ŞUTSO 2021 TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

14 Temmuz 2021 | 563
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, Koronavirüs tedbirleri uygulanarak yüz yüze gerçekleştirildi.

Düzenlenen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Üyeleri A.Furkan Yetim, Mehmet Aslan, İsa Gökmen ve Mehmet Paydaş gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların sonrasında, olağan meclis toplantısına geçildi.Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, 2021 Haziran ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2021 Haziran Ayı mizanının görüşülmesi, 2021 Haziran Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkan Yardımcısı Vedat Polat başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yüz yüze katılımla yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkan Yardımcısı Vedat Polat’ın açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkan Yardımcısı Vedat Polat açılış konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2021 Temmuz Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Temmuz ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Hepimizin bildiği gibi Pandemide zorlu bir süreci geride bıraktık ve 1 Temmuz itibarı ile de kısıtlamaların neredeyse tamamına yakını kalktı. Başlayan bu yeni dönem ise salgın ile mücadelemiz de daha etkin mücadele sağlayacak olan aşılanmaların artmasıyla, vaka sayıları da vefat sayıları her geçen gün gittikçe düşmeye devam edecektir. Unutmamalıyız ki, Aşı, Koronavirüsle mücadelede elimizdeki en önemli unsurdur. 16 yaşından büyükler için randevulu ve randevusuz aşılama çalışmaları devam ediyor. Yakınlarımızı aşı olmaya teşvik etmeli, sırası gelen tüm vatandaşlarımızın aşılarını bir an önce olması için hassasiyet göstermesini sağlamalı, maske, mesafe ve temizlik kurallarını elden bırakmamalıyız. Bilmeliyiz ki, normal yaşantımıza dönmek bizlerin alacağı tedbirlerle mümkün olacaktır.

Değerli Meclis Üyeleri,

Yarın, millet olmanın asaletini, birlikteliğini ve gücünü gösterdiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü’nü kutlayacağız. Türk halkının demokrasi zaferi olarak kabul gören, devletimizin en üst kademesinden sokaktaki vatandaşımıza kadar birlik ve beraberlik örneği sergilediğimiz bu onurlu duruş ile gurur duyuyoruz. 15 Temmuz gecesi, şehadete eren aziz vatan evlatlarına yüce Allah’tan bir kez daha rahmet diliyoruz. Onlar, tarihin şerefli sayfalarında yer alacak, bizlerde onların kıymetli hatıralarına sahip çıkacağız.

Değerli Meclis Üyeleri,

Kısıtlamaların gevşetilmesinin ardından ekonomik anlamda da hızlı bir toparlanma yaşıyoruz. Yatırım ve üretim alanlarında yeni projeler başladı. Teknolojik ve inovatif bir düzenin hâkim olduğu bir iş dünyası var karşımızda. Bu düzene uyum sağlamak adına bizimde ŞUTSO olarak en önemli projelerimizden olan Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme ve Eğitim Merkezi’ni yani ŞUTGEM’i faaliyete aldık ve geçen haftada ilk mezunlarını verdi. İş dünyası temsilcileri olarak kendi işletmelerimizde de bu düzeni sağlamak durumundayız. Gelişebilmemiz için ilimizin en önemli potansiyellerinden olan genç nüfusumuzu; akılla, bilimle, inovasyonla ve özgün fikirlerle yetiştirip onlara analitik ve eleştirel düşünme, problem çözme becerilerini kazandırmak zorundayız. Bu doğrultuda, iş dünyası, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının Ar-Ge konusunda, üniversitelerle daha yakın çalışarak ihtiyaca yönelik çözümler ürettirmesi sağlanmalıdır. Ancak, bu işbirlikleri ve inovatif projelerle, sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştirebileceğimize inanıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Önümüzdeki Salı günü inşallah Kurban Bayramını idrak edeceğiz. Bayramlar, toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı ve sosyal ilişkilerimizin pekiştiği anlamlı günlerdir. Bir kez daha bu mübarek günlere kavuştuğumuz için sevinçliyiz. İnşallah uzun bir aradan sonra artık bu bayramı bir nebzede olsa özlediğimiz bayramlar gibi kutlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bütün üyelerimizin ve hemşerilerimizin Kurban Bayramını şimdiden tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyor, hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına bir kez daha saygıyla selamlıyorum." dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Vedat Polat’ın açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2021 Haziran Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Haziran ayı faaliyetlerimiz şöyle;

07.06.2021-12.07.2021 tarihleri arasında Odamıza;

194 yeni üye kaydedilmiş,

191 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

5 üyenin kaydı silinmiştir.

12.07.2021 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız:10611

ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1 Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

02.07.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Bölgemizdeki 7 ilin Ticaret ve Sanayi Odalarından oluşan "Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu'nun Kilis Ticaret ve Sanayi Odası  ev sahipliğinde gerçekleştirilen 21.toplantısına katıldı. Toplantıda dış ticaret ve bölgemizin dış ticaretteki potansiyeli değerlendirildi.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

17.06.2021 tarihinde, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş 2021 yılı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı,  Vali Abdullah Erin Başkanlığında Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve 17 Hissedar temsilcisinin katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

28.06.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valiliği’nin düzenlediği “Yenilenebilir Enerji” konulu toplantıya katıldı.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

08.06.2021 tarihinde  ŞUTGEM AŞ. Yönetim Kurulu Toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyeleri Cevahir Asuman Yazmacı, Mehmet Çalışkan, M.Sait Aydın ve Kadir Kılıçoğlu'nun katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

10.06.2021 tarihinde  Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Baydar, TÜBİTAKMAM Gıda Enstitüsü Müdürü Doç.Dr. Cesarettin Alaşalvar'ın katılımıyla "Gıda Test Analiz Laboratuvarı" toplantısı yapıldı.

15.06.2021 tarihinde  ŞUTGEM AŞ. Yönetim Kurulu Toplantısı; Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Baydar ve Kadir Kılıçoğlu'nun katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

17.06.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, OSB Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

25.06.2021 tarihinde  Yapay Zeka, Veri İşleme ve Yazılım Gereksinimlerinin Tespiti ve Araştırılması Proje Toplantısı; Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, Şanlıurfa Milletvekili M.Ali Cevheri, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Üyeleri Abdülkadir Dolap, Ahmet Sambur, Mustafa Sonekinci ve davetlilerin katılımıyla yapıldı.

27.06.2021 tarihinde  Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Vali Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z. Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekilleri M. Ali Cevheri,  Gülender Açanal ve il protokolünün iştirakiyle Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni'ne katıldı.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

14.06.2021 tarihinde “Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Bir Yatırım ve Ticaret Merkezi Olarak Sunduğu Fırsatlar” konulu seminer, Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaaslan ve Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'in katılımıyla online olarak gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1823/sutso-organizesiyle-kuzey-ren-vestfalya-eyaleti-yatirim-potansiyeli-anlatildi

24.06.2021 tarihinde  Kuyumculuk sektör temsilcileri ŞUTSO'da bir araya geldi. 7.Meslek Komitesi Başkanı Süleyman Çiçek, Altın Rafinerisi KADSİS Yöneticileri Necmi Korkmaz, H.İzzet Mutlu ve Yaşar Yüceoğlu'nun katıldığı toplantıda, sektör sorunları görüşüldü, ayrıca KADSİS hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

02.07.2021 tarihinde  Temmuz ayı Kadın Girişimciler İcra Kurulu Toplantısı, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Şanlıurfa TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı başkanlığında ŞUTSO’da gerçekleştirildi. Toplantıda, Urfa AGRO Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifi’nde gerçekleştirecek projeler paylaşıldı.

06.07.2021 tarihinde  TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Temmuz Ayı toplantısı, Kurul Başkan Nurten Öztürk başkanlığında, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Cevahir Asuman Yazmacı ile kurul üyelerinin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.

07.07.2021 tarihinde  ŞUTGEM ilk mezunlarını verdi. Düzenlenen sertifika töreni, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çalışkan, Mustafa Direkçi ve Urfa MTAL Müdürü İsmail Öztoprak'ın katılımıyla gerçekleşti. https://sutso.org.tr/haber/1834/sutgem-ilk-mezunlarini-verdi

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

08.06.2021 tarihinde  8. Meslek Komitesi Haziran Ayı olağan toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'in katılımıyla yüz yüze ve online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

14.06.2021 tarihinde  17. Meslek Komitesi Haziran Ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mehmet Direkli başkanlığında online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

17.06.2021 tarihinde  28. Meslek Komitesi Haziran Ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Adem Köroğlu başkanlığında yüz yüze ve online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

18.06.2021 tarihinde  1-2- 3- 22 ve 25.  Meslek Komiteleri Haziran Ayı olağan toplantısı, birleştirilmiş ortak toplantı şeklinde yüz yüze ve online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, zincir marketlerdeki gıda ürünü dışında satılan ürünlerin satılmaması,  esnaf ve sanatkârlara verilen hibe desteğinin tacirlere de sağlanması için girişimlerde bulunulması kararları alındı.

22.06.2021 tarihinde  4. Meslek Komitesi Haziran Ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Ömer Uçar başkanlığında online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda, Akaryakıt sektöründeki sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

28.06.2021 tarihinde  "Uygulama Projesi Çizim Standartları ve Yapı Uygulamalarında Karşılaşılan Problemler" konulu panel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim ve Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi, Meclis Üyeleri Mehmet Paydaş, Serhat Karadağ ve davetlilerin katılımıyla ŞUTSO'da düzenlendi.

02.07.2021 tarihinde  ŞUTSO 8. 9. ve 10.Meslek Komitesi Temmuz Ayı Olağan Toplantıları ortak toplantı olarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Mehmet Yetim başkanlığında, Meclis Üyesi Serhat Karadağ, Komite Üyeleri, Şanlıurfa Mimarlar Odası Başkanı Ferhat Karadağ ve sektör temsilcilerinin katılımıyla düzenlendi. Toplantıda sektör problemleri konuşuldu.

08.07.2021 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2021 Yılı Temmuz Ayı olağan toplantısını, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'in iştirakiyle Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde, Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

11.06.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, yaptığı Basın Açıklamasında kamu hastanelerinin medikal firmalara ödemelerinin acil olarak yapılması gerektiğini, aksi takdirde sektörde ciddi bir daralmanın ve iflasların yaşanabileceğini söyledi. https://sutso.org.tr/haber/1822/baskan-peltek-medikal-firmalara-alacaklari-acilen-odenmeli

17.06.2021 tarihinde Odamızın, Özel Şanlıurfa Final Anadolu ve Fen Lisesiyle yaptığı protokol kapsamında, ŞUTSO üyelerinin birinci derece yakınlarına, 2021-2022 yılı Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücretinde % 20 indirim uygulanacak. https://sutso.org.tr/haber/1824/sutso-uyelerine-ozel-sanliurfa-final-okullarindan-20-indirim

18.06.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, yaptığı Basın Açıklamasında, Bölgede hayvan yetiştiricilerinin zor günler geçirdiğini vurgulayarak, bu zor sürecin hayvancılığa verilen desteklerin çeşitlendirilmesi ve artırılmasıyla ancak bertaraf olabileceğini belirtti. https://sutso.org.tr/haber/1825/baskan-peltek-besicilik-destekleri-artirilmali

05.07.2021 tarihinde  ŞUTSO ile KTO Karatay Üniversitesi arasında; ŞUTSO üyeleri, üyelerinin eşleri ve üyelerin birinci derece yakınlarına yönelik lisans ve ön lisans programlarında Ahilik Bursu kapsamında Yüzde 15 indirim ve 10 taksit imkanı sağlayacak anlaşma imzalandı. https://www.sutso.org.tr/haber/1830/kto-karatay-universitesinden-sutso-uyelerine-yuzde-15-indirim

 3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

09.06.2021 tarihinde Romanya’nın Şanlıurfa Fahri Konsolosu,  ŞUTSO E.Meclis Üyesi Mehmet Erdem ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret ederek Romanya'daki Ticaret Odaları ile planlanan işbirliği çalışmalarıyla ilgili istişarede bulundu. Başkan Peltek, Erdem'e yeni görevinde başarılar diledi.

09.06.2021 tarihinde İran Erzurum Başkonsolosu Sajad Soltanzadeh, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Başkan Peltek, Başkonsolos Soltanzadeh’e Şanlıurfa’nın ekonomik, sanayi, ticari ve tarım potansiyeli hakkında bilgi verdi.

10.06.2021 tarihinde  Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Baydar ve TÜBİTAKMAM Gıda Enstitüsü Müdürü Doç.Dr. Cesarettin Alaşalvar Gıda Test Analiz Laboratuvarında incelemelerde bulundu.

15.06.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürü Lezgin Özmen ve davetlilerin iştirakiyle düzenlenen, Viranşehir Girişimcilik ve İnkübatör Merkezi Projesi Açılış Toplantısı'na katıldı.

22.06.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Milletvekili M. Ali Cevheri,  Show&Yds Fuarcılık Yöneticileri Özkan Çakmak ve Nur Ay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz'ı ziyaret ederek Bölgesel Kalkınma Yatırım ve İşbirliği Fuarıyla ilgili istişarede bulundu.

22.06.2021 tarihinde Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi M.Nuri Kahraman ve beraberindeki heyet 31 Temmuz-1 Ağustos tarihinde yapılacak olan Güneydoğu Optisyen-Gözlükçüler Odası Genel Kurulu öncesinde, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Selçuk Karakuş ve Mehmet Yetim'e nezaket ziyaretinde bulundu.

22.06.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Milletvekili M. Ali Cevheri ve ŞUSİAD Başkanı M.Korkut Polat Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Genel Müdürü Muhammed Bilal Macit’i ziyaret ederek önümüzdeki dönemde yatırımlara sağlanacak yeni teşviklerle ilgili istişarede bulundu.

22.06.2021 tarihinde  Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Milletvekili M. Ali Cevheri ve Show&Yds Fuarcılık Yöneticisi Nur Ay, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Aylin Işıkgece’yi ziyaret ederek TİGEM ve Şanlıurfa’da yapılacak yatırım ve tanıtım konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

23.06.2021 tarihinde  Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, İl Başkan Yardımcısı M.Enes Bakırcı ve berberlerindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, ilimizin mevcut gelişmeleri ve yerel gündemi konuşuldu.

24.06.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, UNDP Suriye Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Portföyü tarafından İNGEV, Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığı, Japonya Hükümeti finansmanıyla yürütülen "Suriyeli ve Türk Gençler için İstihdam Edilebilirlik, Girişimcilik ve Sosyal Uyum Projesinde" kursiyerlerle bir araya geldi.

24.06.2021 tarihinde  Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Pınar, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.HalilPeltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette, ilimizin mevcut gündemi ve yerel gelişmeleri konuşuldu

24.06.2021 tarihinde  Gaziantep Ulaştırma 7. Bölge Müdürü Ömer Alkış, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, Şanlıurfa ve Gaziantep'in ulaştırma ağı ve yürütülen projelerle ilgili istişarede bulunuldu.

25.06.2021 tarihinde  İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İş İnsanları Derneği Genel Başkanı Cemal Çoban ve Genel Sekreter İsmail Aktaş, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek''e bir ziyaret gerçekleştirdi. Arş.Yazar Hüseyin Güzel'in de yer aldığı ziyarette, ilimizin ekonomik potansiyeli ve yerel gündemi konuşuldu.

25.06.2021 tarihinde  Şanlıurfa Milletvekili M. Ali Cevheri ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu, Meclis Üyeleri Ahmet Sambur ve Abdülkadir Dolap'ın da yer aldığı ziyarette, ilimizin güncel gelişmeleri konuşuldu.

26.06.2021 tarihinde  Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z. Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekilleri M. Ali Cevheri,  Gülender Açanal, MUSIAD Şanlurfa Başkanı Mahmut Saatçi, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal ve il protokolünün iştirakiyle düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

27.06.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Vali Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z. Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekilleri M. Ali Cevheri,  Gülender Açanal ve davetlilerin iştirakiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından  düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Gastronomi Merkezi Açılışı ve Gastro Show Lezzet Şöleni etkinliğine katıldı.

27.06.2021 tarihinde  Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Vali Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekilleri M. Ali Cevheri,  Gülender Açanal ve davetlilerin iştirakiyle, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nde düzenlenen, GAP Bölgesi Turizm Odaklı Tanıtım ve Markalaşma Projesi kapsamındaki Mezopotamya Marka Lansmanı'na katıldı.

28.06.2021 tarihinde Çalık Cotton Ticaret Direktörü Abdurrahim Yada ve Akkucak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Adil Karakucak, ilimizde kurulması planlanan Biyokütle Enerji Üretim Tesisi için istişarede bulunmak üzere , Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Ziyarette, Yönetim Kurulu Üyesi MustafaDirekçi de yer aldı.

01.07.2021 tarihinde  MUSİAD Dış İlişkiler Komitesi Afrika Koordinatör Yardımcısı Utku Bengisu ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret ederek, 15-16 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan "Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu" ile ilgili istişarede bulundu.

02.07.2021 tarihinde  Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Kilis Valisi Recep Soytürk'ü makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, Şanlıurfa ve Kilis'in güncel ekonomik ile sosyal gelişmeleri konuşuldu.

06.07.2021 tarihinde  AK PARTİ İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. İlimizin mevcut ekonomik durumunun konuşulduğu ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Selçuk Karakuş, Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi Meclis Üyeleri Mustafa Oruç ve Eyüp Önkol da yer aldı.

06.07.2021 tarihinde  Altınyıldız Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş. Yatırım Departmanı Yetkilileri, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. İlimizin mevcut potansiyelinin konuşulduğu ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Selçuk Karakuş, Mehmet Yetim ve Meclis Üyesi Serhat Karadağ da yer aldı.

07.07.2021 tarihinde  Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çalışkan ve Mustafa Direkçi üye ziyaretleri kapsamında Şanlıurfa OSB’de yer alan Falcon Yapı Kimyasalları üretim tesisine bir ziyaret gerçekleştirerek Genel Müdür Ahmet Çalışkan'dan faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

07.07.2021 tarihinde  ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Cevahir Asuman Yazmacı, Tekirdağ Malkara’da Tekirdağ Kadın Girişimci Kurulu’nun Trakya’m Üreten Kadın Kooperatifi’nin açılışına katıldı.

08.07.2021 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün İl Göç Kurulu toplantısına katıldı.

10-14.07.2021 tarihlerinde  ŞUTSO çatısı altında yer alan Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından organize edilen “3.Avrupa Spor Festivali” gerçekleştiriliyor. https://sutso.org.tr/haber/1833/sanliurfada-3avrupa-spor-festivali-gerceklestirilecek

2021 HAZİRAN AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

HAZİRAN

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

52

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

7

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

7

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

7

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

73

4617

1676

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

18

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

32423

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

-

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

29

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 17
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 231111
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES