ŞUTSO 2022 HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

08 Haziran 2022 | 688
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Haziran Ayı Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Üyeleri Mehmet Aslan ve M.Cemil Bayuk gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından, olağan meclis toplantısına geçildi. Haziran Ayı Meclis Toplantısı, 2022 Mayıs ayı Meclis Kararı, Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı, 2022 Mayıs Ayı mizanının görüşülmesi, 2022 Mayıs Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanı Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2022 Haziran Ayı olağan Meclis Toplantısı'na, hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Haziran ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, öncelikle geçtiğimiz günlerde Amcalarını kaybeden Meclis Üyelerimiz Mahmut Yağuş, Hasan Yılmaztekin ve Oktay Doğan’a bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyor, ebediyete irtihal etmiş tüm sevdiklerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, ekonomide zor koşullar yaşadığımız bir dönemde, hepimiz çözüm ortağı olma sorumluğunu taşıyoruz. Nitekim hükümetin görevi ekonomide istikrarı sağlamak, bizim görevimiz ise yerel ve bölgesel kalkınma için vizyon ve proje geliştirmektir. Bizler iş dünyası temsilcileri olarak tekrar elimizi taşın altına koymak, yeni yatırım ve istihdam alanları oluşturmak durumundayız. Son haftalarda enflasyon nedeniyle piyasada yavaşlama görünüyor. Birçok sektördeki yaşanan alım gücündeki düşüş, ekonomide kalıcı ve istikrarlı büyüme için enflasyon ve döviz meselesi umuyoruz ki en kısa zamanda çözüme kavuşacaktır.

Değerli Meclis Üyeleri, küresel ekonomide önemli bir dönüşüm gerçekleşiyor. Her an her yerde, bir değişim söz konusu… Doğal olarak kurumlar, toplumlar ve bireyler bu değişime yanıt vermek, süreci doğru yönetmek ve stratejiler geliştirmek durumunda. Bu değişim ve dönüşümü daha hızlı gerçekleştirmek ve nitelikli duruma getirmek için yeşil dönüşüm ve dijital dönüşümü mutlaka sağlamak gerekiyor. Hem daha verimli ve katma değerli üretim için dijitalleşmeyi sağlamak hem de çevreye duyarlı, enerji verimliği yüksek döngüsel üretimi gerçekleştirmek iş dünyası ve toplumun tüm kesimleri için kritik önem arz etmektedir.

Maalesef ülkemizde, yüksek bir enflasyon, yavaşlayan ihracat, ötelenen yatırımlar, verimlilik düşüşü ve refah kaybı gibi gelişmeler söz konusu. Ancak, tüm bu olumsuzluklara rağmen jeopolitik önemi daha da artmış bir ekonomi olarak öne çıkıyoruz. Bundan dolaydır ki, değişen ekonomik düzeni çok daha hızlı ve daha doğru okumamız, kısa ve orta vadede gerekli reformları yapmamız, bu süreci istikrarlı bir şekilde sürdürülebilmemiz gerekiyor.

Değerli Meclis Üyeleri, Sözlerimi bitirirken, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 20’de Şanlıurfa Hipodromunda Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Koşusu düzenlenecek. Hepiniz davetlisiniz. Koşuya katılacaklar Şeref Salonu’nda ağırlanacak. Bu vesileyle, koşuya katılacakların takım elbiseli ve kravatlı olmaları bize bildirildi. Bu konuda hassasiyetinizi rica ediyorum. Bu hatırlatmayı da yaptıktan sonra, Meclis Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor; hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına bir kez daha saygıyla selamlıyorum." dedi.

Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2022 Mayıs Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Mayıs Ayı Faaliyetlerimiz Şöyle;

09.05.2022- 06.06.2022  tarihleri arasında Odamıza;

201 yeni üye kaydedilmiş,

402 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

43 üyenin kaydı silinmiştir.

06.06.2022 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 11180

1) ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1- Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. 2 Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

13.05.2022 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 78’inci Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. Elektronik ortamda online katılımla gerçekleştirilen Mali Genel Kurul’a, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile ŞUTSO TOBB Delegeleri de iştirak etti. https://sutso.org.tr/haber/1816/sutso-genel-kurul-delegeleri-tobb-76-ve-77nci-mali-genel-kuruluna-online-olarak-katildi

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

10.05.2022 tarihinde Meclis Üyesi Mehmet Akın İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün, 12.İl Göç Kurulu toplantısına katıldı.

12.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu, Merkez Proje Ofisi’nin Taşınır İşlemler toplantısına katıldı.

23.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen, 4. Uluslararası MEB Robot Yarışması değerlendirme toplantısına katıldı.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

11.05.2022 tarihinde ŞUTGEM AŞ. Yönetim Kurulu Toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Baydar ve Kadir Kılıçoğlu'nun katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

11.05.2022 tarihinde Vali Abdullah Erin, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Organize Sanayi Bölge Müdürü Osman Oktay ve Halk Bankası Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Fuat Yetkin, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’ne Halk Bank Şubesi açılması için gerçekleştirilen imza törenine katıldı.

12.05.2022 tarihinde ŞUTSO ev sahipliğinde “Dijitalleşme Yolunda Şanlıurfa” programı; ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İnsani Gelişme Vakfı Başkanı Vural Çakır, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Vekili Faruk Bayuk ve Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kaya’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. http://sutso.org.tr/haber/1925/sutsoda-dijitallesme-yolunda-sanliurfa-programi-gerceklestirildi

22.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu da yer aldı.

27.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısına katıldı.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

23.05.2022 tarihinde TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Halil Yılmaz, Adıyaman’da gerçekleştirilen TOBB Genç Girişimciler Kurulu İl Başkanları İstişare Toplantısına katıldı.

24.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu, Gaziantep'de düzenlenen Bölgesel Kalkınma ve Mesleki Eğitim Konferansı'na konuşmacı olarak katıldı. Kadir Kılıçoğlu konuşmalarında, bölgenin genç nüfusu, mesleki eğitim ve istihdam potansiyelini anlattı.

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

09.05.2022 tarihinde ŞUTSO 9.Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Ömer Delibaş başkanlığında meclis ve meslek komite üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

09.05.2022 tarihinde ŞUTSO 5.Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı Komite Başkanı M.Kamil Türkmen başkanlığında online ve yüz yüze gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

11.05.2022 tarihinde ŞUTSO 7.Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

20.05.2022 tarihinde ŞUTSO 28.Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

23.05.2022 tarihinde ŞUTSO 19.Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Aziz Karakaeçili başkanlığında Meclis Üyeleri Müslüm Korkmaz, Bedir Süzer ve İstatistik Araştırma Sorumlusu M.Şahner Alataş’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

23.05.2022 tarihinde ŞUTSO 26.Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı İsmail Aygün başkanlığında Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

24.05.2022 tarihinde ŞUTSO 22. ve 23. Meslek Komiteleri Mayıs Ayı Olağan Toplantıları, Birleştirilmiş Komite Toplantısı olarak Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'in iştiraki,  Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

30.05.2022 tarihinde ŞUTSO 2.Meslek Komitesi Mayıs ayı olağan toplantısı Engin Okçu başkanlığında Yönetim Kurulu, Meclis Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

03.06.2022 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2022 Yılı Haziran Ayı olağan toplantısını, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

18.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Çiğdem Yüksel Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi arasında yapılan protokolde; ŞUTSO çalışanları, üyeleri ve birinci derece yakınlarına Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Uygulamalarında % 20 indirim sağlanacak.https://sutso.org.tr/haber/1927/sutso-uyelerine-cigdem-yuksel-guzellik-merkezinden-20-indirim

28.05.2022 tarihinde Sigortacılığın geliştirilmesi ve sigortacılık bilincinin oluşturulması amacıyla her yıl mayıs ayının son haftasında gerçekleştirilen “Sigorta Haftası” Şanlıurfa’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.https://sutso.org.tr/haber/1929/sigorta-haftasi-sanliurfada-kutlandi

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

10.05.2022 tarihinde Doğa Hospital Yönetim Kurulu ve Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Nabi Kırmızı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt ve Meclis Üyesi Ali Eyüpoğlu ile bir araya geldi.

10.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Türk paralimpik yüzücü Beytullah Eroğlu, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Başkan Peltek, Eroğlu’nun önemli bir rol model olduğunu söyledi. https://sutso.org.tr/haber/1923/baskan-peltek-dunya-sampiyonu-eroglu-ile-bir-araya-geldi

10.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Kule Şirketler Grubu'nun Karaköprü'de faaliyete giren yeni plazasının açılışına katıldı. Başkan Peltek, yeni plazanın hayırlı olması temennisinde bulundu.

14.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler (ŞSMMO) Odası'nın 24. Seçimli Olağan Genel Kurulu Toplantısı'na katıldı.

14.05.2022 tarihinde Katar Bağımsız Küresel Birliği (Qatar Independent Global Association) Kurucular Kurulu Üyesi Fırat Yağmur, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, ilimizin ekonomik potansiyeli konuşuldu.

15.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti ile beraber Vali Abdullah Erin'e düzenlenen veda programına katıldı. Başkan Peltek, Vali Abdullah Erin'e Müteşebbis Heyet Üyeleri ve Bölge Müdürü Osman Oktay ile birlikte plaket takdim ederek yeni görevinde başarılar diledi.

16.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa SGK İl Müdürü İsmail Ünlü ve beraberindeki heyet bir araya geldi. Bu yıl 16.'sı kutlanan SGK Haftası dolayısıyla paydaş ziyareti kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, Başkan Peltek, İsmail Ünlü'ye plaket takdiminde bulundu.

17.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası'nın 24.Olağan Genel Kurulu'nda Başkanlığa yeniden seçilen Mustafa Karadağ’ı ziyaret ederek kendisine ve Yönetim Kurulu'na başarılar diledi.

17.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Tekstil Sektöründe iştigal eden İş İnsanı Pınar Öncel ve Gazeteci İshak Polat ile bir araya geldi. Toplantıda, ilimizin mevcut ekonomik durumu ve tekstil sektörünün güncel potansiyeli konuşuldu.

20.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş’nin, düzenlediği Türk Mutfağı Haftası kapsamında etkinlik programına katıldı.

23.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya; Dünya Gazetesi ve TOBB işbirliğiyle gerçekleşen "Başkanlar Konuşuyor" programında, Şanlıurfa Ekonomisini Handan Ceylan, Vahap Munyar ve Hakan Güldağ ile değerlendirdi.

26.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Kızılay Şanlıurfa İl Kadın Birimi Başkanı Pınar Uludağ, Haliliye İlçe Kadın Birimi Başkanı Nezihe Kayalı, Karaköprü İlçe Kadın Birimi Başkanı Feryal Kılıçoğlu ve beraberlerindeki heyet ile bir araya geldi.

28.05.2022 tarihinde ŞUTSO çatısı altında çalışmalarını yürüten Şanlıurfa AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen "Kültürü Paylaşmanın Lezzetli Yolu" etkinlik programı, Harran Üniversitesi ve ŞUTSO işbirliğiyle Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’in iştirakiyle gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1930/kulturu-paylasmanin-lezzetli-yolu-etkinligi-gerceklestirildi

28.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Yönetim Kurulu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı “Mıracle Estetık” İşletmesi'nin açılış programına katıldı.

28.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kızılkoyun Bahçesi açılış törenine katıldı.

30.05.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Yönetim Kurulu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı “Nobel Kır Düğün Salonu” İşletmesinin açılışına katıldı.

04.06.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Göbeklitepe Amfi'de organize edilen Buğday Şenliği'ne Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ile birlikte katıldı.

2022 MAYISAYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

MAYIS

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

54

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

6

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

6

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

6

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

67

4698

2012

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

14

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

24490

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

1

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

28

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 34
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 294903
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES