ŞUTSO OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

18 Ocak 2023 | 1183
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Ocak Ayı Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Üyeleri Mehmet Aslan, Ömer Fırat ve Serhat Gerger gündem dışı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından, olağan meclis toplantısına geçildi. 2022 Aralık Ayı Meclis Toplantısı, 2022 Aralık Ayı Meclis Kararı, Aralık ayı mizanı, Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı,  Kasım Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Serhat Karadağ başkanlığında yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Serhat Karadağ’ın açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanı Serhat Karadağ açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2023 Ocak Ayı olağan Meclis Toplantısı'na, hoş geldiniz. Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Ocak ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri; Öncelikle geçtiğimiz günlerde Babaannesini kaybeden Meclis Üyelerimiz Cuma Korak’a bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyor, ebediyete irtihal etmiş tüm sevdiklerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri; Yılın ilk günlerinde olmamız hasebiyle 2022 yılının muhasebesini yapmak ve 2023 beklentilerimizi paylaşmak istiyorum. 2022 yılı, şehrimizin ticaretinde, sanayisinde ve turizminde önceki 2 yıla göre daha iyi bir yıl oldu. Pandemi döneminde tarım yatırımları artmıştı, şimdi “2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti” olan kentimizde, turizmde yeni yatırımlar başlayacaktır. Sanayide ise 4500 Dönüm yeni genişleme alanıyla yeni yatırımların önü açılacak, yüksek katma değerli ürün ve teknolojik yatırımlar bir ivme kazanacaktır. Ayrıca, önümüzdeki yılın ilk yarısında iç piyasanın, ikinci yarısında da turizm ve dış piyasanın canlanacağını enflasyon, faiz ve döviz kurunun beklentiler yönünde azalacağını beklediğimizi de özellikle belirtmek istiyorum.

Değerli Meclis Üyeleri; 13 Ocak 2023 tarihinde Ayakkabı İmalatı Eğitimine katılacak 35 yeni kursiyerimiz için mülakat gerçekleştirdik. Projenin ilk eğitimi başarıyla gerçekleştirildi. İkinci eğitim dönemi, önümüzdeki pazartesi günü başlıyor. Proje kapsamında mesleki ve teknik beceri kazanan kursiyerler, kalifiye eleman olarak iş dünyamızın ihtiyaçlarına cevap verecektir. Hızla gelişen bu sektördeki kalifiye eleman ve girişimci sayısını artırmak, ekonomimiz için çok kıymetli bir çabadır.

Diğer taraftan; nitelikli istihdam şehirlerin kültür ve sanat hayatının canlanmasına turizm ve kültürel alanlarda ekonomik hareketliliğin oluşmasına önemli katkı sağlıyor. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ticaretin yanı sıra girişimciliği ve girişimcilik sayısını artırmayı amaçlıyor, nitelikli iş gücü ve kariyer gelişimi gibi konuları her zaman merkezimizde tutuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2023 yılının sizlere ve sevdiklerinize güzellikler getirmesini bir kez daha temenni ediyor, toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

Meclis Başkanı Serhat Karadağ’ın konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim de bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Yetim konuşmasında şunları kaydetti: Sayın Divan, Kıymetli Meclis Üyeleri; Ocak Ayı Meclis Toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Sizleri, şahsım ve Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum.

2023 yılının ilk meclis toplantısında bir aradayız. 2023 yılının size ve sevdiklerinize; sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini bir kez daha temenni ediyorum.

Kıymetli Meclis Üyeleri; Tarım, turizm, sanayi gibi ekonomik potansiyel, Kültürel zenginlik ve insan kaynağı gibi fırsatlar ilimizde yeterince mevcut. Bu açıdan değerlendirdiğimizde, Şanlıurfa’nın tüm dünyayı etkileyen ekonomik buhranın içindeki fırsatlar şehri olduğu rahatlıkla görebiliriz. İlimizde nitelikli bir dönüşümü gerçekleştirebilmek ve yarınlara ulaşabilmek için bu potansiyeli iyi değerlendirmeliyiz. ŞUTSO olarak Şanlıurfa’nın sadece ekonomik değil, sosyal ve kültürel potansiyelini değerlendirmek üzere, bir misyon yüklenmeliyiz.

Kıymetli Meclis Üyeleri; Kasım ayında TOBB Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na gerçekleştirdiğimiz ziyarette de gündem konusu olan, finansmana erişim problemi için TOBB’un ortak olduğu Kredi Garanti Fonu (KGF), Hazine desteğiyle 250 milyarlık Kredi Paketi açıkladı. İş dünyamız için çok kıymetli bir destek olan KGF Desteği için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Ayrıca; bir sevincimi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz, organize sanayi bölgemizde genişleme alanı ile ilgili ciddi bir problem vardı. Bu sorunu aşmak adına Ankara’da ve yerelde çok çaba sarf ettik. Bu problem geçtiğimiz hafta, Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle aşıldı ve 4500 dönüm genişleme alanını şehrimize kazandırdık. Hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yatırım yapmak isteyen ancak yer probleminden dolayı yatırımlarını yapamayan işletmelerimizi buradan yatırım yapmaya davet ediyorum.

Kıymetli Meclis Üyeleri; Geçtiğimiz Cuma günü, 2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti Şanlıurfa Tanıtım ve Bilgilendirme Programı gerçekleştirildi. Etkinlikler Valilik ve Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda, “Başlangıçtan Bu Yana” sloganıyla “İslam Dünyası Turizm Başkenti” unvanı altında yıl boyunca gerçekleştirilecek.

Şehrimiz birçok kültürel unsuru ve eseri bünyesinde barındırıyor. Balıklıgöl’den Harran’a, Göbeklitepe’den Halfeti’ye kadar her yer bir hazine hükmünde. Bu kadim şehir, tüm insanlığın ilgisini üzerinde toplayabilecek bir potansiyele sahiptir. Oda olarak bize tevdi edilecek görevlerde, her türlü desteği vermeye hazırız. Zaman, sahip olduğumuz bu değerleri tüm dünyaya sunma ve şehrimizi şanına yakışır bir şekilde temsil etme vaktidir. Bu şiarla çalışmaya devam edeceğiz.

Kıymetli Meclis Üyeleri; Ocak ayı itibariyle kabul ettiğimiz, görüştüğümüz kişi ve heyetlerle hayırlı olsun sohbetleri yapmıyor, çok ciddi lobi faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Artık iş ve proje konuşmaya, işbirliği ve proje ortaklıklarını değerlendirmeye başladığımızı bilmenizi özellikle isterim.

Bu duygu ve düşünlerle sözlerime son verirken, toplantımızın verimli geçmesini diliyor, sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra Meclis Başkan Yardımcısı B.Aziz Bülbül, Meclis Üyeleri Mehmet Aslan ve Serhat Gerger gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Yunus Emre Aksu, 2022 Aralık Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Aralık ayı faaliyetlerimiz şöyle;

19.12.2022 - 16.01.2023 tarihleri arasında Odamıza;

244 yeni üye kaydedilmiş,

418 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

34 üyenin kaydı silinmiştir.

16.01.2023 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 14229

1) ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1- Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

20.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, TOBB iştiraki olan Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) Ticaret A.Ş'nin, Ankara'da yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’na katıldı.

22.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Vali Salih Ayhan başkanlığında, paydaş kurumların iştirakiyle gerçekleştirilen 2023 İslam Dünyası Turizm Başkenti Üst Kurul Toplantısı ve Yürütme Kurulu Toplantısına katıldı.

30.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim; Vali Salih Ayhan, İçişleri Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel MüdürV. Harun Sarıfakıoğlulları ve davetlilerin iştirakiyle GAPTAEM'de düzenlenen Kolluk Gözetim Komisyonu Kamu Farkındalığının Arttırılması Programı'na katıldı.

05.01.2023 tarihinde 1.Ağır Ceza Mahkemesi 1.Heyet Başkanı Ramazan Balcı, 2.Heyet Başkanı Cemil Akciğer, 3.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Yoldaş, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ile bir araya geldi.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

22.12.2022 tarihinde Gaziantep Ulaştırma 7.Bölge Müdürü Ömer Alkış, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ile bir araya gelerek kurumlar arası işbirliği çalışmalarıyla ilgili istişarede bulundu.

22.12.2022 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Mehmet Sait Ardan ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ile bir araya gelerek kurumlar arası işbirliği ve proje çalışmalarıyla ilgili istişarede bulundu.

23.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Gaziantep Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu'nun 23.Toplantısı’na katıldı. Toplantı; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı Hasan Erbay’ın iştirakiyle gerçekleştirildi.

29.12.2022 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Niyazi Kocadağ, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim'i ziyaret ederek, kurumlar arası işbirliği ile ilgili istişarede bulundu.

06.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, SGK İl Müdürü Nurettin Nacar'ı ziyaret ederek, SGK'nın kayıt dışı istihdamın önlenmesi ile ilgili yürüttüğü çalışmalar hakkında istişarede bulundu.

11.01.2023 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Valimiz Salih Ayhan başkanlığında Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yetim, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve paydaşların katılımıyla Şanlıurfa Valiliği'nde gerçekleştirildi.

 2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

30.12.2022 tarihinde ŞUTSO Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi Yönetim Kurulu; Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, Üyeler Serhat Karadağ, Servet Güneş ve Süleyman Bodır'ın katılımıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi.

06.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve Yönetim Kurulu Üyelerinin çabaları, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Meclis Üyelerinin destekleri ile Ankara ve yerelde yürütülen çalışmalar sonucunda, Şanlıurfa OSB’ye 4500 Dönüm Genişleme Alanı kazandırıldı.

11.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve Meclis Başkanı Serhat Karadağ, TUBİTAK MAM Gıda Enstitüsü Müdürü Doç.Dr. Cesarettin Alaşalvar ve beraberindeki heyetle bir araya gelerek, Şanlıurfa OSB’de faaliyete geçen ŞUTSO Gıda Araştırma ve Analiz Merkezi’nin mevcut durumuyla ilgili istişarede bulundu.

12.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Şanlıurfa OSB Müdürü Osman Oktay’ı ziyaret ederek, OSB'nin mevcut durumuyla yeni genişleme alanı için yürütülen çalışmalar hakkında istişarede bulundu.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

29.12.2022 tarihinde Meclis Üyelerimiz Ali Aktaşoğlu, İsa Gökmen, Mustafa Direkçi ve ŞURSAD Başkanı Nihat Fırathan; Suruç MYO Bankacılık ve Sigortacılık Programı Öğrencileriyle ŞUTSO'da bir araya geldi. Toplantıda, sigortacılık sektörünün güncel durumuyla ilgili detay bilgiler aktarıldı.

04.01.2023 tarihinde Yılın İlk Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ardından, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Ömer Yıldırım, hibe ve teşvikler konulu bir sunum yaptı.

09.01.2023 tarihinde Meclis Üyesi Süleyman Bodur, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde düzenlenen Ekmek Fiyatlarının Tespiti Komisyon Toplantısı’na katıldı.

11.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim Karacadağ Kalkınma Ajansı “Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi (SEECO) Tanıtım ve Açılış Toplantısı'na katıldı. Bu projeyle Şanlıurfa dahil 11 şehirde, girişimcilik ve sosyal uyumun güçlendirilmesi hedefleniyor.

12.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy'a bir ziyaret gerçekleştirerek, KOSGEB'in hibe, destek ve teşvik uygulamalarıyla ilgili istişarede bulundu.

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

20.12.2022 tarihinde ŞUTSO 29.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Necmettin Eyüpoğlu,  Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

20.12.2022 tarihinde ŞUTSO 28.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mustafa Direkçi, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

20.12.2022 tarihinde ŞUTSO 10.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

21.12.2022 tarihinde ŞUTSO 19.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mustafa Köse,  Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

21.12.2022 tarihinde ŞUTSO 16.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Ahmet Bağış, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

21.12.2022 tarihinde ŞUTSO 6. ve 12. Müşterek Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı MustafaTaş, Meclis Üyeleri, Meslek Komite Başkanları ve  Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

22.12.2022 tarihinde ŞUTSO 1.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Fethi Deniz, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, Odamız İş Geliştirme Birimi uzmanları tarafından ilimizin güncel ihracat, ithalat istatistik verileri sunuldu.

22.12.2022 tarihinde ŞUTSO 11.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Ali Demir,  Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

23.12.2022 tarihinde ŞUTSO Disiplin Kurulu Üyeleri, ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda, Disiplin Kurulu Başkanlığına Maruf Karadağ seçildi.

26.12.2022 tarihinde ŞUTSO 22. Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı M. Cenap Urluk, Yönetim Kurulu,  Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

26.12.2022 tarihinde ŞUTSO 24.Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mustafa Ezher, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

27.12.2022 tarihinde ŞUTSO 18. Meslek Komitesi Aralık Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı İsa Yıldız, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

04.01.2023 tarihinde ŞUTSO 8.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Reşat Uçan, Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

04.01.2023 tarihinde ŞUTSO 3.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Recep Uğuzlu, Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

04.01.2023 tarihinde ŞUTSO 14.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Ahmet Altun,  Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra, dış ticaret birimi personelleri tarafından yurt içi ve yurt dışı fuarların sunumu yapıldı.

05.01.2023 tarihinde ŞUTSO 17.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Osman Fatih Akgül, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra dış ticaret birimi personelleri tarafından yurt içi ve yurt dışı fuarların sunumu yapıldı.

06.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Aras'ı ziyaret ederek ilimizdeki inşaat sektörüne yönelik yürütülen çalışmalar hakkında istişarede bulundu.

 06.01.2023 tarihinde ŞUTSO 21.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Ahmet Deniz, Meclis ve Komite üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra dış ticaret birimi personelleri tarafından görev yetki ve faaliyet hakkında sunum yapıldı.

06.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel'i ziyaret ederek işveren ile işçi ihtilâflarında yürütülen çalışmalar hakkında istişarede bulundu.

10.01.2023 tarihinde ŞUTSO 25.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

10.01.2023 tarihinde ŞUTSO 13.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Şükrü Kaya, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

11.01.2023 tarihinde ŞUTSO 2.Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Mahmut Doğan,  Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

12.01.2023 tarihinde ŞUTSO 20.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

12.01.2023 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Meclis ve 9.Meslek Komitesi Üyelerinden oluşan heyet, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş'a bir ziyaret gerçekleştirerek Eyyübiye’deki inşaat alanlarıyla ilgili sektörel konularda istişarede bulundu.

13.01.2023 tarihinde ŞUTSO 5.Meslek Komitesi Ocak Ayı olağan toplantısı; Komite Başkanı Seyithan Sabaz, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gerçekleşen toplantıda, gündem maddelerinin yanı sıra sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

13.01.2023 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2023 Yılı Ocak Ayı olağan toplantısını, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

19.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çetin'den oluşan heyet, Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Seyit Tekin ve kurum amirlerine nezaket ziyaretinde bulundu.

20.12.2022 tarihinde Ayakkabı İmalatı Eğitimi Sertifika Töreni, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş ve Yönetim Kurulu Üyesi E.Sabri Akaltun'un katılımıyla ŞUTGEM'de gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1974/ayakkabi-imalati-egitimi-sertifika-toreni-gerceklestirildi

22.12.2022 tarihinde SGK Şanlıurfa İl Müdürü Nurettin Nacar ile Müdür Yardımcısı Kerim Ejder, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ile bir araya gelerek kurumlar arası işbirliği çalışmalarıyla ilgili istişarede bulundu.

28.12.2022 tarihinde Vali Salih Ayhan; Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, İş insanları Nuri Güneş, Ahmet Sunay ve İbrahim Yıldız ile makamında bir araya geldi.

28.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim; İş insanları Nuri Güneş, Ahmet Sunay ve İbrahim Yıldız ile birlikte, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr.Murat Çakmaklı'ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

06.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Gençlik Spor İl Müdürü Halil Eren'i ziyaret ederek ilimizdeki gençlere yönelik yürütülebilecek sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili istişarede bulundu.

10.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, HRÜ Ziraat Fakültesi'nde düzenlenen Tarım Öğretiminin 177.Yılı Etkinlik Programına katıldı. Başkan Yetim programda yaptığı konuşmada: "Tarımın tüm stratejik çalışmalarında üniversite, kamu ve özel sektör işbirliği içerisinde olmalıdır." dedi.

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

19.12.2022-16.01.2023 tarihleri arasında Odamızda gerçekleşen seçimlerin akabinde; Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Meslek Odaları, Parti, STK ve Platform Temsilcileri, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu ile Meclis Üyelerimize hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

19.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çetin'den oluşan heyet, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Efe Murat Erbaş'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

22.12.2022 tarihinde Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Bilgin, Meclis Başkanı Ahmet Açılan ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ile Meclis Üyelerimize hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

26.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Taş,  2021 yılında en çok ihracat gerçekleştiren ilk 100 ihracatçı firmanın ödüllendirildiği ‘GAİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’ne, Odamızı temsilen katıldı.

27.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve Meclis Başkanı Serhat Karadağ; TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğu'nun iştirakiyle düzenlenen Nizip Ticaret Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin Açılış Törenine katıldı.

27.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve Meclis Başkanı Serhat Karadağ; TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğu ile davetlilerin iştirakiyle düzenlenen 2022 Gaziantep'in Yıldızları Ödül Töreni'ne katıldı.

28.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve davetlilerle birlikte Şanlıurfa OSB’de kurulan Yiğit Agro Lidaş Pamuk Lisanslı Deposu'nun açılış törenine katıldı.

29.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'a nezaket ziyaretinde bulundu.

05.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

06.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü M.Zeki Bayıcı'yı ziyaret ederek ilimizdeki ağaçlandırma sahaları ve kent ormanında yürütülen çalışmalarla ilgili istişarede bulundu.

06.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit ve Yönetim Kurulu Üyesi Reşit Yıldız, Şanlıurfa Doğa Koruma ve Milli Parklar 3.Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek'i ziyaret ederek, yaban hayatı geliştirme sahalarıyla tabiat koruma alanları hakkında istişarede bulundu.

06.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Denetimli Serbestlik Kurum Müdürü Can Özdemir'i ziyaret ederek, kurumlar arası işbirliğiyle yürütülebilecek projeler hakkında istişarede bulundu.

11.01.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit ve Meclis Üyesi Cihan Oktay, HRÜ Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri-1” Etkinlik Programı'na katıldı.

11.01.2023 tarihinde Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ile Meclis Üyelerimize hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

13.01.2023 tarihinde Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Yıldırım ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu ile Meclis Üyelerimize hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

13.01.2023 tarihinde Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi organizasyonu ile düzenlenen 2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti Şanlıurfa Tanıtım ve Bilgilendirme Programı'na Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit katıldı.

2022 ARALIK AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

ARALIK

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

42

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

1

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

1

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

1

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

47

5106

2994

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE

13

DUYURU SAYISI

24

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

32767

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

-

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

26

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 70
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 96888
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES