ŞUTSO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

01 Mart 2023 | 157
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş, Meclis Üyesi Mehmet Aslan gündem dışı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından, olağan meclis toplantısına geçildi. 2023 Şubat Ayı Meclis Toplantısı, 2023 Ocak Ayı Meclis Kararı, Ocak ayı mizanı, Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı, Ocak Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Serhat Karadağ başkanlığında yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Serhat Karadağ’ın açılış konuşmasıyla başladı. Serhat Karadağ’ın açılış konuşması ve gündem dışı konuşmaların ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Vedat Tekatlı, 2023 Ocak Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Ocak ayı faaliyetlerimiz şöyle;

16.01.2023-27.02.2023 tarihleri arasında Odamıza;

220 yeni üye kaydedilmiş,

349Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

1üyenin kaydı silinmiştir.

27.02.2023 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 13055

1) ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1- Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

25.01.2023 tarihinde Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen Şanlıurfa Eğitimi Geliştirme Vakfı (ŞEGEV) Olağanüstü Mütevelli Heyet Toplantısı'na, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanımız Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldı.

27.01.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer Landrut ve TOBB Başkanı M Rifat Hisarcıklıoğlu'nun iştirakiyle İzmir'de gerçekleştirilen AB Bilgi Merkezleri Ağı Projesi Açılış Toplantısı'na katıldı.

27.01.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, TOBB İkiz Kulelerde düzenlenen Ufuk Avrupa Programı Dijital, Endüstri ve Uzay Kümesi Bilgi Günü” Programına katıldı.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

26.01.2023 tarihinde Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyo-Ekonomik Uyum Projesi Sektör Buluşması Toplantısı Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, okul yöneticileri, sektör temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

30.01.2022 tarihinde ŞUTSO ve Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) Derneği desteğiyle 30 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "Kadın Girişimciliğinde Yol Haritaları -Birlikte Başarmak- Eğitim Programı" Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş'ın katılımıyla ŞUTSO'da başladı.

30.01.2022 tarihinde ŞUTSO Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi Yönetim Kurulu Toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, Üyeler Serhat Karadağ, Servet Güneş ve Süleyman Bodır'ın katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

30.01.2022 tarihinde İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağan Toplantısı, Vali Salih Ayhan başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, merkez ilçe belediye başkanları ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

31.01.2022 tarihinde TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Berat Melik ile Aslı Melik Dişikırık, Dilan Yıldıztekin ve Mustafa Erdal'dan oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'i ziyaret ederek kurumlar arası işbirliği çalışmalarıyla ilgili istişarede bulundu.

31.01.2022 tarihinde Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirerek ilimizin mevcut ekonomik ve güncel gelişmeleriyle ilgili istişarede bulundu.

 2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

17.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Türkiye’de ilk kez Şanlıurfa Barosu bünyesinde kurulan, Baro Enerji Komisyonu Başkanı Av.Oktay Kızılelma, Başkan Yardımcısı Av.Fatma Karadağ ve beraberlerindeki heyetle bir araya geldi. Toplantıda yürütülen çalışmalarla ilgili istişarede bulunuldu.

17.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Şanlıurfa Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Çay ve beraberindeki heyetle bir araya gelerek sektörel istişarede bulundu.

19.01.2023 tarihinde Şanlıurfa Mobilya Sektörü Değer Zinciri Analizi ve Eylem Planı Çalıştayı, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, ŞESOB Başkanı Şefik Bakay, ŞUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

23.01.2023 tarihinde ŞUTSO, şehre yeni organize sanayi bölgesi kurmak için başvuru sürecini başlattı.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

03.02.2023 tarihinde ŞUTSO ve Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) Derneği desteğiyle düzenlenen "Kadın Girişimciliğinde Yol Haritaları-Birlikte Başarmak" Eğitim Programı, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'in katılımıyla gerçekleştirilen sertifika töreniyle sona erdi.

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

16.01.2023 tarihinde ŞUTSO 27.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Ömer Cihat Bilgin, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

17.01.2023 tarihinde ŞUTSO 29.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Necmettin Eyüpoğlu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

17.01.2023 tarihinde ŞUTSO 9.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

17.01.2023 tarihinde ŞUTSO 18.Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı İsa Yıldız, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

18.01.2023 tarihinde ŞUTSO Mimar ve Mühendisler Meslek Komitesi Üyeleri, TMMOB bağlı İl Temsilcilerine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında sektör ile ilgili mesleki ve teknik sorunların çözümü adına istişarelerde bulunuldu.

18.01.2023 tarihinde ŞUTSO 6.Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı İbrahim Şenyaşar, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektör sorunları ve çözüm önerileri Ulaşım Müdürü Aydın Korkmaz tarafından iletildi.

18.01.2023 tarihinde ŞUTSO 10.Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı; Komite Başkan Yardımcı Cengiz Yurtseven,  Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

18.01.2023 tarihinde ŞUTSO 12.Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı; Komite Başkan Mehmet Ali Sınacı, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

19.01.2023 tarihinde 28.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı Romanya Fahri Konsolosu Mehmet Erdem, Komite Başkanı Mustafa Direkçi, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

19.01.2023 tarihinde ŞUTSO 11.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Ali Demir, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

23.01.2023 tarihinde ŞUTSO 22.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Şanlıurfa Matbaacılar Kooperatifi Başkanı, Üyeleri ile Odamız Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerimizin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

24.01.2023 tarihinde ŞUTSO 24.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mustafa Ezher, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

27.01.2023 tarihinde ŞUTSO 15.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Abdüllatif Karakuş, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

31.01.2023 tarihinde ŞUTSO 5.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağanüstü toplantısı; Komite Başkanı Seyithan Sabaz, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, ilimizdeki uçak sefer sayılarının artırılması için girişimlerde bulunulması kararı alındı.

01.02.2023 tarihinde Şanlıurfa Halk Bankası Merkez Şube Müdürü Halit Tanrıkulu ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirerek, üyelerimizin finansa erişimine yönelik yürütülebilecek işbirliğiyle ilgili istişarede bulundu.

01.02.2023 tarihinde ŞUTSO 8.Meslek Komitesi Şubat Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Reşat Uçan, Meclis ve Komite Üyeleri ile Odamız dış ticaret personellerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

01.02.2023 tarihinde ŞUTSO 3.Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Recep Uğuzlu, Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

01.02.2023 tarihinde ŞUTSO 14.Meslek Komitesi Şubat Ayı olağan toplantısı;  Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

03.02.2023 tarihinde ŞUTSO 21.Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı; Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra 23-26 Mayıs 2023'de Irak'ın Erbil şehrinde gerçekleşecek "Elektrik, Yapı ve İnşaat Fuarı" hakkında bilgilendirme yapıldı.

17.02.2023 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2023 Yılı Şubat Ayı olağan toplantısını, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

24.02.2023 tarihinde ŞUTSO 28.Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı Deprem gündemi ile düzenlendi. Komite Başkanı Mustafa Direkçi, Meclis, Komite ve Sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda; deprem de yoğun şekilde etkilenen ilimizde, yapılacak çalışmalar hakkında istişarede bulunuldu.

24.02.2023 tarihinde ŞUTSO 24.Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı Deprem gündemi ile düzenlendi. Komite Başkanı Mustafa Ezher, Meclis ve Komite üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda; deprem de yoğun şekilde etkilenen ilimizde, yapılacak çalışmalar hakkında istişarede bulunuldu.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

16.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, İŞKUR Aktif İşgücü Daire Başkanlığı Uzmanı Çağatay Gökyay, WFP Türkiye Ankara Temsilcisi Faruk Acar ve beraberlerindeki heyetle bir araya gelerek; WFP, yeni projeler ve istihdamla ilgili istişarede bulundu.

14.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, bir basın açıklaması yaparak hükümete yeni teşvik ve destek paketi bekliyoruz çağrısında bulundu. https://sutso.org.tr/haber/1983/baskan-yetimden-hukumete-yeni-tesvik-ve-destek-paketi-bekliyoruz-cagrisi

16.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Mehmet Yetim, 6 Şubat'ta yaşanan ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem sürecinde ŞUTSO olarak yapılan çalışmalar ve sonraki süreci yönetmek üzere planlanan çalışmalarla ilgili gerçekleştirilen Basın Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. https://sutso.org.tr/haber/1984/baskan-mehmet-yetim-basin-toplantisi-gerceklestirdi

23.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, “Sektörel Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu istişare toplantısında, Oda bünyesindeki 29 sektörü temsil eden Meslek Komite Başkanlarıyla, bir araya geldi. https://sutso.org.tr/haber/1985/baskan-mehmet-yetim-meslek-komite-baskanlariyla-bir-araya-geldi

24.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, iş dünyasına bir çağrıda bulunarak “Kalifiye personeli değerlendirmek, psikolojik rahatlık oluşturmak ve devletimizin verdiği tüm emek ve desteklere iş dünyasından da katkı sağlamak adına tüm iş verenlerden afet bölgesindeki depremzedelerin çalıştırılmasına yönelik “Artı 2 İstihdam” bekliyoruz. Depremzedelerin istihdamına destek verilmesi, sorumluluğun göstergesi olacağı için iş dünyamız, bu çağrımıza kayıtsız kalmayacaktır” dedi.

 3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

17.01.2023 tarihinde Ceylanpınar Kaymakamı Emrah Uzun, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin İlengiz ve Yılmaz Güvenç de yer aldı.

17.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Şanlıurfa Vakfı Şube Başkanı Mehmet Emin Karahan, Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Mahmut Kaya ve beraberlerindeki heyet ile bir araya gelerek ilimizin güncel gelişmeleriyle ilgili istişarede bulundu.

18.01.2023 tarihinde İYİ PARTİ Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, STK İlişkileri Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili ile beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine bir ziyaret gerçekleştirdi.

18.01.2023 tarihinde TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Genel Başkan Yardımcısı ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Güneydoğu Bölge Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit'e bir ziyaret gerçekleştirdi.

20.01.2023 tarihinde Ankara Şanlıurfalılar Derneği (ŞANDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çiçek ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirdi.

20.01.2023 tarihinde Şanlıurfa Müteahhitler Derneği Başkanı Mustafa Aşıklıoğlu, il dışından gelen yatırımcı Savaş Şahin ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirerek ilimizdeki yatırım alanları ve potansiyeli ile ilgili istişarede bulundu.

20.01.2023 tarihinde MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Yurtiçi Teşkilatlanma Komisyonu Başkan Yardımcısı Faruk İbrahim Özbek ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirerek, ilimizin mevcut ekonomik durumu ve güncel gelişmeleriyle ilgili istişarede bulundu.

20.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MÜSİAD Şanlıurfa'nın 22.Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

21.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Aydınlar Eğitim Kurumları organizasyonuyla “Bugünün Aydınlarını, Geleceğin Aydınlarıyla Buluşturuyoruz ” sloganıyla düzenlenen LGS - YKS Motivasyon Semineri'nde gençlerle bir araya geldi.

21.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, davetlilerin iştirakiyle gerçekleştirilen ŞUTSO Üyesi İş İnsanı Harun Öğe'ye ait Autoking Servis ve Ekspertiz Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

24.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyesi Metin İlengiz, Meclis Üyesi Cihan Oktay ve beraberlerindeki heyet, Üye ziyaretleri kapsamında Özel Kadir Evliyaoğlu Koleji'ne bir ziyaret gerçekleştirerek Kadir Evliyaoğlu ve Kemal Evliyaoğlu'ndan sektörle ilgili bilgi aldı.

24.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, ŞUTSO Viranşehir Temsilcisi Bayram Mehmetoğlu'na bir ziyaret gerçekleştirerek ilçenin mevcut ekonomik ve güncel gelişmeleriyle ilgili istişarede bulundu.

24.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan heyet, Viranşehir Petrolcüler Derneği Başkanı Sabri Doğru'ya bir ziyaret gerçekleştirerek sektörel problemler ve çözüm öneriyle ilgili istişarede bulundu.

25.01.2023 tarihinde Vali Yardımcıları Erinç Demir ve Ahmet Fatih Sungur, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette; Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Güvenç de yer aldı.

25.01.2023 tarihinde TAGEM Bitki Sağlığı Daire Başkanı Dr.Suat Kaymak Prof.Dr. Doğan Işık, Dr.Murat Karaca ile GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı İsmail Turanoğlu, önümüzdeki Mart Ayı'nda düzenlenecek olan Tarım Kongresi'yle ilgili istişarede bulunmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'i ziyaret etti.

25.01.2023 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Özlem Akçıl'ın iştirakiyle gerçekleştirilen, ŞUTSO Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi Sunum ve Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı.

25.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, ŞUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile davetlilerin iştirak ettiği Şanlıurfa Gıda OSB’'de gerçekleştirilen "Biber İşleme ve Paketleme Tesisi" Temel Atma Töreni'ne katıldı.

26.01.2023 tarihinde MİSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ömer Ağ, ŞUTSO Meclis Üyesi Servet Güneş ile İş İnsanı Bahattin Gökçin'den oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş'a bir ziyaret gerçekleştirerek ilimizin mevcut ekonomik ve güncel gelişmeleriyle ilgili istişarede bulundu.

27.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş, Vali Salih Ayhan, Milletvekili M.Ali Cevheri,  ŞUSİAD Yönetim Kurulu Başkan M.Korkut Polat, ŞUTSO Meclis Üyeleri ile davetlilerin iştirakiyle gerçekleştirilen 3 Gen Taban AŞ. 3.Etap Açılış Töreni'ne katıldı.

27.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş, Vali Salih Ayhan, Milletvekili M.Ali Cevheri,  ŞUSİAD Yönetim Kurulu Başkan M.Korkut Polat, ŞUTSO Meclis Üyeleri ile davetlilerin iştirakiyle gerçekleştirilen halı fabrikası temel atma törenine katıldı.

30.01.2023 tarihinde TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, TBMM İdare Amiri Halil Özcan AK PARTİ İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirerek ilimizin mevcut ekonomik ve güncel gelişmeleriyle ilgili istişarede bulundu.

31.01.2023 tarihinde Şanlıurfa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici ile Müdür Yardımcısı Sariye Sümer, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'i ziyaret ederek kurumlar arası ortak projeler ve çalışmalar hususunda istişarede bulundu.

01.02.2023 tarihinde Fatih Belediyesi AK PARTİ Meclis Başkan Vekili ve ELRUHA Otel Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı. Av.Ahmet Küçük ile beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'i ziyaret ederek ilimizin güncel ve sektörel gelişmelerle ilgili istişarede bulundu.

01.02.2023 tarihinde Dr.Fadıl Gökkan, Noter Necati Gökkan ve ŞUTSO 8.Meslek Komitesi Üyesi İzzet Gökkan'dan oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'i ziyaret ederek, ilimizin güncel ve ekonomik gelişmeleriyle ilgili istişarede bulundu.

02.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Eyyübiye Kaymakam Kudret Kurnaz başkanlığında gerçekleştirilen, Eyyübiye Kaymakamlığı İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katıldı.

02.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit ve Meclis Üyesi Mehmet Ali Akbaş, GAP Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Karacabey'i ziyaret ederek işletmelerin finansa erişimi ile ilgili istişarede bulundu.

03.02.2023 tarihinde Göbeklitepe Tekstil İmalatçıları İhtisas Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Tuğbay, Gazeteci Mustafa Arısüt ve beraberlerindeki heyet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit'e bir ziyaret gerçekleştirerek ilimizin güncel gelişmeleriyle ilgili istişarede bulundu.

03.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit; Vali Salih Ayhan ve davetlilerin iştirakiyle Şanlıurfa OSB’de gerçekleştirilen İş İnsanı Ahmet Atilla'ya ait Önyıldız İplik Fabrikası açılış törenine katıldı.

03.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit; Vali Salih Ayhan ve davetlilerin iştirakiyle Şanlıurfa OSB’de gerçekleştirilen İş İnsanı Ahmet Atilla'ya ait Güneş Paneli Üretim Tesisi Temel Atma Töreni'ne katıldı.

06-16.02.2023 tarihleri arasında Yaşanan afetin hemen ardından sahaya çıkıldı. İlk olarak Kriz Masası kuruldu. Toplamda 155 araç ile temel ihtiyaç maddelerinden oluşan malzeme depremzedelere ulaştırıldı. Yaklaşık 20 araç, direkt Şanlıurfa AFAD Deposu’na yönlendirildi. Binlerce kişiye içeriğinde yemek ve ayran olan gıda paketi dağıtıldı. Çevre, Şehircilik İl Müdürlüğü’ne 3 Araç tahsis edildi. İldeki tüccar ve sanayicilerin mevcut hasar durumlarının tespitine yönelik Valilik koordinasyonunda Ticaret Komisyonu’nu kuruldu. Hazırlanan rapor, Ticaret Komisyonu Üst Başkanlığına sunuldu. Hükümete Yeni Teşvik ve Destek Paketi” çağrısında bulunuldu. Çek ve Banka Ödemeleri yönelik bankaların 6 ay faizsiz kredi desteği sağlaması için çalışmalara başlandı. Enerji fiyatlarında fatura desteği ve birim fiyat indirimi için çalışmalara başlandı. Konteyner kentlerin kurulması için çalışmalara başlandı. Göç dalgasını daha doğru yönetebilmek adına Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile direkt temas gerçekleştirildi.

12.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çetin Adıyaman TSO ile Adıyaman Sanayi Geliştirme Merkezi yönetimine destek ziyaretinde bulundu. Ayrıca depremzedelere dağıtılmak üzere ihtiyaç maddelerini teslim etti.

15.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim; Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile Oda ve Borsa Başkanlarının iştirakinde online gerçekleştirilen, Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısı'na katıldı.

17.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ile Meclis Başkanı Serhat Karadağ; Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun iştirakiyle Adıyaman’da düzenlenen, deprem yardımlarında izlenecek yeni yol haritasının değerlendirildiği toplantıya katıldı.

21.02.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Valilik makamında Deprem Odalar Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.

23.02.2023 tarihinde Harran Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ali Sarıışık Moderatörlüğünde düzenlenen “Deprem Mühendisliğinde Yapı Davranışı ve Güneydoğu Depremlerinin İrdelenmesi” konulu konferansa Meclis Üyesi Mehmet Çakmak katıldı.

25.02.2023 tarihinde Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Meclis Başkanı Turan Avcı ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yetim'e bir ziyaret gerçekleştirerek yaşanan afet nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

2022 OCAK AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

OCAK

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

126

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

4

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

4

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

1

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

4

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

113

5109

3154

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE

13

DUYURU SAYISI

24

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

32767

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

1

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

28

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 69
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 96842
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES