ŞUTSO 2021 KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10 Kasım 2021 | 218
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kasım Ayı Meclis Toplantısı, Koronavirüs tedbirleri uygulanarak yüz yüze ve zoom programı üzerinden online katılımla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Meclis Üyeleri Abdurrahman Göllü, Mehmet Aslan, Mehmet Günak, Mehmet Paydaş, Mustafa Oruç ve Mustafa Zahit, gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların sonrasında, olağan meclis toplantısına geçildi. Kasım Ayı Meclis Toplantısı, 2021 Ekim ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2021 Ekim Ayı mizanının görüşülmesi, 2021 Ekim Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yüz yüze ve zoom programı üzerinden online katılımla yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt’ün açılış konuşmasıyla başladı. Kemal Süt açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2021 Kasım Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Kasım ayı meclis toplantımızı açıyorum. Öncelikle; Yöresel ürünlerimizin tanıtımı ve pazar payının arttırılması amacıyla Odamız, Şanlıurfa Ticaret Borsası, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın işbirliğiyle 20-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen ve oldukça verimli geçen, 11.Yörex Fuarı programına katılan tüm üyelerimize ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimize yatırım ve istihdamı arttıracak, üyelerimizin ve ilimizin gelişimine katkıda bulunacak faaliyetleri, stratejik planımıza göre gerçekleştirmeye devam ediyor, Üye memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızla, üretimin, ticaretin, tarımın ve hizmet sektörünün problem ve sorunun çözümü için çaba gösteriyoruz. İş dünyası temsilcileri olarak bizler, her koşulda taşın altına elimizi koyarak üretmeye devam ediyoruz. Bu minvalde, sürdürülebilir bir sanayi için üreten kesimin desteklenmesini ve maliyetlerin düşürülmesi yönünde ek tedbirler alınmasını ümit ediyor, ihracatın, üretimin, istihdamın devamlılığını sağlayacak reel sektörü destekleyecek yeni politikaların en kısa zamanda belirlenmesini bekliyoruz.

Değerli Meclis Üyeleri, Bugün 10 Kasım, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 83.yıl dönümü. Dayanışma, birlik ve beraberlik ruhuna ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha şükranla ve saygıyla anıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Meclis Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor; hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına bir kez daha saygıyla selamlıyorum. ”dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt’ün açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2021 Ekim Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Ekim Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

11.10.2021- 08.11.2021 tarihleri arasında Odamıza;

151 yeni üye kaydedilmiş,

238 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

31 üyenin kaydı silinmiştir.

08.11.2021 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 11262

 ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1 Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

20.10.2021 tarihinde Meclis Bakanı Ahmet Altun, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan Heyet, Antalya'da düzenlenen 11.Yörex Fuarı resmi açılışına katıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1867/sutso-heyeti-yorex-fuarina-katildi

21.10.2021 tarihinde Meclis Bakanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Uzman Eğitmen Soner Şahan tarafından verilen "Liderlik ve Takım Çalışması" konulu eğitime katıldı.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

28.10.2021 tarihinde Şanlıurfa Turizmi Geliştirme AŞ. 2020 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Başkanlığında, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve 17 Hissedar temsilcisinin katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

 2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

21.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek 11.Yörex Fuarı’nda, Yavuz Tekelioğlu'nun moderatörlüğünde yapılan "Coğrafi İşaretlerde Türkiye'nin Öncü Kentleri" paneline konuşmacı olarak katıldı. Başkan Peltek panelde, "İlimizin coğrafi işaretli ürünlerinin tescilinde, ortak akılla hareket ediyoruz" dedi.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

27.10.2021 tarihinde ŞUTSO, Startupfon ve Karacadağ Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen “Startup Yatırımcılığı Akademisi” programı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz ile STK Başkanları ve davetlilerin katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1872/sutsoda-startup-yatirimciligi-akademisi-gerceklestirildi

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

12.10.2021 tarihinde  8.Meslek Komitesi Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Emin Göllü başkanlığında meclis ve komite üyelerinin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

13.10.2021 tarihinde  12.Meslek Komitesi Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Nihat Fırathan başkanlığında meclis ve komite üyelerinin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

15.10.2021 tarihinde  7.Meslek Komitesi Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Süleyman Çiçek başkanlığında, yönetim kurulu, meclis ve meslek komite üyelerinin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

27.10.2021 tarihinde  18. ve 19. Meslek Komitesi Ekim Ayı Olağan Toplantıları, ortak toplantı şeklinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş'un öncülüğünde meclis ve meslek komite üyelerinin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

28.10.2021 tarihinde  24.Meslek Komitesi Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Mustafa Yener başkanlığında, meclis ve komite üyelerinin katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

01.11.2021 tarihinde  13.Meslek Komitesi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Ahmet Biter başkanlığında, online ve korona tedbirleri çerçevesinde yüz yüze olarak toplandı. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

01.11.2021 tarihinde Ekmek, Ekmek Çeşitleri Gram ve Fiyat Belirleme Komisyonu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'in iştiraki, Komisyon Üyeleri'nin online ve korona tedbirleri çerçevesinde yüz yüze katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, ilimizde imal edilen ekmek çeşitlerinin 2021 Yılı azami fiyatları belirlendi.

02.11.2021 tarihinde 15.Meslek Komitesi, Kasım Ayı olağan toplantısını, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'in iştirakiyle gerçekleştirdi. Toplantıda, Çiğit Artığı Kaba Yem ve Pamuk Küspesinin imalat, üretim ve randıman oranının tespit edilmesi ilgili gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

02.11.2021 tarihinde 27.Meslek Komitesi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Kamil Ekinci başkanlığında, Meclis ve Meslek Komite Üyelerinin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

05.11.2021 tarihinde 12.Meslek Komitesi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkanı Nihat Fırathan başkanlığında, Meclis ve Meslek Komite Üyelerinin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

05.11.2021 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2021 Yılı Kasım Ayı olağan toplantısını, Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde, ŞUTSO Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

08.11.2021 tarihinde 25.Meslek Komitesi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Meclis Üyesi Mustafa Zahit öncülüğünde, Meclis ve Meslek Komite Üyelerinin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

14.10.2021 tarihinde TMMOB Şanlıurfa Temsilcileri Heyeti, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Meclis Üyelerimiz Mehmet Paydaş ve Cemal Beyaz'ın da yer aldığı ziyarette, 22 Ekim'de ŞUTSO'da yapılacak olan TMMOB Kadın Kurultayı konuşuldu. https://sutso.org.tr/haber/1865/tmmob-sanliurfa-temsilcilerinden-baskan-pelteke-ziyaret

14.10.2021 tarihinde "Sektörel Tematik Konsey Toplantısı" Meclis Başkanı Ahmet Altun, ŞUTSO 1-2-3-22 ve 25. Grup temsilcileri ve Akademik Danışmanımız Prof.Dr. Esra Siverekli’nin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1864/sutso-organizasyonuyla-sektorel-tematik-konsey-toplantisi-yapildi.

01.11.2021 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ve Bayer Yazılım Mühendislik Şirketi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile üyelere yüzde 20 indirim sağlanacak. https://sutso.org.tr/haber/1873/sutso-uyelerine-bayer-yazilimdan-yuzde-20-indirim

03.11.2021 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile Livva Restoran arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, üye kartını ibraz eden tüm üyeler, Livva Restoran'dan ürün ve hizmet alımlarında, adisyon üzerinden yüzde 10 indirimden faydalanacak.

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

12.10.2021 tarihinde CHP Milletvekilleri Ayhan Barut, Kadim Durmaz, Bayram Yılmazkaya, Mehmet Güzelmansur, Abdurrahman Tutdere, Mürsel Alban ve CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir'den oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Ziyarette, ilimizin mevcut ekonomik durumu ve yerel gündemi konuşuldu.

12.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Metin Baydar ve Mustafa Direkci, Şanlıurfa Teknokent'i ziyaret ederek, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Teknokent Genel Müdürü Mehmet Hançer’den Teknokent’in mevcut durumu ve potansiyeli hakkında detaylı bilgi aldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1860/sutso-heyetinden-teknokente-ziyaret

14.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhami Aydın ve beraberindeki heyeti ağırladı. Ziyarette, ilimiz ve Tavşanlı'nın ekonomik, sanayi ve ticari potansiyeli konuşuldu. https://sutso.org.tr/haber/1866/baskan-peltek-tavsanli-tso-heyetini-agirladi

20.10.2021 tarihinde TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen 11.Yörex Fuarı'nda, kentin yöresel ürünlerini tanıtmak amacıyla açılan Şanlıurfa standını ziyaret etti.

22.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Kanal 7 TV'den Dr.Feridun Kunak'a ilimizin tescilli lezzeti Urfa Sade Yağı ile ilgili detay bilgiler aktardı.

22.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Üyelerimizden oluşan heyet, Granada Luxury Belek'te Şanlıurfalı İş İnsanı Mehmet Oturakçı öncülüğünde düzenlenen 3.Vip Toptan Satış Tanıtım Organizasyonu'na katılarak stant ziyaretlerinde bulundu. https://sutso.org.tr/haber/1868/sutso-heyeti-3vip-toptan-satis-tanitim-organizasyonuna-katildi

25.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ile birlikte TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Melik 'i makamında ziyaret ederek Pamuk başta olmak üzere ilimizin tarımının gelişmesi konusunda istişarede bulundu.

26.10.2021 tarihinde  ŞUTSO AB Bilgi Merkezi’nin organizesiyle düzenlenen Göl Temizliği ve Ağaç Dikim etkinlik programı, Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, Halfeti Belediyesi’nden daire başkanları ve gönüllülerin katılımıyla gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1871/sutso-ab-bilgi-merkezinin-gol-temizligi-ve-agac-dikim-etkinlik-programi-sona-erdi

26.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Vali Abdullah Erin başkanlığında gerçekleştirilen, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

26.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Vali Abdullah Erin ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül’ün iştirakiyle düzenlenen, Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nin yataklı servisinin açılışına katıldı.

27.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; İş insanları Eyüp Sülüntay ve Mahmut Çiftçi'yi ağırladı. Ziyarette, Mahmut Çiftçi "Çiftçi Sade Yağ" markasıyla üretimine başladığı ilimizin tescilli ürünü sadeyağ ile ilgili bilgi vererek ihracat yaptığını aktardı.

27.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, “Startup Yatırımcılığı Akademisi” programı öncesinde, Münteha Adalı, Gülsüm Çıracı, Damla Ilıca, Güney Kaya, Atakan Atalar, Onurhan Öztürk, Şanlıurfa TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cevahir Asuman yazmacı ile bir araya geldi.

27.10.2021 tarihinde TEGİM Proje Koordinatörü Uğur Beyazgül ile ŞUTSO Meclis Üyesi Serhat Karadağ, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelerek TEGİM Projesi'nin Sonuç Raporu ile ilgili istişarede bulundu.

28.10.2021 tarihinde 28.10.2021 tarihinde Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme AŞ. 2020 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ardından, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve AK PARTİ MKYK Üyesi Vildan Polat ile bir araya geldi.

28.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ATED İl Temsilcisi Doç.Dr. Mustafa Hakkı Aydoğdu'nun moderatörlüğünde düzenlenen "Diyar Diyar Tarım Ekonomisi Şanlıurfa" programına katılarak ilimizin tarımsal potansiyelinin ekonomik yansımalarını ve teknolojik tarımın önemini anlattı.

28.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98.Yıl dönümü dolayısıyla Şehitlik Anıtı'nda düzenlenen, Çelenk Sunma Töreni'ne katıldı.

30.10.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül’ün de iştirakiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilay işbirliğinde düzenlenen "Bağımlılıkla Mücadele, Sivil Toplum Kuruluşları ile İstişare Toplantısı'na" katıldı.

03.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu ve Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Evren Sanayi Kooperatifinin yapılan Olağan Genel Kurul'da, başkanlığa yeniden seçilen Mustaf Arslan'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

04.11.2021 tarihinde Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Stefan Tinca, ŞUTSO'da iş insanlarıyla bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ilimizin sanayi, ticari, turizm ve tarım sektörü potansiyeline ilişkin detay bilgiler paylaştı. https://sutso.org.tr/haber/1874/buyukelci-stefan-tinca-sutsoda-is-insanlariyla-bir-araya-geldi

04.11.2021 tarihinde Şanlıurfa Milletvekili Av.İbrahim Halil Yıldız, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin yer aldığı ziyarette; ihracatçıların en önemli sorunlarından olan vergi iadeleri sorununun çözümü için destek talebinde bulunuldu.

05.11.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İstanbul Şanlıurfalı İş Adamları Derneği Başkanı Sami Çiriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri'ni ağırladı. Gerçekleşen ziyarette, Sami Çiriş Başkan Peltek'e İstanbul'da dernek olarak düzenleyecekleri etkinlikle ilgili bilgi verdi.

2021 EKİM AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

EKİM

BASILAN YAYIN SAYISI

1

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

62

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

10

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

10

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

10

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

67

4621

1759

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

15

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

32767

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

1

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

27

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 14
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 14504
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES