ŞUTSO 2022 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

13 Nisan 2022 | 657
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Koronavirüs tedbirleri uygulanarak yüzyüze katılımla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi ve Meclis Üyesi Mehmet Aslan gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların sonrasında, olağan meclis toplantısına geçildi Nisan Ayı Meclis Toplantısı, 2022 Mart ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2022 Mart Ayı mizanının görüşülmesi, 2022 Mart Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanı Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2022 Nisan Ayı olağan Meclis Toplantısı'na, hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Nisan ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, Öncelikle geçtiğimiz günlerde Abisini kaybeden M.Cemil Bayuk’a, Annesini kaybeden Meclis Üyemiz Mehmet Karademir’e, Ablasını kaybeden Meclis Üyemiz Şıh Müslüm Korkmaz’a ve Baldızını kaybeden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Selçuk Karakuş’a, Amcalarını kaybeden Enver Şimşek’e ve Maruf Karadağ’a bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyor, ebediyete irtihal etmiş tüm sevdiklerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Değerli hazirun, geçtiğimiz günlerde Sayın İ.Halil Peltek başkanımızla yapmış olduğumuz istişare neticesinde yapmayı planladığımız yemekli meclis toplantısının yemek kısmını, yetimleri giydirmek üzere kurguladık. Ay Işığım Derneği aracılığıyla kutsal emanetler olan yetimlerimizin yüzünü güldürdük. Yetimlerimiz adına sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Rabbim yaptığınız, vesile olduğunuz tüm hayırları kabul buyursun.

Değerli Meclis Üyeleri, Son aylarda küresel ticaret hacmini olumsuz etkileyen olayların gerçekleştiğini ve global ekonomide büyüme tahminlerinin düştüğünü, enerji arzının olumsuz etkilendiğini, Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle ulusal ve küresel yüksek enflasyon ortamının oluştuğunu gözlemliyoruz. Uzmanların görüşleri ve Merkez Bankası’nın açıklamaları da gösteriyor ki; yüksek enflasyonun devamı ve daha da yükseleceği söz konusu. Tüm vatandaşlarımız ve iş dünyası temsilcileri bu minvalde tedbir almalıdır.

Son yapılan KDV indirimleri enflasyon ile mücadele için olumlu bir adım. Ancak, hükümet yüksek enflasyona karşı vatandaşı korumak adına asgari ücrete ara zam uygulamalı; üretici, tüccar, çiftçi ve girişimci için ise maliyetleri düşürecek adımlar atmalıdır. Yüksek girdi maliyetleri ve bölgesel risklerden kaynaklı belirsizliklerin yatırımları durma noktasına getirdiği bu dönemde, çeşitli algı yöntemleriyle vatandaştan haksız kazanç elde eden bir de stokçular ortaya çıktı. Ne ticari, ne etik nede ahlaki dayanağı olan bu stokçulukla topyekûn mücadele edilmelidir.

Değerli Meclis Üyeleri, Her ne kadar meşakkatli bir süreçten geçsek de Şanlıurfa iş dünyası tüm bu olumsuzluklara rağmen yatırım yapmaktan, üretmekten, çalışmaktan, şehrine ve ülkesine hizmet vermekten imtina etmiyor. Lakin, bu çalışmaların ve hizmetlerin sürdürülebilmesi için artan girdi maliyetlerinin düşürülmesi, üretici, tüccar, çiftçi ve girişimcinin desteklenmesi; bunların yanı sıra ekonomik döngüyü hızlandıracak hedefler ve politikaların belirlenmesi, enerji, akaryakıt gibi temel girdilerdeki KDV ve ÖTV indirimlerinin kapsamının genişletilerek uygulanması gerekiyor. Çok iyi biliyoruz ki bu desteklerin geri dönüşü yine şehrimize, bölgemize dolayısıyla ülkemize olacaktır.

Değerli Meclis Üyeleri, Sözlerimi bitirirken, içerisinde bulunduğumuz başı rahmet, ortası merhamet, sonu ise cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayı'nın, başta milletimiz olmak üzere tüm İslam Âlemine sağlık, bereket ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Rabbim, yaptığımız ve yapacağımız tüm hayırlı amelleri kabul buyursun. Ayrıca; geçtiğimiz pazartesi günü, İstiklal Madalyalı, Şanlı Şehir Şanlıurfa'mızın, düşman işgalinden kurtuluşunun 102.Yılını, 11 Nisan Kurtuluş Bayramımızı kutladık. Şehrimizin kurtuluşuna vesile olan kahraman ecdadımızı rahmetle ve saygıyla anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Meclis Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor; hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına bir kez daha saygıyla selamlıyorum." dedi.

Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2022 Mart Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Mart Ayı Faaliyetlerimiz Şöyle;

07.03.2022-11.04.2022 tarihleri arasında Odamıza;

191 yeni üye kaydedilmiş,

445 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

45 üyenin kaydı silinmiştir.

11.04.2022 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 10606

ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1 Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. 2 Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

21.03.2022 Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim, Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri; Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati'nin iştirakiyle gerçekleştirilen Şanlıurfa İş Dünyası Buluşması, GES ve Sulama Kanalları Projesi Tanıtımı Toplantısına katıldı.

30.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Oda/Borsa Müşterek İstişare Toplantısı'na katıldı.​ Toplantıda, Oda ve Borsa Başkanları yaşanan sektörel ve bölgesel sıkıntıları iletti.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

23.03.2022 tarihinde ŞUTGEM AŞ. Yönetim Kurulu Toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek başkanlığında, Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Kılıçoğlu, Mehmet Çalışkan ve Metin Baydar’ın katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

24.03.2022 tarihinde Meclis Başkanı Ahmet Altun ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu işbirliğiyle İstanbul'da düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim ile Ekonomik Kalkınma Konferansı'na katıldı.

24.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Büyükşehir Belediyesi’nin Pamuk Komisyonu toplantısına katıldı.

24.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri, İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, MKYK Üyeleri Büşra Paker, Prof.Dr. Cüneyt Yüksel, Vildan Polat ve Harran Üniversitesi Rektörü Mehmet Sabri Çelik ile birlikte Şanlıurfa Teknokent'te düzenlenen Ekosistem Toplantısı'na katıldı.

06.04.2022 tarihinde Meclis Üyesi Celal Atilla Meral, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün Mahalli Çevre Kurulu toplantısına katıldı.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

14.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,       OSB Müteşebbis Heyeti toplantısına katıldı.

17.03.2022 tarihinde ŞUTSO 24.Meslek Komitesi Üyeleri, 17–19 Mart 2022 tarihleri arasında, Türkiye’nin medikal alandaki en önemli buluşma platformu olan, medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği Expomed Eurasia Uluslararası Fuarı’na katıldı.

21.03.2022 tarihinde AB Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi Müsteşar Eleftheria Pertzinidou ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Baydar ve Mustafa Direkçi ile birlikte ŞUTGEM'de incelemelerde bulundu.

29.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valiliği’nde düzenlenen OSB Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

11.03.2022 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Başkan Yardımcısı Cevahir Asuman Yazmacı; AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in katılımı ile gerçekleştirilen “Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda Şanlıurfa Buluşmaları” toplantısına konuşmacı olarak katıldı.

14.03.2022 tarihinde TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Toplantısı İbrahim Halil Yılmaz Başkanlığında gerçekleştirildi.

25.03.2022 tarihinde TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkan Yardımcıları Süleyman Şah Uma, Sami Öncel ve sektör temsilcilerinden oluşan heyet, İstanbul’da gerçekleştirilen 44. Yapı Fuarı’na katıldı.

26.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı, Milletvekili M.Ali Cevheri ve davetlilerin iştirakiyle gerçekleştirilen Urfa Agro Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

30.03.2022 tarihinde Meclis Üyesi Ali Eyyüpoğlu ve kamuya iş yapan Müteahhitlerden oluşan heyet, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelerek yaşanan sorunları, acil çözüm talepleri ve beklentileri hakkında istişarede bulundu.

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

08.03.2022 tarihinde 16.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Altun öncülüğünde, Komite Başkanı Halil Saçaklı, meclis ve meslek komite üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, hayvancılık sektöründe yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

15.03.2022 tarihinde ŞUTSO 12.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Nihat Fırathan başkanlığında meclis ve meslek komite üyelerinin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, bulgur da oluşan randıman,  fire ve  zayiat oranları görüşüldü.

15.03.2022 tarihinde ŞUTSO 13.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Ahmet Biter başkanlığında meclis ve meslek komite üyelerinin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, zincir marketlerde ekmek satışını yasaklanması görüşüldü.

15.03.2022 tarihinde ŞUTSO 29.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı Reşat Baydar başkanlığında, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Baydar ve Kadir Kılıçoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, 359 VUK, İş bitirme belgeleri, Taşeron yasası ile Kıdem tazminatlarında yaşanan sorunlar görüşüldü.

15.03.2022 tarihinde ŞUTSO 8.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Emin Göllü başkanlığında meclis ve meslek komite üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, İstanbul Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı hakkında görüşüldü.

17.03.2022 tarihinde ŞUTSO 28.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Adem Köroğlu başkanlığında yönetim kurulu, meclis ve meslek komite üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, Antalya Sigorta Fuarı değerlendirildi, Sigortacılık haftasında yapılacak etkinlikler görüşüldü.

18.03.2022 tarihinde İlimize gelen Beypazarı Ticaret Odası heyeti, ŞUTSO'ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin akabinde, ŞUTSO ve Beypazarı Ticaret Odası arasında işbirliğini güçlendirmek amacıyla “Kardeş Oda” protokolü imzalandı. https://sutso.org.tr/haber/1918/sutso-beypazari-ticaret-odasi-ile-kardes-oda-oldu

18.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Karadeniz ve beraberindeki heyet ile bir araya gelerek besi ve süt sığırcılığı yapan üreticilerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında istişarede bulundu.

21.03.2022 tarihinde Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. İlimizin mevcut ekonomik durumu ve finansa erişim konularının konuşulduğu ziyarette, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu ile Meclis Üyeleri Ahmet Sambur ve Mustafa Oruç da yer aldı.

22.03.2022 tarihinde 10.Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Meclis Üyesi Serhat Karadağ ve sektör temsilcilerinin katılımıyla genişletilmiş sektör toplantısı olarak gerçekleşti. Toplantıda inşaat sektöründeki fiyat artışlarının etkileri görüşüldü. https://www.sutso.org.tr/haber/1919/sutsoda-insaat-sektorunun-sorunlari-gorusuldu

31.03.2022 tarihinde ŞUTSO 24.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mustafa Yener başkanlığında meclis ve meslek komite üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

01.04.2022 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2022 Yılı Nisan Ayı olağan toplantısını, Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

11.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi, Meclis Üyesi İsa Gökmen, ŞURSAD Başkanı Nihat Fırathan SURUÇ MYO Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileriyle bir araya geldi. https://sutso.org.tr/haber/1915/baskan-peltek-suruc-myo-ogrencileriyle-bir-araya-geldi

14.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, yazılı bir açıklama yaparak Türkiye ekonomisinin lokomotifi ve emek yoğun sektörlerden olan inşaat sektöründe yaşanan fiyat artışlarının kamu müteahhitlerini iflasa sürüklediğini belirtti. https://sutso.org.tr/haber/1916/baskan-peltek-fiyat-artislari-kamu-muteahhitlerini-iflasa-surukluyor

14.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Üyesi Cemal Yazar, Şanlıurfa Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen, Şanlıurfa’daki engelli bireylerin sorunlarının ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıya katıldı.

07-30.03.2022 tarihleri arasında  Genel Sekreter Yardımcısı R.Aytaç İzgördü koordinasyonuyla Organize Sanayi Bölgesi ve Evren Sanayi’deki işletmeler ziyaret edilerek, ihracat destekleri, arabuluculuk merkezi ve ŞUTGEM hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

08.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Baydar, Mustafa Direkçi, Meclis Üyesi İsa Gökmen, ŞURSAD Başkanı Nihat Fırathan ve Eyüp Örenler'le bir araya geldi. USFK ile ilgili değerlendirmede bulunulan toplantıda Başkan Peltek özverili çalışmaları için heyete teşekkür etti.

10.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Yönetim Kurulu Üyesi M.Sait Aydın, Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi kapsamında Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  Basın ve Özel Sektör Buluşma Toplantısı'na katıldı.

11.03.2022 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Seyit Tekin'i ziyaret ederek ihracatçıların KDV İadesi süresinin 60 günden 12 güne düşürülmesi hususunda gösterdikleri özverili çalışmalardan ötürü tebrik etti.

15.03.2022 tarihinde Şanlıurfa Basın İlan Kurumu Müdürü Rıza Kara, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. İlimizin güncel gelişmelerinin değerlendirildiği ziyarette Kara, Başkan Peltek'e "Basın İlanlı Asr-ı Hayat" isimli kitabı hediye etti.

16.03.2022 tarihinde Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Mohammed Rizvi Hassen, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Kılıçoğlu, Metin Baydar, Mustafa Direkçi, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak, İş İnsanı Mustafa Catın da hazır bulundu. https://sutso.org.tr/haber/1917/sri-lanka-ankara-buyukelcisi-hassenden-baskan-pelteke-ziyaret

16.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Akbey Gıda Paz. Genel Müdürü Mustafa Catın’ı makamında ağırladı. Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Baydar ve Mustafa Direkçi’nin bulunduğu ziyarette, ilimizin yerel markası El-RUHA ürünlerinin 60 ilde satışta olduğu ifade edildi.

18.03.2022 tarihinde Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Saha Müdürü Andelka Rudic, Topluluk Temelli Koruma Müdür Yrd. Damla Balaban, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Ziyarette Meclis Başkan Ahmet Altun da yer aldı.

23.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TUMKİAD İl Başkanı Ali Soydaş ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. İlimizin ekonomik durumu ve güncel gelişmelerinin konuşulduğu ziyarette, Soydaş, Başkan Peltek'e hediye takdiminde bulundu.

23.03.2022 tarihinde İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çalışkan, Metin Baydar ve Meclis Üyesi Serhat Karadağ da yer aldı. Gerçekleşen ziyarette, ilimizin ekonomik gündemi ve güncel gelişmeleri konuşuldu.

23.03.2022 tarihinde Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. M.Sait Aydın ve Metin Baydar'ın da bulunduğu ziyarette, ilimizin mevcut ekonomik durumu konuşuldu.

25.03.2022 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Nihat Çiftçi, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette, ilimizin yerel gündemi ve güncel gelişmeleri konuşuldu.

25.03.2022 tarihinde Ticaret ve Ekonomi Kulübü Genel Başkanı Mehmet Ulutaş, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette ilimizin mevcut ekonomik gelişmeleri ve yerel gündemi değerlendirildi.

26.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen "Türkiye Tarımının Geleceği ve GAP" konulu panele katıldı.

26.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül, Milletvekili M.Ali Cevheri, önceki dönem Milletvekili Abdülkerim Gök, TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu ve davetlilerin iştirakiyle gerçekleştirilen Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yeni Hizmet Binası Açılışına katıldı.

28.03.2022 tarihinde AK PARTİ MKYK Üyesi Vildan Polat, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu'nun da yer aldığı ziyarette, Şanlıurfa OSB’de gerçekleştirilen çalışmalar ve istihdama yönelik projeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

28.03.2022 tarihinde İstanbul Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Şansal ile beraberindeki heyet Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirerek 2-5 Haziran 2022 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak olan Şanlıurfa Tanıtım Günleri organizasyonu için istişarede bulundu.

29.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve davetlilerle birlikte İstanbul Şanlıurfa Dayanışma Derneğinin 2-5 Haziranda düzenleyeceği Tanıtım Günleri hazırlık programına katıldı.

29.03.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül, Gap İdaresi BaşkanV. Mehmet Açıkgöz ve davetliler ile birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin İlhan Köyü'nde düzenlediği Arıların Badem Çiçekleri İle Dansı Festivali'ne katıldı.

30.03.2022 tarihinde ASKON Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Alparslan Uçar, İl Başkanı Abdurrezzak Demir ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, ASKON'un yürüttüğü çalışmalarla ilimizin mevcut ekonomik potansiyeli konuşuldu.

08.04.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ile birlikte Şanlıurfa'nın kurtuluş yılı etkinlikleri kapsamında, Müslüm Akalın ve Cihat Kürkçüoğlu'nun çalışmalarıyla bir araya getirilen 11 Nisan Kurtuluş Fotoğraf Sergisinin açılışına katıldı.

10.04.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ile birlikte il protokolü ve halkımızın katılımıyla gerçekleştirilen Türk Yıldızları'nın ve JÖAK'ın sunduğu uçuş gösterilerine katıldı.

11.04.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ve il protokolü ile beraber Şanlıurfa'nın 102. Kurtuluş Yıldönümü dolayısıyla Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen Çelenk Sunma Töreni'ne katıldı.

2022 MART AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

MART

BASILAN YAYIN SAYISI

1

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

74

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

5

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

79

4679

1950

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

15

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

18762

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

-

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

21

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 52
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 294903
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES