BAŞKAN PELTEK “ROBOT YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER YETİŞTİRİLMELİ”

13 Haziran 2022 | 268
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek “14.Uluslararası MEB Robot Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerin, sadece ödül verilerek taltif edilmesi yetmez, nitelik olarak geliştirilmesi ve ülkemize daha faydalı bir birey olarak yetiştirilmesi gerekiyor.” dedi.

Başkan İ.Halil Peltek Şanlıurfa da düzenlenen 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması açılış törenine katıldı. Tören sonrasında bir açıklama yapan Başkan Peltek: “Göbeklitepe' teması ve "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında" sloganıyla 12 kategoride gerçekleştirilen 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması, gerçekten çok önemli bir organizasyon. Bu organizasyonla çocuklarımız farklı deneyimler yaşıyor, yetenek ve ilgileri test ediliyor.

Geleceğin yapay zekâda olduğu günümüzde, bu tür organizasyonların etki alanı genişletilmeli daha fazla öğrencinin yararlanması sağlanmalıdır. Ancak, sadece ödül verilerek taltif edilmesi yetmez, nitelik olarak geliştirilerek ülkemize daha faydalı bir birey olarak yetiştirilmesi gerekiyor. Çok yetenekli öğrencilerimiz var, bu öğrencilerimizi mutlaka değerlendirmeliyiz.

Biliyorsunuz teknolojik gelişmelerin merkezinde merak yatar. Öğrencilerimizin meraklarını, gelişim odaklı bir düşünce yapısı geliştirmelerini ve bu gelişimlerini yönetmeleri hususunda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK, Belediyeler ve Üniversitelere çok iş düşüyor. Bu kurumlar sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu potansiyelimizi mutlaka değerlendirmelidir.

Öğrencilerimizi değerlendirmeleri hususunda resmi yazı hazırlayarak Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener, TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr. Hasan Mandal ve ilgili kurum ve kuruluşlara sunacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 16
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 231111
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES