ORTADOĞU VE KUZEY AFRİKA İHRACAT FIRSATLARI ANLATILDI

11 Şubat 2022 | 670
| | | |

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya İhracat Fırsatları ve Devlet Teşvikleri konulu konferans Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Hilton Garden Inn Hotel’de Uluslararası sivil toplum kuruluşu SPARK ve ŞUTSO işbirliğinde AB Türkiye Delegasyonu desteğiyle gerçekleştirilen program, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’in açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın mevcut ticaret potansiyelinin yaklaşık 1 trilyon dolar olduğuna ve ülke olarak şuan için sadece 15 milyar dolarlık bir ticaret hacmine sahip olunduğuna değinen Başkan Peltek, “Gerçekleştirilen bu tür organizasyonlar neticesinde, mevcut hacmimizi yüzde 25 oranına çeksek yaklaşık 250 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaşabiliriz. Düşünüyoruz neden olmasın. Hammadde bizde, üretim bizde, mesafe olarak çok yakınız. Karşılıklı ticaret ve yatırım fırsatlarıyla ayrıca, hükümetimizin sunduğu önemli teşvikler neticesinde pazar hacmimizi daha da arttırmış olacağız.”dedi.

Başkan İ.Halil Peltek’in açılış konuşmasının ardından, Türkiye – Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil Libya Pazarındaki Gelişmeler ve İş Fırsatları, Türkiye – Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar Irak Pazarındaki Gelişmeler ve İş Fırsatları, Türkiye – Suriye İş Konseyi Başkanı İbrahim Fuat Özçörekçi Suriye Pazarındaki Gelişmeler ve İş fırsatları, GAİB Genel Sekreter Yardımcısı Serdar H. Aydoğan İhracatta Devlet Teşvikleri, Albaraka Türk Bankası Bölge Müdürü Ali Güneri Alternatif Finansman Modelleri ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Metin Baydar, Meclis Üyesi İ.Halil Şaz ve Mustafa Mente’nin de katılımıyla gerçekleştirilen konferans, sunumların akabinde düzenlenen Networking Kokteylinin ardından sona erdi.

12 Şubat 2022 Saat 10’da Şanlıurfa Hilton Garden Inn Hotel’de "Ortadoğu ve Kuzey Afrika Pazarları İçin Ortaklıklar” toplantısı da düzenlenecek.

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 38
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 294903
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES