ŞUTSO 2020 KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI, DİJİTAL ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11 Kasım 2020 | 224
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kasım Ayı Meclis Toplantısı, video konferans yöntemiyle dijital ortamda gerçekleştirildi.

Düzenlenen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  Meclis Üyeleri Abdülkadir Dolap, Ali Eyyüpoğlu, Bekir Sıtkı Baysoy, Hamza Tavas, Mehmet Paydaş, Serhat Karadağ ve Şehmuz Demirel gündem dışı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların sonrasında olağan meclis toplantısına geçildi. Kasım Ayı Meclis Toplantısı, 2020 Ekim ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2020 Ekim Ayı mizanının görüşülmesi, 2020 Ekim Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda dijital ortamda yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2020 Kasım Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Kasım ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Öncelikle; geçtiğimiz ay içerisinde meydana gelen ve bizleri derinden üzen İzmir depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza, Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Koronavirüs salgınının bulaşma riskinin arttığı bu günlerde, maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına evimizde ve işyerlerimizde azami düzeyde ehemmiyet göstermemiz gerektiğini buradan bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Pandeminin ardındaki süreçte, ulusal ekonomi ve ticaret yapısında görülmesi beklenen dönüşümlerin ilimiz için önemli fırsatları beraberinde getirebileceğine dikkatinizi çekmek istiyorum. Tarım, turizm ve sanayi kenti potansiyelini bünyesinde barındıran Şanlıurfa’nın, bu durumda ulusal ekonomi içerisindeki pozisyonu güçlenecektir. İlimizin; beşeri kaynakları, stratejik ve jeopolitik konumu ile yenilenebilir enerji potansiyeli buna müsait. Hatta bu potansiyellerle, kentimizin kapasitesi daha da üst seviyelere taşınabilir. Bu çerçevede, fırsatları görmek ve kentimizin lehine kullanmak biz iş dünyası temsilcilerine düşüyor.

Tabi bu fırsatları kullanmak ve kentimizin lehine kullanmak üzere hükümetimizden bazı beklentilerimiz var. Ulusal anlamda, fiziki yatırım, üretim ve istihdam odaklı bir büyüme anlayışının geliştirilmesini ve finansal sektörün, reel sektörü finanse etmeye yöneltecek para ve maliye politikalarının uygulanmasını, yeni yatırım niteliğindeki doğrudan yabancı sermaye yatırımlarının ilimize ve ülkemize girişinin teşvik edilmesini bekliyoruz. Bu bağlamda, 2020 sonrası güçlü bir büyümenin sağlanmasında, yapısal reformların uygulanabilirliğinin uzun vadeli ekonomik istikrar yönünden önemli olacağı kanaatindeyiz. Ayrıca, hükümetimiz istihdamın artırılması adına çok ciddi çaba gösteriyor. Ancak koşulların daha erişilebilir hale getirilmesiyle daha fazla firmanın yararlanmasının sağlanabileceğine inanıyoruz.

Değerli Meclis Üyeleri,

Normalleşme sürecimizin daha da hızlanmasını temenni ediyor, bu güçlüklerin üstesinden el birliği ile geleceğimizi bir kez daha yineliyor, sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Meclis Başkanı Ahmet Altun'un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2020 Ekim Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Ekim Ayı faaliyetlerimiz şöyle,

12.10.2020-09.11.2020 tarihleri arasında Odamıza;

195 yeni üye kaydedilmiş,

242 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

18 üyenin kaydı silinmiştir.

09.11.2020 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 9950

ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1 Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

1.1 Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

05.11.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Sağlık Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Emine Alp Meşe’nin iştirakiyle online yapılan istişare toplantısına katıldı. İlimizin sorunlarını da aktaran Başkan Peltek, 1700 Yataklı Şehir Hastanesinin 15 Aralıkta ihaleye hazır hale getirileceğinin müjdesini verdi.

07.11.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ve davetlilerin iştirakiyle Diyarbakır'da düzenlenen Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayına katıldı.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

15.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, online olarak düzenlenen Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu Toplantısına katıldı. Toplantıda, Suudi Arabistan'ın Türk Mallarına Uyguladığı Ambargo masaya yatırıldı.

20.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Şanlıurfa Coğrafi İşaret Tescili İstişare Komisyonu Toplantısına katıldı.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

03.11.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, OSB Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

03.11.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, OSB Müteşebbis Heyet toplantısına katıldı.

06.11.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ile birlikte Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Öztoprak’ı ziyaret ederek, Meslek Lisesi'nde kurulacak olan yeni atölyelerle ilgili istişarede bulundu.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

17.10.2020 tarihinde TOBB Şanlıurfa İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Halil Yıllmaz ve İcra Kurulu Üyeleri TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Genç Girişimciler Başkanı Ali Sabancı’nın İştiraki ile düzenlenen toplantıya katıldı.

20.10.2020 tarihinde TOBB Şanlıurfa İl Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, Suriye Pazarı Uzmanlarıyla bir araya gelerek istişarede bulundu.

27.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İl İstihdam Kurulu 4.Olağan toplantısına katıldı.

03.11.2020 tarihinde Meclis Üyesi Mehmet Günak, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin, ekmek fiyat belirleme komisyonu toplantısına katıldı.

04.11.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun iştiraki ile online olarak düzenlenen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İstişare Toplantısı'na katıldı.

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

16.10.2020 tarihinde 26. Meslek Komitesi, Ekim ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Suphi Palmanak başkanlığında online olarak yapıldı. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

16.10.2020 tarihinde 27. Meslek Komitesi, Ekim ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Kamil Ekinci başkanlığında online olarak yapıldı. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

16.10.2020 tarihinde 28.Meslek Komitesi, Ekim ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Adem Köroğlu başkanlığında online olarak yapıldı. Toplantıda, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

19.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, İl Planlama ve Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. 

20.10.2020 tarihinde ŞUTSO bünyesinde Mevsimlik Tarım İşçilerinin yaşadığı zorlukları raporlamak için kurulan, Mevsimlik Tarım İşçileri Komisyonu, Komisyon Başkanı Mehmet Paydaş başkanlığında üçüncü toplantısını gerçekleştirdi. https://sutso.org.tr/haber/1752/mevsimlik-tarim-iscileri-komisyonu-toplantilarina-devam-ediyor

21.10.2020 tarihinde 14. Meslek Komitesi, Ekim ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mustafa Güneşler başkanlığında Gıda OSB Müdürü Muhammet Şansal'ın katılımı ile Gıda İmalatçılar Sitesinde yapıldı. Toplantıda, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

26.10.2020 tarihinde 2. Meslek Komitesi, Ekim ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Engin Okçu başkanlığında online olarak yapıldı. Toplantıda, sektör sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

03.11.2020 tarihinde 3. Meslek Komitesi, Kasım ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Recep Uğuzlu başkanlığında online olarak yapıldı. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

03.11.2020 tarihinde 1. Meslek Komitesi, Kasım ayı olağan toplantısı, Komite Başkan Yardımcısı Cuma Toru başkanlığında online gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

03.11.2020 tarihinde 13. Meslek Komitesi, Kasım ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Ahmet Biter başkanlığında online olarak yapıldı. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

06.11.2020 tarihinde 26. Meslek Komitesi, Kasım ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Suphi Palmanak başkanlığında online olarak yapıldı. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

06.11.2020 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Hesapları İnceleme Komisyonu, 2020 Yılı Kasım Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon tarafından yapılan incelemede, herhangi bir usulsüzlük ve eksikliğe rastlanmadı.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

14.10.2020 tarihinde Şanlıurfa’da Faaliyette Bulunan Firmaların Kalite & Ar-ge ve Laboratuvar Analiz İhtiyaçları; Mevcut Durum, Beklenti ve Çözüm Önerileri isimli çalışmanın tanıtımı ŞUTSO'da gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1747/firmalarin-analiz-ihtiyaclarina-yonelik-hazirlanan-calisma-sutsoda-tanitildi

05.11.2020 tarihinde Mahir Eller Projesi Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ekibi koordinasyonunda "Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu" Seviye-5 mesleki yeterlilik sınavları Covid19 önlemleri çerçevesinde TOBB MEYBEM tarafından gerçekleştirildi.

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

15.10.2020 tarihinde İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Erdoğan Güvel Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i makamında ziyaret etti. Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim, Selçuk Karakuş ve Meclis Üyesi Serhat Karadağ’ın da yer aldığı ziyarette, ilimizin mevcut ekonomik durumu konuşuldu.

18.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya ortak bir basın açıklaması yaparak, "Mersin – Gaziantep Hızlı Demiryolu Projesinin Şanlıurfa ve Diyarbakır bağlantıları 2023 yılı öncesi yatırım programına alınmalıdır.” Dedi. https://sutso.org.tr/haber/1749/sanliurfa-ve-diyarbakir-mersin-gaziantep-demiryolu-projesi-2023-yili-oncesi-yatirim-programina-alinmali

19.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Meclis Üyesi M.Yaşar Hamidanoğlu, TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz'ü ziyaret ederek, Üyelerimizin beklenti ve taleplerini Başkan M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na aktarılmak üzere iletti.

19.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen "Dünya’nın en lezzetli acısı Urfa İsotu Yarışması" final programına katıldı.

20.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Meclis Üyesi M.Yaşar Hamidanoğlu, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adem Başar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Genel Müdür Yardımcısı Adnan Benli'nin de hazır bulunduğu ziyaret, karşılıklı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

20.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş yaptığı basın açıklamasıyla, fıstıkta bu yıl çok büyük bir rekolte artışı beklediklerini söyledi. https://sutso.org.tr/haber/1750/fistikta-yeni-rekor-geliyor

20.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Selçuk Karakuş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Şanlıurfa Yöresel Yemekleri Modern Sunumu Sergisi'ne katıldı. Selçuk Karakuş gerçekleşen etkinlikte, “Dünya’nın En Lezzetli Acısı Urfa İsotu Yarışması” finali 3.lük ödülünü verdi.

20.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, NTV'ye yaptığı açıklamada, Tescilli lezzetlerin, şehrin ekonomisine de önemli bir katkı sağladığını söyledi. https://sutso.org.tr/haber/1751/kebapta-tescil-savaslari-5te-5-urfa

21.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Etiyopya'dan fizibilite çalışması yapmak için ilimize gelen Enerji, Tarım, Tekstil, Otomotiv, Gayrimenkul Yatırımcısı ve NUR İnvestment Group CEO'su Mohammed Nur'a kentin yatırım potansiyelini aktardı. Toplantıda, Şanlıurfa OSB Yönetim Kurulu Üyesi Korkut Polat da bulundu.

22.10.2020 tarihinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adıyaman Milletvekili Abdurrrahman Tutdere, Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir ve İl Başkanı Hayrettin Cidir'in yer aldığı heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Ziyarette, ilimizin mevcut ekonomik gelişmeleri ve Şanlıurfa OSB'deki üretim alanları ile ilgili detaylar konuşuldu.

23.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, GAP Havalimanının, uluslararası giriş çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı olarak ilan edilmesini değerlendirdi. Başkan Peltek, "Ortak çaba ve çalışmalar sorunun çözümünü getirdi." dedi. https://sutso.org.tr/haber/1753/baskan-peltek-ortak-caba-sorunun-cozumunu-getirdi

23.10.2020 tarihinde ŞUTSO Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Yönetim Kurulu İ.Halil Peltek Gıda İmalatçılar Kooperatifi Başkanı Kureyşi Çelik ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti. Ziyarette, Yönetim Kurulu Üyemiz Kadir Kılıçoğlu, Meclis Üyelerimiz Mahmut Hancıoğlu, .Ahmet Sambur, Evren San.Koop. Başkanı Mustafa Arslan da yer aldı.

24.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek Vergi alacaklarının yeniden yapılandırma düzenlemesiyle ilgili bir değerlendirme yaptı.  Başkan Peltek, “Bu borçların yapılandırılması, pandemi dolayısıyla daralan ekonomiyi canlandıracak tüm vatandaşları rahatlatacaktır.” dedi. https://sutso.org.tr/haber/1755/baskan-peltek-bu-borclarin-yapilandirilmasi-tum-vatandaslari-rahatlatacak

24.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı tarafından Sanat Sokak’ta düzenlenen etkinliğine Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ve diğer davetlilerle birlikte katıldı.

26.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, yaptığı açıklamayla,  Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan bölgelerle karşılıklı ticaretin geliştirilebilmesi için ŞUTSO öncülüğünde sınır hattına Suriye Ticaret Merkezi kurulması için fizibilite çalışmalarına başlandığını bildirdi. https://sutso.org.tr/haber/1756/sinir-hattina-suriye-ticaret-merkezi-kurulacak

27.10.2020 tarihinde Tarım-İş Sendikası Adana Şube Başkanı M.Nazif Hayırlı, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e nezaket ziyaretinde bulundu.

28.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümü dolayısıyla Vali Abdullah Erin ve il erkânının iştirakiyle düzenlenen Osmanbey Yeni Şehitlik Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni’ne katıldı.

28.10.2020 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Niyazi Kocadağ, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette, Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Kılıçoğlu, Metin Baydar ve Meclis Üyesi M.Celal Kaya da yer aldı.

04.11.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Kılıçoğlu ve Metin Baydar, fabrikalarında çıkan yangın nedeniyle Sabri Tüzün ve Halil Tüzün'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

04.11.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İş İnsanı Osman İpek’in yatırımını yaptığı bölgenin en büyük, ülkemizin önde gelen entegre tekstil tesisi RUBENİS İplik ve Kumaş Fabrikası açılışına, Boyama Tesisinin de temel atma törenine katıldı. Peltek, Şanlıurfa OSB'deki yatırımından dolayı İpek’e teşekkür etti.

05.11.2020 tarihinde Şanlıurfa SGK İl Müdürü İsmail Ünlü, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Üyesi Metin Baydar, SGK Müdür Yardımcısı Kerim Ejder ve Ali Gündüz’ün de yer aldığı ziyarette, yürürlüğe girecek olan yapılandırma ile ilgili detaylar konuşuldu.

05.11.2020 tarihinde Besi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Çinpolat ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret ederek, 112 Bin Hayvan kapasiteli Besi OSB'nin su probleminin giderilmesi hususunda, Başkan Peltek'ten destek talebinde bulundu.

2020 EKİM AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

Ekim

BASILAN YAYIN SAYISI

1

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

18

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

8

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

8

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

8

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

64

4.548

1394

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

32

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

30588

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

1

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

21

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 43
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 284655
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES