ŞUTGEM İLK MEZUNLARINI VERDİ

08 Temmuz 2021 | 540
| | | |

Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme ve Eğitim Merkezi (ŞUTGEM) ilk mezunlarını verdi. Düzenlenen sertifika törenine, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çalışkan, Mustafa Direkçi ile Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Öztoprak da katıldı.

ŞUTGEM’de, sanayicilerin nitelikli ara eleman sorununun çözümüne yönelik olarak düzenlenen, Programlanabilir Lojik Kontrol Sistemi (PLC) eğitiminde başarılı olan kursiyerler, sertifikalarını aldı. ŞUTGEM’in sanayicilerin nitelikli ara eleman sorununa çözüm, elemanların yetkinliklerini geliştirme, kursiyerleri çalışma hayatına entegre etme ve ilin istihdamına katkı sağlama vizyonuyla gerçekleştirdiği “Programlanabilir Lojik Kontrol Sistemi (PLC) eğitiminde, kursiyerler potansiyellerini de keşfetme olanağı buldu. Mevcut potansiyellerini ileriye taşımalarına olanak sağlayacak 447 saat süren ve 16 modülden oluşan eğitimle desteklenen 20 kursiyer, yürüttükleri projelerle pratik yapma fırsatı da yakaladı.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler için bir tören düzenlendi. Düzenlenen sertifika töreninde, kursiyerler sertifikalarını Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çalışkan, Mustafa Direkçi ile Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Öztoprak’ın elinden aldı.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetiminde olduğu ŞUTGEM’de, hali hazırda devam eden Plastik Enjeksiyon Kalıpçısı, Makine Bakım Onarım Yardımcı Elemanı, Kaynakçılık ve Pnömatik-Elektropnömatik kurslarında, 80 kursiyer eğitimini sürdürmektedir.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 16
2022 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 231111
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2022 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES