ŞUTSO 2021 ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

09 Aralık 2021 | 1003
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Aralık Ayı Meclis Toplantısı, Koronavirüs tedbirleri uygulanarak yüz yüze ve zoom programı üzerinden online katılımla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Osman Oktay ile Şanlıurfa Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Muhammet Şansal; Organize Sanayi Bölgelerinin mevcut durumu, işletme potansiyeli ve altyapı çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme sunumları yaptı. Sunumların akabinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Üyeleri A.Furkan Yetim, İsa Gökmen, Mehmet Aslan ve Mehmet Paydaş gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların sonrasında, olağan meclis toplantısına geçildi. Aralık Ayı Meclis Toplantısı, 2021 Kasım ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2021 Kasım Ayı mizanının görüşülmesi, 2021 Kasım Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yüz yüze ve zoom programı üzerinden online katılımla yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanı Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2021 Aralık Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Aralık ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, bugünkü konuşmamı hepinizin malumu olan ekonomik sürece ayırmak istiyorum. Aslında bu meclis toplantısında, pandemi kısıtlamalarının gevşemesinden sonra yaşanan olumlu gelişmeleri paylaşmak isterdim. Ancak, son günlerde yaşadığımız ekonomik daralma nedeniyle hiç kimsenin yatırımı düşünmediği daha çok elindekileri muhafaza etme yoluna gittiği bir dönemi konuşuyoruz. Yakın dönemde yaşadığımız ekonomik problemlerin bertarafı için enflasyona karşı maliyetleri düşürücü önlemler beklerken faiz indirimleri başladı. Ekonomide faiz yükü azaldı ama döviz ve enflasyon yükü daha da yükseldi. Enflasyon, altın ve döviz daha ne kadar yükselecek bilmiyoruz. Faizin düşmesini elbette isteriz, ancak iş dünyası için girdi maliyetleri, şu anda faizden daha önemli bir sorun haline geldi.

Biz, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize karşı sorumluluk taşıyoruz.  Üyelerimizden Şanlıurfa iş dünyasının yaşadığı problemleri Hükümete bildirmemiz hususunda sürekli talepler geliyor. Komitelerimizden gelen şikâyetlerde birinci konu girdi maliyetlerindeki artış oldu. Bunun dışında, gıda sektörünün KDV indirimi talepleri var. Perakende sektörlerimiz kira stopajında yeniden indirim istiyor. Dayanıklı tüketim malları sektörümüz dijital pazar yerleri için haksız rekabeti önleyici çalışmalar yapılmasını bekliyor. Un, şeker ve yağ başta olmak üzere fiyat artışlarıyla tedarik sıkıntısı da en önemli sorunlar arasında. Komitelerimizin raporlarını ilgili yerlere iletiyoruz. Durumu anlatmalıyız ki Hükümet ona göre önlem alsın. Ekonominin kuralları bellidir. Bu kurallara göre Hükümetimizden politikalar bekliyoruz.

Değerli Meclis Üyeleri, Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan hemşerimiz Sn. Dr.Nureddin Nebati'yi tebrik ediyor, yeni görevinde bir kez daha başarılar diliyoruz. İnşallah, ekonomimize taze kan olacaktır. Onun önderliğinde, reel sektörün ve üreten kesimin desteklendiği, üretimin istihdamın devamlılığını sağlandığı, yeni politikaların en kısa zamanda belirlendiği bir dönemi yaşamayı İş dünyası temsilcileri olarak temenni ediyoruz.

Değerli Meclis Üyeleri, 2021 yılının son günlerini yaşıyoruz. İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geçirdik. 2022 yılının sizlere sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Meclis Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor; hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına bir kez daha saygıyla selamlıyorum." dedi.

Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2021 Kasım Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Kasım ayı faaliyetlerimiz şöyle;

08.11.2021- 06.12.2021 tarihleri arasında Odamıza;

154 yeni üye kaydedilmiş,

213 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

30 üyenin kaydı silinmiştir.

06.12.2021 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 11407

 ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1 Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. 2 Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

17.11.2021 tarihinde Programları kapsamında, ilimize gelen Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, ŞUTSO'yu ziyaret etti. Ziyaretin akabinde, ŞUTSO ve Ordu TSO arasında, işbirliğini güçlendirmek amacıyla “Kardeş Oda” protokolü imzalandı. https://sutso.org.tr/haber/1877/sutso-ordu-tso-ile-kardes-oda-oldu

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

02.12.2021 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

 2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

18.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valiliği’nde yapılan Şanlıurfa OSB Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

23.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, GAPTAEM ve GAP İdaresi işbirliğinde düzenlenen, GAP Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı’na katıldı. Düzenlenen Çalıştay'da Başkan Peltek'e, verdiği katkılardan ötürü plaket takdim edildi.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

11.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, bir basın açıklaması yaparak, “Tarımsal üreticiler, Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin, tıbbi ve aromatik bitki potansiyelini değerlendirmelidir.” dedi. https://sutso.org.tr/haber/1876/baskan-peltek-ilimizin-tibbi-ve-aromatik-bitki-potansiyeli-degerlendirilmeli

14.11.2021 tarihinde TOBB Genç Girişimciler Kurulu Bölge Toplantısı Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Şanlıurfa TOBB Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı İbrahim Yılmaz katıldı.

19.11.2021 tarihinde 19 Kasım Dünya Kadın Girişimcilik Günü’nde gerçekleştirilen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İstişare Toplantısı’na ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Cevahir Asuman Yazmacı katıldı.

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

08.11.2021 tarihinde  24.Meslek Komitesi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Mustafa Zahit öncülüğünde meclis ve meslek komite üyelerinin katılımı ile online gerçekleştirildi. Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

16.11.2021 tarihinde  22.Meslek Komitesi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı M.Emin Akçadaşoğlu başkanlığında, Meclis, Meslek Komite Üyeleri ve Dış Ticaret Birimi personellerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Avrupa'daki Alışveriş ve Zincir Marketlerin Çalışma, Usul ve Esasları görüşüldü.

16.11.2021 tarihinde  14.Meslek Komitesi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Mustafa Güneşler başkanlığında, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

16.11.2021 tarihinde  21.Meslek Komitesi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Meclis ve Komite üyelerinin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, sanayi sektöründe artan elektrik ve doğalgaz girdileri görüşüldü.

16.11.2021 tarihinde  8. ve 23. Meslek Komiteleri Aralık ayı olağan toplantıları, ortak toplantı olarak, yüz yüze ve online katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

18.11.2021 tarihinde  3.Meslek Komitesi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Recep Uğuzlu başkanlığında, Meclis, Meslek Komite Üyeleri ve Dış Ticaret Birimi personellerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

18.11.2021 tarihinde  28.Meslek Komitesi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

26.11.2021 tarihinde 9. ve 10.  Meslek Komiteleri Kasım Ayı Olağan Toplantıları, ortak toplantı olarak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim öncülüğünde, Meclis ve Meslek Komite Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda inşaat sektöründe mevcut ekonomik problemler ve çözüm önerileri görüşüldü.

03.12.2021 tarihinde 2-3-9 ve 10.Meslek Komiteleri Aralık ayı olağan toplantıları, ortak toplantı olarak, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Meclis ve Komite Üyelerinin katılımıyla yüz yüze ve online gerçekleştirildi. Toplantıda, sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

03.12.2021 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2021 Yılı Aralık Ayı olağan toplantısını, Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

24.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ülkemizde gerçekleşen ekonomik gelişmeleri basın açıklamasıyla değerlendirerek, "Girişimciler, yatırımcılar ve üreticiler için en önemli unsurlar finansal istikrar ve öngörülebilirliktir.” https://sutso.org.tr/haber/1879/baskan-peltek-en-onemli-unsur-finansal-istikrardir

25.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Üye ziyaretleri kapsamında, "Parlak Bakliyat" işletmesini ziyaret ederek, Genel Müdür Selman Parlak'tan sektörel sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.

30.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, üye ziyaretleri kapsamında Naturel Cotton İplik AŞ'yi ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ibrahim Yıldız ve Genel Müdür Mahmut Alaş ile yürüttükleri çalışmalar, sektörel problemler ve çözüm önerileri hakkında istişarede bulundu.

01.12.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, üye ziyaretleri çalışması kapsamında, Gülel Gıda LTD.ŞTİ'yi ziyaret ederek, Şirket Yetkilisi Bekir Bekiroğlu ile sektörel problemleri ve çözüm önerileri hakkında istişarede bulundu.

03.12.2021 tarihinde ŞUTSO'da "AB ve Ulusal Hibe Programlarına Yönelik Proje Hazırlama Eğitimi” düzenlendi. Eğitimin ardından katılımcılara Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Meclis Üyesi Mehmet Paydaş, Eğitmenler Davut Karaca ve Kazım Özdağ tarafından sertifika verildi. https://sutso.org.tr/haber/1882/ab-ve-ulusal-hibe-programlarina-yonelik-proje-hazirlama-egitimi-sutsoda-gerceklestirildi

03.12.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 8.Şanlıurfa Gıda Tarım Hayvancılık Fuarı'nın 2. Günü'nde, Parlak Bakliyat, Nesil Tohum, Şanlıurfa AFAD ve Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şubesi stantlarını ziyaret ederek, fuar ile ilgili istişarede bulundu.

03.12.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü’nde 8. ve 23. Meslek Komitesi Üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Peltek, burada yaptığı değerlendirmede, "Engelli bireyler keyfi uygulamaları hak etmiyor.” dedi. https://sutso.org.tr/haber/1883/baskan-peltek-engelli-bireyler-keyfi-uygulamalari-hak-etmiyor

06.12.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, üye ziyaretleri kapsamında, gül üreten Mone Tarım işletmesini ziyaret ederek, İşletme Müdürü Serhan Işıkan ile sektör problemleri ve çözüm önerileri hakkında istişarede bulundu. Ziyarette, Şanlıurfa OSB Bölge Müdürü Osman Oktay da yer aldı.

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

10.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu'nu ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, ilimizin tarımsal faaliyetleri ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

11.11.2021 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 7. Bölge Müdürü Ömer Alkış; Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Şanlıurfa OSB Bölge Müdürü Osman Oktay ile bir araya gelerek ilimizde müdürlük kurulması için istişarede bulundu.

16.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, bölge oda ve borsa başkanlarının iştirakiyle düzenlenen, “Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı” açılış törenine katıldı.

16.11.2021 tarihinde, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Zeynep Sakar, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette, ilimizin ekonomik gelişmeleri ve yerel gündemi konuşuldu.

20.11.2021 tarihinde MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, Milletvekilleri İbrahim Özyavuz, Celal Fendoğlu, Ali Muhittin Taşdoğan, MYK Üyesi Eyüp Gönültaş ve İl Başkanı Mahmut Güneş oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Ziyarette, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz de yer aldı.

20.11.2021 tarihinde TÜRK EĞİTİMSEN Şanlıurfa Şube Başkanı Hikmet Karakuş ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizin de yer aldığı ziyarette, ilimizdeki gelişmeler ve yerel gündem konuşuldu.

21.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; İş insanı Eyüp Sülüntay ile birlikte, "Çiftçi Sade Yağ" markasıyla üretimine başlayan Mahmut Çiftçi'ye bir ziyaret gerçekleştirerek, ilimizin tescilli ürünü sadeyağın üretim aşamalarını yerinde inceledi.

25.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Türkiye'deki üniversite öğrencilerini küresel iklim değişikliği karşısında çözüm odaklı öneriler üretmeye teşvik etmek için Şanlıurfa AB Bilgi Merkezi tarafından Harran Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen AB-Türkiye Gençlik İklim Forumu'nun açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

25.11.2021 tarihinde Meclis Üyesi Hasan Yılmaztekin, İl Tarım Orman Müdürlüğü’nün düzenlediği “FAO Projesi” toplantısına katıldı.

25.11.2021 tarihinde ŞUTSO AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen ‘AB-Türkiye Gençlik İklim Forumu, Harran Üniversitesi ev sahipliğinde, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1880/sanliurfada-ab-turkiye-genclik-iklim-forumu-duzenlendi

27.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın, KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy ve Şanlıurfa OSB Bölge Müdürü Osman Oktay; Gaziantep'in önemli halı ve iplik üreticilerini ziyaret ederek ilimizdeki yatırım ve üretim potansiyeliyle ilgili istişarede bulundu.

28.11.2021 tarihinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoglu, İl Başkanı M.Niyazi Yanmaz ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. İlimizin ekonomik gelişmelerinin konuşulduğu ziyarette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri de yer aldı.

30.11.2021 tarihinde HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İl Başkanı Emin Özaslan ve beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. İlimizin güncel ekonomik potansiyelinin konuşulduğu ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri de yer aldı.

30.11.2021 tarihinde, AK PARTİ Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Şanlıurfa TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı ile beraberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Baydar da yer aldı.

30.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız İ.Halil Peltek; OSB MYO Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Cevher İlhan Cevheri ve beraberindeki akademisyenlerden oluşan heyetle ŞUTGEM'de bir araya geldi. Toplantıda, ŞUTGEM ve OSB MYO ile üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi adına istişare bulunuldu.

02.12.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Start Fuarcılığın düzenlediği "8.Şanlıurfa Gıda Tarım Hayvancılık Fuarı"  açılışına katıldı. Fuar'da Başkan Peltek'e, katkılarından dolayı Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk tarafından plaket takdim edildi.

02.12.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, "8.Şanlıurfa Gıda Tarım Hayvancılık Fuarı"  açılışının ardından stant ziyaretlerinde bulundu.

03.12.2021 tarihinde 8 ve 23. Meslek Komitelerimiz organizasyonuyla Uluslararası Engelliler Günü’nde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun’un iştirakiyle ‘Ulaşılabilirlik' konusunda farkındalık oluşturmak adına "ENGEL SİZSİNİZ" sloganıyla fotoğraf sergisi çalışması gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1881/sutso-8-ve-23-meslek-komitelerinden-engel-sizsiniz-slogani-ile-farkindalik-calismasi

03.12.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ziraat Bankası Balıklıgöl Şube Müdürü Şerif Yılmaz ile bir araya geldi. Meclis Başkanı Ahmet Altun'un da yer aldığı toplantıda, "KGF teminatlı İmalata Dayalı İthal İkamesi Destek Paketi" ile ilgili detaylar paylaşıldı.

2021 KASIM AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

KASIM

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

64

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

7

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

7

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

7

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

71

4618

1786

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

15

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

32766

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

-

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

32

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 30
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 360470
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES