ŞUTSO 2020 EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI, DİJİTAL ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

14 Ekim 2020 | 415
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Ekim Ayı Meclis Toplantısı, video konferans yöntemiyle dijital ortamda gerçekleştirildi.

Düzenlenen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Üyeleri Ali Eyyüpoğlu, A.Furkan Yetim, Bekir Sıtkı Baysoy, Enver Şimşek, Hamza Tavas, Mehmet Aslan, Metin Baydar ve Mustafa Sarı  gündem dışı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların sonrasında olağan meclis toplantısına geçildi. Ekim Ayı Meclis Toplantısı; 2020 Eylül ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2020 Eylül Ayı mizanının görüşülmesi, 2020 Eylül Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkan Yardımcısı Vedat Polat başkanlığında, ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda dijital ortamda yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Meclis Başkan Yardımcısı Vedat Polat’ın açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanı Meclis Başkan Yardımcısı Vedat Polat açılış konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2020 Ekim Ayı olağan Meclis Toplantısı'na hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Ekim ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Öncelikle; geçtiğimiz ay içerisinde hayatını kaybeden Meclis Üyemiz İbrahim Toru’ya Yüce Allah’tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyor, ebediyete irtihal etmiş tüm sevdiklerimiz için Rabbimizden mağfiret diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Yaşadığımız bu sürecin en önemli mevzusu tabi ki koronavirüs salgını… Bu salgın, ilimizin önemli şahsiyetlerinden değerli kardeşimiz, Meclis Üyemiz Sn.İbrahim Toru’yu da maalesef ki sevenlerinden ve ailesinden kopardı. Bu hastalığın nerede ve ne zaman bulaşacağı belli değil. Lütfen, maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına evimizde ve işyerlerimizde azami düzeyde önem gösterelim.

Değerli Meclis Üyeleri,

Koronavirüs’ün meydana getirdiği ekonomik problemlerin bertarafını sağlayacak en önemli mekanizmanın özel sektör olduğu açıktır. Ancak,  özel sektör bu büyümeyi sağlayacak ve aksiyonu oluşturacak gücü kamu destekleriyle yönetebilir. Bu durumda, yatırımların kamunun destekleyici, yol gösterici ve yönlendirici rolü ile gerçekleşmesi, risk ile gelirin kamu ve özel sektör arasında paylaşılabileceği bir sistemin gelişmesi bize göre önemli bir politika olacaktır. İlimizin ulusal kalkınma planında stratejik bir konumda olması için; rekabet gücünün arttırılması, teknolojik ve katma değer odaklı bir üretim yapısına geçilmesi bu bağlamda da yeni bir sanayileşme zemini oluşturulması gerekmektedir. Bu zemin, yerli kaynakları kullanarak ithalat yoğunluğunu azaltacak önemli sanayi yatırımlarının hayata geçirilmesi ile mümkündür. Bizler, ilimizin ve ülkemizin ekonomik anlamda daha da iyi düzeye geleceğine yürekten inanıyoruz.

Değerli Meclis Üyeleri,

Malumunuz bu pandemi nedeniyle odamıza ödenen yıllık ve munzam aidatların Temmuz ayındaki birinci taksitinin, gecikme zammı uygulanmaksızın ikinci taksitle beraber ödenmesi kararlaştırılmıştı. Bu minvalde, üyelerimizin herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması adına, odamıza ödenen yıllık ve munzam aidatların ikinci taksiti Son Ödeme Tarihinin 02 Kasım 2020 Pazartesi Günü mesai saati bitimi olduğunu sizlere hatırlatmakta fayda görüyorum.

Ayrıca; Mahir Eller Projesi, Mayıs 2021'e kadar, COVID-19 nedeniyle işten çıkarmaların önüne geçmek ve yeni istihdam yaratmak için bir teşvik programı başlattı. Projemiz kapsamında MYK belgesi almış bir çalışanı istihdam eden işverenlere 6 ay boyunca, her ay 135 Euro sigorta primi, 155 Euro asgari brüt ücret desteği olmak üzere toplam 290 Euro destek verilecek. ŞUTSO Meclis Üyeleri, bu teşvikten yararlanmak isterlerse; Hem Mahir Eller'deki MYK belgeli Türk ve Suriyeli iş arayan havuzundan işe alım yapabilirler, hem de Mevcut çalışanlarının Mahir Eller projesinden MYK belge alması için, Mahir Eller'e başvurabilirler. Değerli Meclis Üyeleri, Normalleşme sürecimizin daha da hızlanmasını temenni ediyor, bu güçlüklerin üstesinden el birliği ile geleceğimizi bir kez daha yineliyor, sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum." dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Vedat Polat’ın açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2020 Eylül Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Eylül Ayı faaliyetlerimiz şöyle;

07.09.2020 - 12.10.2020 tarihleri arasında Odamıza;

257 yeni üye kaydedilmiş,

327 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

25 üyenin kaydı silinmiştir.

12.10.2020 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 9750

ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

1 Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

1.1 Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

19.09.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında online olarak gerçekleştirilen Strateji Geliştirme ve Yüksek Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katıldı.

30.09.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında online olarak yapılan Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölge Toplantısına katılarak SGK ve Maliye Borçlarının Yapılandırılması, Pamuk Sektörü ve Medikal Sektöründe yaşanan sorunların giderilmesi hususunda talepleri iletti.

01.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank başkanlığında yapılan, OSB’lerin sorunları ve çözüm önerileri konulu istişare toplantısına katıldı. Başkan Peltek toplantıda, Şanlıurfa Gıda OSB ve Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'nin alt yapı çalışmaları için destek talebinde bulundu.

02.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve 365 Oda/Borsa Yönetim Kurulu Başkanı'nın katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısına katıldı. Başkan Peltek toplantıda, OSB sorunları ve Kalkınma Ajansları Bütçelerinin Arttırılması gibi talepleri iletti.

08.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK)  tarafından organize edilen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, 28 OSB'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Bölge Müdürlerinin katılımıyla düzenlenen Bölge Toplantısı'na katıldı.

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

08.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Coğrafi Ürünler İstişare Toplantısına katıldı. Toplantıda ŞUTSO olarak coğrafi işaretin önemi ve çalışmaları konusunda sunum gerçekleştirildi.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

06.10.2020 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya’nın atılımıyla Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

01.10.2020 tarihinde Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri ile İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi.

08.10.2020 tarihinde TOBB Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, Şanlıurfa OSB’de bulunan Özak Tekstil Fabrikası ve Divanso Mobilya firmasını ziyaret etti.

08.10.2020 tarihinde TOBB Şanlıurfa İl Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB İzmir İl Genç Girişimciler İl Kurulu online olarak ortak toplantı gerçekleştirdi.

09.10.2020 tarihinde TOBB Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyeleri, Şanlıurfa OSB’de bulunan Trafo Alanında Faaliyet Gösteren Transfomax Firmasını ziyaret etti.

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

17.09.2020 tarihinde ŞUTSO bünyesinde, Mevsimlik Tarım İşçilerinin yaşadığı zorlukları raporlamak için kurulan, Mevsimlik Tarım İşçileri Komisyonu, Harran Üniversitesi Coğrafya Böl.Bşk. Prof.Dr. Sedat Benek'in katılımıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Prof.Dr. Sedat Benek tarafından konuyla ilgili istatistik veriler sunuldu.

17.09.2020 tarihinde Turizm A.Ş Genel Kurul Toplantısı, Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya GAP İdaresi BaşkanV. Mehmet Açıkgöz ile paydaş kurumların temsilcilerinin katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

18.09.2020 tarihinde 28. Meslek Komitesi, Eylül ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Adem Köroğlu başkanlığın da online olarak yapıldı. Toplantıda, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

21.09.2020 tarihinde 4. Meslek Komitesi, Eylül ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Ömer Uçar başkanlığında online olarak yapıldı. Toplantıda, Akaryakıt sektöründeki sorun ve çözüm önerileri görüşüldü.

24.09.2020 tarihinde Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Meslek Edindirme ve Meslek Geliştirme Eğitimlerinin verilmesi planlanan Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme Merkezi'nde (ŞUTGEM) incelemelerde bulundu.

02.10.2020 tarihinde ŞUTSO, TSE tarafından verilen uluslararası niteliğe sahip  “COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi” alarak Şanlıurfa’da, Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk kurum oldu. https://sutso.org.tr/haber/1739/sutso-covid-19-guvenli-hizmet-belgesi-aldi

06.10.2020 tarihinde 18. ve 19. Meslek Komiteleri Ekim Ayı olağan toplantıları, ortak toplantı olarak Komite Başkanlarının öncülüğünde online gerçekleştirildi. Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

06.10.2020 tarihinde 21.Meslek Komitesi, Ekim ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Aziz Fırat başkanlığında online yapıldı. Toplantıda, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

07.10.2020 tarihinde 25. Meslek Komitesi, Ekim ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mahmut Yesirci başkanlığında yapıldı. Toplantıda, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

07.10.2020 tarihinde ŞUTSO bünyesinde kurulan, Mevsimlik Tarım İşçileri Komisyonu, Komisyon Başkanı Mehmet Paydaş başkanlığında ikinci toplantısını gerçekleştirdi. https://sutso.org.tr/haber/1741/mevsimlik-tarim-iscileri-komisyonu-genis-katilimli-bir-toplanti-yapti

09.10.2020 tarihinde 7. Meslek Komitesi, Ekim ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Süleyman Çiçek Başkanlığında online yapıldı. Toplantıda, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

09.10.2020 tarihinde 6. Meslek Komitesi, Ekim ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mehmet Akın başkanlığında online yapıldı. Toplantıda, sektörel sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

09.10.2020 tarihinde 5. Meslek Komitesi, Ekim ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mehmet Kamil Türkmen başkanlığında online yapıldı. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

09.10.2020 tarihinde 23 ve 24. Meslek Komiteleri, Ekim ayı olağan toplantıları, ortak olarak Güneydoğu Medikalciler Derneği Başkanı Ahmet Bulut ve Şanlıurfa Medikalciler Derneği Başkanı Ömer Resul' un katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

12.10.2020 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Hesapları İnceleme Komisyonu, 2020 Yılı Ekim Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon tarafından yapılan incelemede, herhangi bir usulsüzlük ve eksikliğe rastlanmadı.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

25.09.2020 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Nevali Otel ile imzaladığı protokolde Nevali Otel'den hizmet alan Oda üyeleri, %15 indirimden yararlanacak. https://sutso.org.tr/haber/1735/nevali-otelden-sutso-uyelerine-ozel-indirim

02.10.2020 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Dedeman Şanlıurfa Otel ile imzaladığı protokolde, Dedeman Şanlıurfa Otel'den hizmet alan Oda üyeleri, misafirleri ve çalışanları yüzde 20 indirimden yararlanacak. https://sutso.org.tr/haber/1740/dedeman-sanliurfa-otelden-sutso-uyelerine-ve-calisanlarina-20-indirim

08.10.2020 tarihinde ŞUTSO, Hotel El Ruha ile imzaladığı protokolde, Hotel El Ruha'dan hizmet alan Oda üyeleri, özel indirimlerden yararlanacak. https://sutso.org.tr/haber/1743/hotel-el-ruhadan-sutso-uyelerine-ozel-indirim

09.10.2020 tarihinde ŞUTSO'nun Özel A Plus Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ile imzaladığı protokol kapsamında Poliklinikten sağlık hizmeti alan Oda üyeleri, çalışanları ve birinci derece yakınları % 20 indirimden yararlanacak. https://sutso.org.tr/haber/1745/ozel-a-plus-dentten-sutso-uyelerine-ve-calisanlarina-20-indirim

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

09.09.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı ağırladı. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette, ilimizin yerel gündemi ile ilgili istişarede bulunuldu.

09.09.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak ve Cumhuriyet Savcısı Çağdaş Akı’nın iştirakleriyle Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ev sahipliğinde düzenlenen Koruma Kurulu Toplantısı'na katıldı.

21.09.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Vilayetler Evi Müdürü Bahri Demirci'yi ağırladı. Gerçekleşen nezaket ziyaretinde Demirci, Başkan Peltek'e günün anısına nostaljik radyo hediye etti.

22.09.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek bir basın açıklaması yaparak “Kütlü pamuk üretiminin yüzde 45’i gerçekleşen Şanlıurfa’da, pamuk üreticisinin hem fiyat hem de prim desteğinde artış beklediğini söyledi. https://sutso.org.tr/haber/1733/baskan-peltek-pamuk-ureticisi-hem-fiyat-hem-de-prim-desteginde-artis-bekliyor

25.09.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Eğitimci-Yazar Harun Budaklar'ı makamında ağırladı. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Karakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Kılıçoğlu da yer aldı.

25.09.2020 tarihinde ŞUTSO AB Bilgi Merkezi; Avrupa Birliği tarafından her yıl düzenlenen sahil temizleme etkinlikleri kapsamında yapılan, Saklı Cennet Halfeti’de göl temizliği ve ağaç dikim etkinliğini gerçekleştirdi. https://sutso.org.tr/haber/1736/sutso-ab-bilgi-merkezi-gol-temizligi-ve-agac-dikim-etkinligi-sona-erdi

26.09.2020 tarihinde ŞUTSO ve TOBB MEYBEM arasındaki protokol kapsamında, üyelere yönelik, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu ve Danışmanı Mesleki Yeterlik Belgesi Sınavlarının dördüncüsü gerçekleştirildi. https://sutso.org.tr/haber/1737/motorlu-kara-tasitlari-mesleki-yeterlilik-belgesi-sinavi-sutsoda-yapildi

30.09.2020 tarihinde AK PARTİ İl Başkanı Bahattin Yıldız ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Ziyarette, Şanlıurfa Gıda OSB'nin alt yapı, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'nin yatırım talebi, istihdam çalışmaları ve ilimiz sorunlarının çözümü için bakanlık nezdinde girişimlerde bulunulması konuşuldu.

02.10.2020 tarihinde Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, AK PARTİ İl Başkanı Bahattin Yıldız, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ile Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı M.Şefik Bakay’ın katılımıyla yapılan istişare toplantısına katıldı.

02.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Selçuk Karakuş, Dünyanın ilk üniversitesi olarak bilinen Kadim Harran Okulu’nda gerçekleştirilen, Harran Üniversitesi 2020-2021 yılı Akademik Açılış Törenine katıldı.

08.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, AGRO TV'de Haber Müdürü Merve Ekinci'nin sunduğu AGRO TV İle Günaydın Programına katılarak, Şanlıurfa'nın tarımsal potansiyeli ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

08.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek bir basın açıklaması yaparak “7 Ekim 2020 Tarih ve 31267 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan karar ile Şanlıurfa’nın da yararlandığı 6. Bölge Desteklerinin 31.12.2021 tarihine kadar devam edileceği kararı, yatırımcılara büyük moral oldu." dedi. https://sutso.org.tr/haber/1742/baskan-peltek-6bolge-tesviklerinin-devami-yatirimcilara-moral-oldu

08.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Geliş’i ağırladı. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyaretin akabinde Başkan Peltek, Osman Geliş'e Göbeklitepe İşlemeli Plaket, Osman Geliş de Başkan Peltek'e Doğal Faraşin Balı takdim etti.

08.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Geliş ile Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ile Birlikte Vali Abdullah Erin’i makamında ziyaret etti.

09.10.2020 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Barış Pınarı Harekâtı'nın 1.yıldönümü'nde Tel Abyad Koordinatörü Oğuzhan Erdi Atak'ın iştirakiyle düzenlenen etkinlik ve toplantıya katıldı.

10.10.2020 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Üyesi M.Yaşar Hamidanoğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Tülmen'de düzenlenen "Şıra Şenliği" programına katıldı.

12.10.2020 tarihinde DEVA PARTİSİ İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Ziyarette, Şanlıurfa’nın mevcut ekonomik durumu ve yerel gündem konuşuldu.

2020 EYLÜL AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

Eylül

BASILAN YAYIN SAYISI

2

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

15

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

10

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

10

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

10

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

62

4.493

1359

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

29

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

30978

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

1

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

24

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 26
2021 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 210120
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2021 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES