebilir ve çevre dostu ekonomik faaliyetler desteklenerek yürütülmektedir. Bu bağlamda da hibe, teşvik ve destek unsurları, ülkemizde çevre dostu teknolojilerin yaygınlaştırılması açısından ciddi anlamda büyük önem taşımaktadır.

Ülkemizin 2021’de Paris Anlaşması’na taraf olmasının ardından 2053 yılı için Net Sıfır Emisyon Hedefi belirlemesi, İklim Şurası ve İklim Kanunu başta olmak üzere devletin en üst kademelerinin inisiyatifinde yürütülen çalışmalara ek olarak, sanayi firmalarımızın daha kısa sürede beklenen standart üretime geçişini destekleyecek her türlü politika ve teşvik de göz ardı edilmemelidir. Ayrıca; sanayi üreticilerimiz için ihracatı kolaylaştıran ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu yasal düzenlemelerle rekabet gücünün korunmalı, yerli teknoloji tedarikçileri desteklenmeli, dönüşüm için destekler artırılmalı ve bürokratik süreçler azaltılmalıdır. Değerli Meclis Üyeleri, Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, meclis toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum." dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ise gerçekleştirilen seçimlerin ardından iş dünyası temsilcilerinin beklentilerini aktardığı bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Yetim konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Divan, Kıymetli Meclis Üyeleri; Mayıs Ayı Meclis Toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Sizleri, şahsım ve Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum.

Değerli Hazirun; Malumunuz olduğu üzere, geçtiğimiz Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilliği Seçimleri gerçekleştirildi. Seçim sonuçlarının şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, seçilen Milletvekillerimize başarılar diliyorum. Bizler iş dünyası temsilcileri olarak vatandaşlarımızın sağduyu ve demokratik olgunlukla seçimi tamamladıklarını düşünüyor, Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinin de aynı ferasetle tamamlanacağına inanıyoruz. Evet, ülkemiz için önemli bir süreci daha tamamladık. Artık yeni bir dönemdeyiz. Bu yeni hedefler ve yeni bir vizyon demek. Bu minvalde, İş dünyası olarak yeni dönemden birçok beklentimiz var.

Bunlar arasında finansmana erişimin kolaylaştırılması, ekonomide istikrar ortamının teşekkül edilmesi, rasyonel faiz politikasının izlenmesi, kur ve enflasyon ilişkisinin yeniden tesis edilerek, dalgalı kur rejimi ile uyumlu olmayan tedbirlerin kaldırılması, enerji ve hammadde başta olmak üzere üretimin üzerindeki maliyet yükünün azaltılması, istihdamı koruyacak tedbirlerin uygulanması, yatırımların önündeki engelleri kaldıracak çalışmaların yapılması ihracatın önündeki engellerin kaldırılması yer almaktadır.

Ayrıca; Şanlıurfa özelinde ise Eğitimde; derslik sayılarının arttırılması, Sağlıkta; doktor sayılarının arttırılması ve özel hastanelerin ilimizde yatırımının sağlanması, Sanayide; Organize Sanayi Bölgeleri’nde genişleme alanlarının arttırılması, Turizmde ise yeni yatırım ve istihdam alanlarının arttırılması en önemli beklentiler olarak öne çıkmaktadır. Umuyoruz ki, ekonominin dümeninde yer alanlar, iş dünyasının bu beklentilerine kayıtsız kalmayacaklardır.

Bu duygu ve düşünlerle sözlerime son verirken, toplantımızın verimli geçmesini diliyor, sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Halil Hayırlı 2023 Nisan Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

2023 Nisan Ayı Faaliyetlerimiz Şöyle;

14.04.2023- 15.05.2023 tarihleri arasında Odamıza;

186 yeni üye kaydedilmiş,

248 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

40 üyenin kaydı silinmiştir.

15.05.2023 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 13553

1) ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1- Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

19.04.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Vali Yardımcısı Erinç Demir başkanlığında, kurul üyelerinin de katılımıyla Şanlıurfa Çevre Koruma Vakfı (ŞURÇEV)  Mütevelli Heyeti Toplantısı'na katıldı. Toplantıda ŞURÇEV bünyesinde yapılan faaliyetler değerlendirildi.

28.04.2023 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu, Meclis ile 8-9-10. ve 11.Meslek Komitesi Üyelerinden oluşan heyet, İstanbul'da yapılan 45.Uluslararası İnşaat Yapı Teknolojileri Fuarı'nda, Sıfır Enerji Binalar, Isı Yalıtımı ve İnsan Sağlığına Etkileri konulu panele katıldı.

28.04.2023 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu, Meclis ile 8-9-10. ve 11.Meslek Komitesi Üyelerinden oluşan heyet, İTO Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Akbal, Yakup Köç ile Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleriyle düzenlenen, Müşterek Komite Toplantısına katıldı.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

27.04.2023 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu, Meclis ile 8-9-10. ve 11.Meslek Komitesi Üyelerinden oluşan heyet, İstanbul'da düzenlenen 45.Uluslararası İnşaat Yapı Teknolojileri Fuarı'na katılarak stant ziyaretleri gerçekleştirdi.

30.04.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim; Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şefik Bakay, Şanlıurfa Kunduracılar Kooperatif Başkanı Aziz İşçi, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Osman Oktay ve davetlilerle birlikte Şanlıurfa Kunduracılar Sitesi Dükkân Kur'a Çekiliş Töreni'ne katıldı.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

09.05.2023 tarihinde ŞUTSO Standı, sektörün profesyonellerini bir araya getirmek, iş birliklerini ve teknolojik tarım uygulamalarını arttırmak hedefiyle gerçekleştirilen Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda, oldukça ilgi gördü. https://sutso.org.tr/haber/1992/sutso-standina-sanliurfa-gida-tarim-ve-hayvancilik-fuarinda-yogun-ilgi

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

03.05.2023 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Salih Ayhan, ilimizde en çok İstihdam sağlayan iş insanları ve davetlilerin iştirakiyle gerçekleştirilen, istişare ve teşekkür belgesi takdim programına katıldı.

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

14.04.2023 tarihinde ŞUTSO 28.Meslek Komitesi Nisan Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mustafa Direkçi, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda; sektördeki sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

17.04.2023 tarihinde ŞUTSO 19.Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mustafa Köse, Yönetim, Meclis ve Komite üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda; sektördeki sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

17.04.2023 tarihinde ŞUTSO 6.Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

17.04.2023 tarihinde ŞUTSO 12.Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mehmet Ali Sınacı, Meclis ve Komite üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda; sektördeki sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

18.04.2023 tarihinde ŞUTSO 10.Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Sedat Dülger, Meclis ve Komite üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda; sektördeki sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

24.04.2023 tarihinde ŞUTSO 24.Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mustafa Ezher, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddeleri yanı sıra,  sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

24.04.2023 tarihinde ŞUTSO 22.Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Cenap Urluk, Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

26.04.2023 tarihinde ŞUTSO 4.Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mustafa Beytimur, Yönetim, Meclis,  Komite üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddeleri yanı sıra,  sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

26.04.2023 tarihinde ŞUTSO 25.Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mahmut Yesirci, Meclis,  Komite Üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddeleri yanı sıra,  sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

02.05.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Tatlı ve Meclis Üyesi İbrahim Külahlı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın canlı yayınla bağlandığı, Vali Salih Ayhan ve davetlilerin iştirak ettiği, AYM Ayakkabı Taban Fabrikası Açılış Töreni'ne katıldı.

02.05.2023 tarihinde ŞUTSO 28.Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı; Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

02.05.2023 tarihinde ŞUTSO 11.Meslek Komitesi Meclis Üyeleri Ali Korkmaz ve Muhiyyettin Kelekçi üye ziyaretleri kapsamında grupta yer alan Sera Park Yetkilisi Sait Özdemir ve Osmanlı Cam Yetkilisi Osman Kanoğlu'na ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret kapsamında görüş, öneri ve talepleri alındı.

04.05.2023 tarihinde ŞUTSO 17. Meslek Komitesi Mayıs Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Osman Fatih Akgül, Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddeleri yanı sıra,  ihtisas gümrük kurulması için girişimlerde bulunulması önerildi.

05.05.2023 tarihinde ŞUTSO 21.Meslek Komitesi Mayıs Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Ahmet Deniz, Meclis,  Komite Üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

05.05.2023 tarihinde ŞUTSO 8.Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Reşat Uçan, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

09.05.2023 tarihinde ŞUTSO 13.Meslek Komitesi Mayıs Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Şükrü Kaya, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddeleri yanı sıra,  sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

09.05.2023 tarihinde ŞUTSO Birim Sorumluları Aylık Olağan Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa ve Yönetim Kurulu Üyesi Metin İlengiz'in katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, birimlere ulaşan talep, öneri, memnuniyet ve şikâyetler hususunda istişarede bulunuldu.

10.05.2023 tarihinde ŞUTSO 2.Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı, Şanlıurfa Zücaciyeciler Odası Başkanı İsmail İpeksever, Odamız Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda; sektördeki sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

10.05.2023 tarihinde ŞUTSO 20.Meslek Komitesi Mayıs Ayı olağan toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

12.05.2023 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2023 Yılı Mayıs Ayı olağan toplantısını, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

15.05.2023 tarihinde ŞUTSO 11. Meslek Komitesi Meclis Üyeleri Ali Korkmaz ve Muhiyyettin Kelekçi üye ziyaretleri kapsamında grupta bulunan Doğa Kapı, Bediroğlu Hırdavat, Nas Motor ve Dağyudan Hırdavat'ta ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret kapsamında görüş, öneri ve talepleri alındı.

15.05.2023 tarihinde ŞUTSO 14. Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Ahmet Altun, Meclis, Komite Üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

14.04.2023 tarihinde ŞUTSO 9.Meslek Komitesi; Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Meclis Üyesi Ali Yetim, Komite Üyeleri Engin Duru, Mehmet Baydilli, Erdal Durmuş ve Müslüm Yılmaz'ın düzenlediği "Teşekkür Yemeği İftar Programı" yoğun katılımla gerçekleşti.

28.04.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ile Meclis Üyesi ve Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nabi Bayram, Özak Tekstil Fabrikasına bir ziyaret gerçekleştirerek Fabrika Yönetici Hamit Akbalık'tan yürüttükleri çalışmaları hakkında bilgi aldı.

02.05.2023 tarihinde ŞUTSO’da Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Şanlıurfa Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurettin Nacar, Şanlıurfa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Karadağ ve ilgililerin katılımıyla “7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ve Uygulamalar Hakkında Güncel Bilgiler” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1991/sutsoda-7440-sayili-kanun-ve-uygulamalar-hakkinda-toplanti-gerceklestirildi

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

17.04.2023 tarihinde Şanlıurfa Milletvekili Adayı A.Emin Önen, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Başkan Yardımcısı İ.Halil Kaya ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

17.04.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nın ardından ŞUTSO Geleneksel Meclis Üyeleri İftar Programı'nda bir araya geldi.

21.04.2023 tarihinde ŞUTSO'da Bayramlaşma Töreni; Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri ve Milletvekili Adayı Emin Yetim'in iştirakiyle gerçekleştirildi. Düzenlenen Bayramlaşma Töreni'nde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ bayram tebriklerini kabul etti.

22.04.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden oluşan heyet, Şanlıurfa Ticaret Borsası'nda düzenlenen bayramlaşma törenine katılarak Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve Yönetimine "Hayırlı Bayramlar" dileklerini iletti.

24.04.2023 tarihinde Şanlıurfa Milletvekili Adayı Av.Müslüm Akalın ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri de hazır bulundu.

26.04.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ile Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Üyelerimiz Müslüm Yüksel ve Yusuf Gürsoy'a ait Mersin Forum AVM'de yer alan MY Mağazacılık "Brooks Brother" Markası Açılış Töreni'ne katılarak "Hayırlı Olsun" dileklerini iletti.

28.04.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve il erkânının iştirakiyle düzenlenen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Hizmet Binası Açılışı ve Trambüs Seferleri Başlama Programı'na katıldı.

28.04.2023 tarihinde Kamu Denetçisi, 21-22-23 ve 24.Dönem Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette, ilimizin güncel gelişmeleri ve ekonomik durumuyla ilgili istişarelerde bulunuldu.

28.04.2023 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu, Meclis ile 8-9-10. ve 11.Meslek Komitesi Üyelerinden oluşan heyet, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ile Meclis Başkanı Erhan Erken'e bir ziyaret gerçekleştirdi.

04.05.2023 tarihinde Şanlıurfa Milletvekili Adayları Ferit Şenyaşar, Ferhat Beyaz ve beraberlerindeki heyet, Meclis Başkanı Serhat Karadağ'ı ziyaret etti. Ziyarette, Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Güvenç, Meclis Üyeleri Emrah Yavuzel, İsmet Yıldırım ve İsa Gökmen de yer aldı.

04.05.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Zahit, Mustafa Taş, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Salih Ayhan ve davetlilerin iştirakiyle gerçekleştirilen, Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın açılışına katıldı.

04-7.05.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda, standımızı ziyarete gelen konuklarla yakından ilgilendi.

04-7.05.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda stant ziyaretlerinde bulunarak katılımcıların, ürünleri ve sektörel çalışmaları hakkında bilgi aldı.

05.05.2023 tarihinde Gold Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Özkanlı, ŞUTSO’nun Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na stant açarak katılımlarından dolayı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit'e plaket takdiminde bulundu.

08.05.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, MİSİAD Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Zeliha Çinpolat ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıda, Zeliha Çinpolat, MİSİAD İl Kadın Kolları'nın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

08.05.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkan Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Harran Üniversitesi Rektörlüğüne atanan, Prof.Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu'na bir ziyaret gerçekleştirerek, "Hayırlı Olsun" dileklerini iletti.

08.05.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkan Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Şanlıurfa TEKNOKENT Genel Müdürlüğü'ne atanan, Doç.Dr. İ.Berkan Aydilek'i ziyaret ederek, tebriklerini ve başarı temennilerini iletti.

10.05.2023 tarihinde Şanlıurfa Milletvekili Adayları Kâmil Şiş, İbrahim Halil Şahin ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit'i ziyaret etti. Ziyarette, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri de yer aldı.

10.05.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yetim, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve davetlilerin iştirakiyle gerçekleştirilen Necip Özbek Saklı Bahçe Restoran’ın açılış programına katıldı.

11.05.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın iştirakiyle düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Engelliler Haftası Programına katıldı.

12.05.2023 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş, Yönetim Kurulu Üyesi Metin İlengiz; Engelliler Haftası dolayısıyla, Engelli Koordinasyon Merkezi Müdürü Habip İpar, Şanlıurfa Engelliler Spor Kulüp Başkanı Serdar Yıldırım ve oyunculara bir ziyaret gerçekleştirdi.

2023 NİSAN AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

NİSAN

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

52

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

2

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

2

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

2

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

51

5121

33448

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

6

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

32766

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

-

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

14

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 62
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 294903
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES