ŞUTSO ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

31 Aralık 2022 | 391
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Aralık Ayı Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Üyeleri Mehmet Aslan, Ömer Fırat ve Serhat Gerger gündem dışı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından, olağan meclis toplantısına geçildi. 2022 Aralık Ayı Meclis Toplantısı, ŞUTGEM AŞ. Hakkında Bilgilendirme, 2022 Kasım Ayı Meclis Kararı, Kasım ayı mizanı, Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı, 2023 Yılı Bütçe Tasarısı ve İş Planı, Kasım Ayı Faaliyetleri, gündemiyle Meclis Başkanı Serhat Karadağ başkanlığında yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Serhat Karadağ’ın açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanı Serhat Karadağ açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2022 Aralık Ayı olağan Meclis Toplantısı'na, hoş geldiniz. Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Aralık ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, Öncelikle geçtiğimiz günlerde Amcası Oğullarını kaybeden Meclis Üyelerimiz Cihan Oktay ve Metin Baydar’a, Annesini kaybeden Meclis Üyemiz Mahmut Hancıoğlu ile Amcasını kaybeden Meclis Üyemiz Mehmet Karademir’e bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyor, ebediyete irtihal etmiş tüm sevdiklerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluyla, Meclis Üyeleriyle, Komite Üyeleriyle, personeliyle ve kayıtlı tüm üyeleriyle büyük bir camia olarak ilimizin ekonomik kalkınmasına rehberlik misyonunu yüklenmiştir. Bizler göreve talip olduğumuz günden bu güne, birlikte yönetmeyi, kurum kültürünü ve üye memnuniyet odaklı çalışmalarla ilgili hassasiyeti benimsedik. Bu minvalde, Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komite Üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde sektörlerimizin sesi olmaya, sorunlarına ve ihtiyaçlarına çözüm üretmeye ara vermeden devam ediyoruz. Bundan sonra da aynı şiar ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Değerli Meclis Üyeleri, 6.Teşvik Bölgesinin tüm avantajlarından yararlanan ve sosyoekonomik yapısı, hammaddeye ulaşım kolaylığı ve lojistik konumu nedeniyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde cazibe merkezi konumunda olan Şanlıurfa’da sanayi hızla gelişiyor. Bu hızı destekleyen, ilimize ciddi yatırımcı kazandıran, sanayileşme hamlemize ve ekonomik kalkınmamıza zemin oluşturan, Cazibe Merkezleri Programı Kapsamında Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Değişiklik Kararı, 17 Aralık 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı. Başvuruların 2024 yılı sonuna kadar değerlendirileceği bu desteklerden, tüm yatırımcılarımızı yararlanmaya ve şehrimize yeni yatırımlar kazandırmaya davet ediyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, Sözlerime son verirken, önemli bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Gerçekleştirdiğimiz Meclis Toplantıları’nda konuşulan konular ve toplantı deşifresindeki detaylar, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında değerlendirilmekte ve 3.Şahıslarla paylaşılmaması gerekmektedir. Herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemek ve oluşabilecek mağduriyetleri önlemek adına bu konuda hassas olmanızı rica ediyorum. Ayrıca, yeni bir yıla giriyoruz. 2023 yılının sizlere ve sevdiklerinize güzellikler getirmesini temenni ediyor, toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim gerçekleştirilen Ankara Programıyla ilgili detaylı bir konuşma gerçekkeştirdi. Başkan Yetim konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Divan, Kıymetli Meclis Üyeleri; Aralık Ayı Meclis Toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Sizleri, şahsım ve Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum.

2022 yılının son meclis toplatışında bir aradayız. Artık, 2023 yılına sayılı günler kaldı. Şimdiden yeni yılınızı tebrik ediyor, 2023 yılının size ve sevdiklerinize; sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Değerli Hazirun; Malumunuz, geçtiğimiz günlerde bir Ankara Programı gerçekleştirdik.

Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler kapsamında; ilimizin mevcut gelişmeleriyle ilgili görüşmeler yaptık. Organize Sanayi Bölgesi Genişleme Alanı, Parsel Durumu, OSB’ye Su Getirme Projesi için çalışmalarda bulunduk. Bilindiği üzere, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığınca projenin eksik kalan 10770 metrelik kısmı için 2022 Yılı Kasım ayı içerisinde pompa istasyonları, su depoları, enerji nakil hattı ve 800 lük çelik boruları ve yapım işi hizmetlerini kapsayan iki aşamalı ihale gerçekleştirildi. Bu projenin de hızlandırılması için destek taleplerimizi ilettik.

Eğitim, sağlık, turizm, tarım sektörlerinin problemleri ve çözüm önerileri, işverenlerin finansa erişiminin kolaylaştırılması, özellikle Antalya ve Sabiha Gökçen Havalimanı uçuş sefer sayılarının arttırılmasıyla ilgili destek taleplerimizi yineledik.

Ayrıca, odamız veya borsamız fark etmeksizin TOBB Yönetiminde ilimizin yer alması hususunu TOBB Başkanımız Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tensiplerine arz ettik.

ŞUTSO heyeti olarak ziyaret ettiğimiz, 26.Dönem Milletvekilimiz ve Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Sn.Mahmut Kaçar'dan Kredi Garanti Fonunda en büyük kredi payının Şanlıurfa’ya ayrılması hususunda söz aldık.

İlimizin gündemindeki önemli konuları ilgili muhataplarına aktarmak, ticaret,  sanayi ve hizmet sektörlerimizdeki çalışmaları daha nitelikli bir seviyeye taşımanın yollarını istişare etmek için gerçekleştirdiğimiz program, gayet verimli geçti.

Huzurlarınızda, sorunlarımıza gösterdikleri yakın ilgi ve çözüm noktasındaki samimi, hassas ve özverili yaklaşımları için başta TOBB Başkanımız Sn.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve tüm Milletvekillerimize teşekkür ediyorum.

Kıymetli Meclis Üyeleri; sonuç olarak, biz Şanlıurfa sektörel sorunlarına çözüm ararken, Hükümetimiz de ülke ekonomisine yeni bir ivme kazandıracak, tüm sektörlerde büyüme potansiyelimizin arttırılmasına destek olacak ve enflasyonu düşürecek yeni politikalar belirlemeli, kısa vadede KGF Kredi Paketini hızla devreye almalıdır. Bununla birlikte, ihracatta rekabet gücü enflasyon-kur-faiz dengesiyle arttırılması, iç piyasada ise işverenlerin, çalışanların ve halkın alım gücünün korunması adına vergi indirimleri ve reformu yapılması tüm vatandaşlarımızı rahatlatacaktır.

Kıymetli Meclis Üyeleri, Yeni dönemimizin ilk eğitimi olan, geçtiğimiz Kasım ayının 23’ünde başlattığımız, kursiyerlerimizin tamamının istihdam edileceği Ayakkabı İmalatı Eğitimimiz dün sona erdi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sn.Mustafa Taş ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sn.E.Sabri Akaltun'un katılımıyla ŞUTGEM'de Sertifika Töreni’ni gerçekleştirdik. İlimize hayırlı olsun.

09 Ocak 2023 itibariyle 35 yeni kursiyerimiz yine Ayakkabı İmalatı Eğitimine katılacak ve onların da tamamının istihdam edilmesini hedefliyoruz. İnşallah, ilimizde istihdamı arttırmaya, nitelikli iş gücü ve kalifiye personel yetiştirmeye yönelik eğitimlerimize desteklerinizle devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşünlerle sözlerime son verirken, toplantımızın verimli geçmesini diliyor, sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Yunus Emre Aksu, 2022 Kasım Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Kasım Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

07.11.2022 – 19.12.2022 tarihleri arasında Odamıza;

338 yeni üye kaydedilmiş,

427 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

57 üyenin kaydı silinmiştir.

19.12.2022 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 14.023

1) ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1- Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

06.11.2022 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, seçim süreci tamamlandı Mehmet Yetim, 39 meclis üyesinin oyunu alarak Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Seçimlerin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen yeni dönemin ilk meclis toplantısında, 41 oy alan Serhat Karadağ ise Meclis Başkanı seçildi.

08.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Başkan Yardımcıları Mustafa Zahit, Mustafa Taş, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan heyet, Şanlıurfa İl Seçim Kurulu Müdürü Cemal Yüzer’den Mazbatayı alarak resmen göreve başladı.

08.11.2022 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda devir teslim gerçekleşti. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, önceki dönem Başkan Yardımcı Selçuk Karakuş'tan yönetimi devraldı. Gerçekleşen törende, Başkan Mehmet Yetim, önceki yönetime hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.

09.11.2022 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda Meclis Başkanlığı devir teslim gerçekleşti. Meclis Başkanımız Serhat Karadağ, önceki dönem Meclis Başkanı Ahmet Altun'dan Meclis Başkanlığını devraldı. Gerçekleşen törende, Meclis Başkanı Karadağ, Altun'a hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.

10.11.2022 tarihinde 2022-2026 Dönemi İlk Yönetim Kurulu Toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yetim, Başkan Yardımcılarımız Mustafa Zahit, Mustafa Taş, Üyelerimiz E.Sabri Akaltun, Bedir Süzer, Ahmet Önkol, Metin İlengiz, Yılmaz Güvenç ve Ömer Faruk Gayberi'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

16.11.2022 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2022-2026 Dönemi İlk Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

05.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen, Turizmi Geliştirme Ajansı (TGA) toplantısına katıldı.

08.12.2022 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su başkanlığında, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve Ajans Genel SekreterV. Yunus Çolak’ın katılımıyla Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

23.11.2022 tarihinde Dünya Gıda Programı (UN-WFP) ve Odamız işbirliğinde yürütülen Sosyoekonomik Güçlendirme ve Sürdürülebilirlik Ayakkabı İmalatı Eğitim Programı başladı.

 2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

12.11.2022 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Üyesi Ömer Fırat'a ait MAXISU POMP&MOTOR firmasının Birlikte Güçlüyüz temasıyla düzenlediği Türkiye Geneli Bayi Toplantısı'na katıldı.

29.11.2022 tarihinde ŞUTSO organizasyonuyla Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Dış Ticaret ve Yatırım Destek Ajansı, Şanlıurfa’daki girişimci, sanayici ve yatırımcılarla ŞUTGEM’de bir araya geldi. https://sutso.org.tr/haber/1970/nrwinvest-kuzey-ren-vestfalya-eyaleti-tanitim-toplantisi-sutgemde-gerceklesti

29.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Şanlıurfa Gıda İhtisas OSB'de incelemelerde bulunarak işletme inşaatlarını gezdi ve Şanlıurfa Gıda OSB Yönetim Kurulu Üyesi Kureyşi Çelik ile Bölge Müdürü Muhammed Şansal'dan detay bilgi aldı.

14.12.2022 tarihinde Meclis Üyeleri İbrahim Halil Satoğlu ve Mehmet Çakmak; İl Afet ve Acil Yardım Durum Müdürlüğünün düzenlediği IRAP Teknik Çalışma Grubu Toplantısına katıldı.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

29.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, ŞUTSO ve Dünya Gıda Programı (UN-WFP) işbirliğinde yürütülen Sosyoekonomik Güçlendirme ve Sürdürülebilirlik Ayakkabı İmalatı Eğitim Programı'nda öğrencilerle bir araya gelerek Harran Üniversitesi OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü İlhan Cevheri’den bilgi aldı.

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

14.11-15.12 tarihleri arasında 29 Meslek Grubunun Komite Başkanları ve Başkan Yardımcılarının seçimleri gerçekleştirildi. Ardından ilk komite toplantıları yapıldı. Tüm toplantılarda, sektörlerin yaşadıkları sorunların tespiti ve çözüm önerileri görüşüldü.

24.11.2022 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve beraberlerindeki heyet, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret ederek ilimizdeki; OSB'de genişleme, turizm, sağlık ve eğitim konularında destek taleplerini iletti.

25.11.2022 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve beraberlerindeki heyet, Su Tasarrufu ve Verimliliği Derneği (SUTAD) Genel Başkanı Uğur Büyükhatipoğlu'na bir ziyaret gerçekleştirdi.

09.12.2022 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2022 Yılı Aralık Ayı olağan toplantısını, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

11.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulumuz tarafından görüşülerek karara bağlanan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Viranşehir Temsilciliği, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim tarafından Meclis Üyesi Bayram Mehmetoğlu'na tevdi edildi.

30.11.2022 tarihinde Avrupa Birliği tarafından finanse edilen "İstihdam Taahhütlü Kobi Finansman Destek Programı (FOSTER) Tanıtım Toplantısı", Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda  yoğun katılımla gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1971/sutsoda-istihdam-taahhutlu-kobi-finansman-destek-programi-tanitildi

07.12.2022 tarihinde İşimiz Temiz Projesi'nin Şanlıurfa’da yaygınlaştırılmasına yönelik düzenlenen Paydaş Bilgilendirme Toplantısı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1972/isimiz-temiz-projesi-paydas-bilgilendirme-toplantisi-sutsoda-gerceklestirildi

10.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ,  Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, üye ziyaretleri kapsamında Viranşehir'de NANSAN Plastik İşletmesinde Ibrahim Beslenen, MAYSAN Plastik İşletmesinde ise Burak Yağmur ile bir araya gelerek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

13.12.2022 tarihinde Şanlıurfa imalat sanayiinde nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması için ŞUTSO'nun yürütücü olduğu ŞUTGEM Nitelikli Eleman Yetiştirilmesi ve İstihdamı Projesi Protokol İmza Töreni, Vali Salih Ayhan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1973/sutsodan-nitelikli-eleman-yetistirilmesine-yeni-destek

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

07.11-19.12 tarihleri arasında Odamızda gerçekleşen seçimlerin akabinde; Milletvekilleri, Vali Yardımcıları, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Meslek Odaları, Parti, STK ve Platform Temsilcileri, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu ile Meclis Üyelerimize hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

09.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit ve Meclis Başkan Yardımcısı Aziz Bülbül, Tarım ve Orman Bakanlığı, Şanlıurfa Valiliği ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen "Mercimekler Şanlıurfa'dan Türkiye'ye Dağılıyor Projesi" Tohum Dağıtım Programına katıldı.

09.11.2022 tarihinde Vali Salih Ayhan, Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti. Vali Ayhan yapılan seçimde, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı seçilen Mehmet Yetim'i ve yönetimini tebrik etti.

10.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında, Şanlıurfa Valiliği organizasyonuyla Osmanbey Yeni Şehitlik Anıtı'nda gerçekleştirilen programa katıldı.

10.11.2022 tarihinde Meclis Başkanımız Serhat Karadağ; Vali Salih Ayhan ve il protokolünün iştirakiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve Bahçelievler Saadet Özdemir MTAL tarafından hazırlanan anma programına katıldı.

10.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyesi Reşit Yıldız ve önceki dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş; gerçekleşen toplantıda, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç ile bir araya geldi.

11.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit; Vali Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül, il protokolü ve çocuklarla birlikte, Osmanbey Kampüsü yerleşkesinde, Milli Ağaçlandırma Günü fidan dikimin etkinliğine katıldı.

14.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Üyeleri Cihan Oktay ve Emrah Yavuzel; Vali Salih Ayhan ve İl Protokolü'nün iştirakiyle Şanlıurfa Hipodromu'nda düzenlenen 2022 Şanlıurfa Sonbahar -Kış Yarış Sezonu Açılış Töreni'ne katıldı.

21.11.2022 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan heyet, Şanlıurfa OSB'de meydana gelen olayda hasar gören tekstil işletmesinde incelemelerde bulundu.

22.11.2022 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim; Şanlıurfa Müteahhitler Derneğine bir ziyaret gerçekleştirerek sektörel sorunlar hakkında Başkan Mustafa Aşıklıoğlu’ndan bilgi aldı.

24.11.2022 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve beraberlerindeki heyet, AK Parti MKYK üyesi, Milletvekili M.Kasım Gülpınar’ı ziyaret ederek ilimizin mevcut ekonomik durumuyla ilgili istişarede bulundu.

24.11.2022 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve beraberlerindeki heyet, Milletvekili İbrahim Özyavuz'u ziyaret ederek ilimizin mevcut ticari ve sanayi potansiyeliyle ilgili istişarede bulundu.

24.11.2022 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve beraberlerindeki heyet, İbrahim Halil Yıldız'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

24.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, TBMM İdare Amiri Milletvekili Halil Özcan'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

24.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Milletvekili Z. Gülender Açanal'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

24.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Milletvekili Ahmet Akay'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

24.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Milletvekili Ahmet Akay'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

24.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Milletvekili Mehmet Ali Cevheri'ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

25.11.2022 tarihinde Meclis Başkanı Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve beraberlerindeki heyet, 26.Dönem Milletvekili ve Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kaçar'a bir ziyaret gerçekleştirerek işverenlerin finansa erişiminin kolaylaştırılması hususunda destek taleplerini iletti.

25.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Ticaret ve Ekonomi Kulübü Genel Başkanı Mehmet Ulutaş'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

25.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı, 26.Dönem Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin ile birlikte Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz'u ziyaret ederek kurumsal işbirliği ve ortak çalışmalar hususunda istişarede bulundu.

28.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesinde tarihi hanlar bölgesinde, esnafların iştirakiyle 800 yılık geleneklere göre gerçekleştirilen Ahilik Duası'na çarşı esnafıyla birlikte saf tutarak eşlik etti.

28.11.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim; Vali Salih Ayhan ve il protokolünün iştirakiyle gerçekleştirilen, Haliliye Belediyesi 183 Adet Araç, İş Makinesi ve Temizlik Araçları Lansman Töreni'ne katıldı.

04.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit ve Yönetim Kurulu Üyesi. E.Sabri Akaltun, 5. Ulusal Kitap Fuarı'nın açılış programına katıldı.

12.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim,  SANKON İl Başkanı Reşat Dağ ve Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Akbaş'ı ziyaret ederek ilimizin genel sorunları ile ilgili istişarede bulundu.

13.12.2022 tarihinde Vali Salih Ayhan, Odamıza bir ziyaret gerçekleştirerek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Serhat Karadağ ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

17.12.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Ahmet Selim Köroğlu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Mehmet Uçum ve Ayhan Oğan’ın teşrifleriyle Şanlıurfa Valiliği Konferans Salonunda gerçekleştirilen “Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Yüzyılı Vizyonu” programına katıldı.

2022 KASIM AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

KASIM

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

40

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

4

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

4

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

4

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

45

4.800

2883

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE

14

DUYURU SAYISI

21

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

32767

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

1

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

25

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 73
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 96822
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES