ŞUTSO VE ŞUTB’NİN DESTEKLEDİĞİ MESLEK LİSESİ’NDE DOLULUK ORANI %100 OLDU

08 Eylül 2021 | 826
| | | |

Bu yılki Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında açıklanan yerleştirme sonuçlarına göre, Türkiye genelinde meslek liselerinin doluluk oranının yüzde 96,64 olurken, Şanlıurfa’da Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB) tarafından desteklenen Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde doluluk oranı da yüzde 100’e ulaştı.

MEB, TOBB ve TOBB ETÜ Mesleki iş birliği protokolü kapsamında yer alan ve bu iş birliği protokolü çerçevesinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın yönetiminde bulunarak desteklediği, Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) tercihleri sırasında gençlerden yoğun bir ilgi gerçekleşti. Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 290 olan 9.sınıf kontenjanının tamamı 1.yerleştirmede dolarak %100 doluluk oranına ulaştı. Ayrıca; Avrupa Birliği destekli SEUP Projesi kapsamında da yaklaşık 40 Suriyeli öğrencinin de daha Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kayıtları yapılacak.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile Şanlıurfa Ticaret Borsası; MEB öncülüğünde ülke için büyük ve onurlu bir görev üstlenerek meslek liselerini eski saygın ve nitelikli günlerine kavuşturmak yönünde büyük gayret gösteriyor, üyeleriyle birlikte okullarda oluşturduğu ortak yönetim modeliyle öğrencileri geleceğe güvenle hazırlıyor.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 42
2023 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 364558
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2023 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES