ŞUTSO 2020 OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

09 Ocak 2020 | 289
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Ocak Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, Meclis Üyeleri Ali Eyyüpoğlu, Mehmet Aslan, A.Furkan Yetim, Hamza Tavas, Mustafa Taş, Mehmet Paydaş gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların sonrasında olağan meclis toplantısına geçildi. Ocak Ayı Meclis Toplantısı, 2019 Aralık ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2019 Aralık Ayı mizanının görüşülmesi, 2020 Yılı Gelir ve Gider Bütçesi, 2020 İş Planı ve Bütçesi ile 2019 Aralık Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2020 Ocak Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Ocak ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Öncelikle; 2020 yılının geride bıraktığımız yıldan daha verimli, ilimizin ekonomik kalkınma ve büyüme hedeflerine daha kısa zamanda ulaşacağı bir yıl olmasını diliyor, bu vesileyle tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini, ilimizin, ülkemizin, milletimizin dayanışma, birlik ve beraberliğini kuvvetlendirmesini temenni ediyorum. Ayıca, geçtiğimiz ay içerisinde annesini kaybeden Meclis Üyemiz Abdülkadir Güllü, halasını kaybeden Yönetim Kurulu Üyemiz Cuma Korak, Yengesini kaybeden Meclis Üyemiz E.Sabri Akaltun ve dün amcasını kaybeden Meclis Üyemiz Bedir Süzer’e bir kez daha başsağlığı diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri

Geçtiğimiz Aralık ayının 25’inde Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. İ.Halil Peltek ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. M.Sait Aydın ile İstanbul Sanayi Odası Meclis Toplantısına, ertesi gün de yine Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. İ.Halil Peltek ve Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Mehmet Kaya ile İstanbul Sanayi Odası tarafından organize edilen ve pamuk üretiminin en etkin bölgelerinden gelen oda temsilcileri, Ulusal Pamuk Konseyi, İyi Pamuk Uygulamaları Derneği, Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı, İSO Meclis üyeleri ve sektör temsilcilerinin bir araya geldiği, Türkiye’de yüksek kaliteli pamuk üretimini nasıl gerçekleştirebiliriz?” sorusuna yanıt aranan, Tarladan Markaya Pamuk Çalıştayı’na katıldık. Oldukça verimli geçen çalıştayın sonuç raporunu, elimize ulaştığı zaman ilgili meclis üyelerimizle paylaşacağız.

Göreve geldiğimiz günden bugüne gerçekleştirdiğimiz ve planladığımız tüm projelerde, siz değerli üyelerimizin de desteğini alarak, kentin tüm ilgili paydaşlarıyla üretmek, güç birliği yapmak ve ortak hedefler belirlemek ilk önceliğimiz oldu. Kentte sağladığımız birlik ve beraberliğin yanı sıra, hükümet ve yerel yönetimler nezdinde de ilimizin birçok sorunun çözümünde öncü rol üstlendik, üstlenmeye de devam edeceğiz. Oda olarak yapacağımız organizasyon ve toplantılarla 2020 yılında da üyelerimizi işbirliği çalışmalarına yönlendirmeye, iş bağlantılarını geliştirmelerine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Değerli Meclis Üyeleri

Ülkemizde ve Avrupa ekonomisinde iyileşme sinyalleri var. Sanayiden tüketime, büyümeden güvene ekonomideki hareketlenme rakamlara da yansımaya başladı. Enflasyon ve faiz oranlarında yaşanan gerileme, kredi piyasasında yaşanan canlanma ve güven endekslerindeki yukarı yönlü hareket, küresel sermaye akımlarının yönünü, yeniden gelişmekte olan ülkelere çevirmesi gibi gelişmeler de ülkemiz ekonomisindeki büyümenin önümüzdeki dönemde daha da hızlanacağını gösteriyor, ayrıca 2020 yılının, daha müreffeh geçeceğine olan inancımızı arttırıyor.

Küresel ticaret ve finans sistemi yeni bir döneme giriyor. Çünkü dünya kabuk değiştiriyor. Dünya ekonomisinde beklentiler ve yaklaşımlar değişiyor. Bu değişimin başında dijitalleşme ve e-ticaret geliyor. 2020-2030 yılları arasında dijitalleşmenin etkisi artmaya devam edecek. Bu nedenle yatırım projelerimizi oluştururken amacımız sadece bugünü değil, geleceği iyi tasarlamak ve işletmelerimizi bu değişim sürecine hazırlamak olmalıdır.

Ticaret sistemine yeni meslekleri giriyor, üretim tezgâhlarında robotlara daha fazla yer veriliyor. Bu kapsamda dijital ekonomik faaliyetlerin her geçen gün artmasıyla, işletmelerin bu duruma yönelik uyum çalışmaları da hız kazanıyor. İnovasyon ve teknolojinin dünyayı kökten değiştirdiği bir süreçte, biz de kendi işletmelerimizin rekabet ortamında güç sahibi olabilmesi için çalışmalarımızı bu yönlü kurgulamak zorundayız. Değerli Meclis Üyeleri, bir kez daha 2020 yılının ülkemize, ilimize ve tüm dünyaya barış ve mutluluk getirmesini diliyor, sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum." dedi.

Meclis Başkanı Ahmet Altun'un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2019 Aralık Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Aralık Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

09.12.2019 - 06.01.2020 tarihleri arasında Odamıza;

112 yeni üye kaydedilmiş,

235 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

56 üyenin kaydı silinmiştir.

06.01.2020 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 9763

  1. ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ
  1. Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

09.12.2019 - 03.01.2020 tarihlerinde Meclis Üyelerimize yönelik “İngilizce Dil Eğitimi” gerçekleştirildi

10.12.2019 tarihinde Şanlıurfa Eğitim Geliştirme Vakfı (ŞEGEV) Mütevelli Heyeti, Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya başkanlığında, 2019 yılının son toplantısını yaptı. ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda, gerçekleştirilen toplantıya, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Hançer, OSB MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cevher İlhan Cevheri ve HARUSEM Müdürü Öğr. Gör Ahmet Faruk Çermikli ile ŞUTSO Meclis Başkanı ve ŞEGEV Mütevelli Heyeti Başkanvekili Ahmet Altun, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Mütevelli Heyeti Üyesi İ.Halil Peltek, ŞUTSO Meclis ve Mütevelli Heyeti Üyeleri Abdurrahman Acı, İbrahim Toru, Cemal Yazar. M.Celal Kaya, Bakır Kama, İbrahim Şen, Bedir Süzer, İsa Gökmen, Evren Sanayi Kooperatif Başkanı ve Mütevelli Heyeti Üyesi Mustafa Arslan, Mütevelli Heyeti Üyeleri M.Korkut Polat, Abdulaziz Kılıç, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu ile Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş katıldı.https://www.sutso.org.tr/haber/1613/segev-mutevelli-heyeti-2019-yilinin-son-toplantisini-gerceklestirdi

10.12.2019 tarihinde Ulusal Baklagil Konseyi 9. Genel Kurulu’na Meclis Üyesi Mehmet Karademir katıldı.

11.12.2019 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in iştiraki ile Diyarbakır’da gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıya ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek de katıldı.

12.12.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu, Aralık Ayı Olağan Toplantısı, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Komite Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı başkanlığında, ŞUTSO'da gerçekleşti. Toplantıya, ŞUTSO Akademik Danışmanı Prof.Dr. Esra Siverekli ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak da katıldı.

12.12.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu, Aralık Ayı Olağan Toplantısı'nın akabinde, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Komite Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı ve ŞUTSO Akademik Danışmanı Prof.Dr. Esra Siverekli'nin katılımıyla Deneyimsel Tasarım Öğreti Eğitmenleri Dilek Aytemiz ve Rukiye Öztekin tarafından, Kişisel Gelişim Eğitimi gerçekleştirildi.

12.12.2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Mahalli Çevre Kurulu Toplantısına Meclis Üyesi C.Atilla Meral katıldı.

12.12.2019 tarihinde Vali Abdullah Erin başkanlığında düzenlenen Turizm Geliştirme A.Ş Yönetim Kurulu Toplantısına, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek katıldı.  

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

14.12.2019 tarihinde ŞUTSO Meclis Başkanı Ahmet Altun, Meclis Üyeleri Hamza Tavas, M.Celal Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı R.Aytaç İzgördü ve davetlilerin katılımıyla 2020 yılında yapılması planlanan, Sırbistan Heyet Programı, Bilgilendirme Toplantısı ŞUTSO’da gerçekleştirildi.

26.12.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler, 2020 yılına yeni projelerle giriyor. 2020 yılının ilk ayında 3 büyük proje ile yıla başlayacak olan Kadın Girişimciler ilimizdeki kadınların girişimci olmalarını ve girişimci olan kadınların desteklenmesine yönelik projeleri hayata geçirecek. https://www.sutso.org.tr/haber/1624/tobb-sanliurfa-kgk-yeni-yila-yeni-projelerle-giriyor

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

13.12.2019 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve beraberindeki Şanlıurfa OSB Müdürü Yunus Emre Aksu ile Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe'yi makamında ziyaret ederek, ilimizin tekstil potansiyeli ve yatırım fırsatlarını anlattı.

17.12.2019 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı, İSO Tekstil Komisyonu Üyeleri, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizin katılımıyla Şanlıurfa'daki Yatırım İmkânlarının Değerlendirilmesi Toplantısı gerçekleştirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1616/iso-tekstil-heyetine-sanliurfa-yatirim-imkanlari-sutsoda-anlatildi

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

18.12.2019 tarihinde Şanlıurfa Yemek Sanayicileri ve İşadamları Derneği yönetimi ve üyeleri Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’i ziyaret ederek, başta ihaleler olmak üzere ticari alanda yemek firmalarının karşılaştıkları sorunları aktardı. https://www.sutso.org.tr/haber/1620/baskan-peltek-yerel-firmalar-desteklenmeli

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

11.12.2019 tarihinde 19. Meslek Komitesi Aralık ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Aziz Karakeçili başkanlığında yapıldı. Toplantıda 2020 komite iş planı ve müşterek meslek komiteleri raporu görüşüldü.

11.12.2019 tarihinde 5. Meslek Komitesi Aralık ayı olağan toplantısı, Meclis Üyesi Mustafa Taş’ın evsahipliğinde, Komite Başkanı M.Kâmil Türkmen başkanlığında gerçekleştirildi. Sektördeki sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde görüşüldü.

11.12.2019 tarihinde 18. Meslek Komitesi Aralık ayı olağan toplantısı Komite Başkan Yardımcısı Zekeriya Ekmekçi başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Karaköprü-Gaziantep Karayolu çalışmalarının bitmesi için girişimlerde bulunulması, 2020 iş planı ve müşterek meslek komite raporu hakkında sunum yapıldı.

11.12.2019 tarihinde 21. Meslek Komitesi Aralık ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Aziz Fırat başkanlığında yapıldı. Toplantıda,  Yenilenebilir enerji kaynaklarının etkin kullanımı, üyelerle kısmı istişare toplantıları ve ilimize yatırımcıların davet edilmesi kararları alındı.

11.12.2019 tarihinde 8. Meslek Komitesi Aralık ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Emin Göllü başkanlığında yapıldı. Toplantıda, 2020 iş planının hazırlanması, müşterek meslek komiteleri sonuç raporu ve 23. meslek komitesi ile ortak kurum ziyaretleri gerçekleştirilmesi kararı alındı.

19.12.2019 tarihinde 28. Meslek Komitesi Aralık ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Adem Köroğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda, 2020 iş planı, müşterek meslek komite raporu sunumu ve iller bazında taşıma kapasitesinin aktif hale gelmesi için çalışmalar yapılması kararları alındı.

19.12.2019 tarihinde Şanlıurfa Genç Girişimciler İcra Kurulu Aylık Olağan Toplantısı, İcra Kurulu Başkanı İ.Halil Yılmaz başkanlığında, ŞUTSO’da gerçekleştirildi

02.01.2020 tarihinde 2.Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı Komite Başkan Yardımcısı Cevdet Doğantürk, başkanlığında yapıldı. Toplantıda, 2020 çalışma programı kapsamında Mobilya ve zücaciyeciler sitesinin kurulması için girişimde bulunulması kararı alındı.

02.01.2020 tarihinde 18. Meslek Komitesi, Ocak ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Zekeriya Ekmekçi başkanlığında toplandı. Toplantıda, İkinci El Kara Taşıtları Yönetmelik sunumu yapıldı. 2-5 Nisan tarihlerinde Istanbul TUYAP fuarında gerçekleşecek olan Automechanika fuarına katılım sağlanması kararları alındı.

02.01.2020 tarihinde 7.Meslek Komitesi Ocak ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Süleyman Çiçek başkanlığında yapıldı. Toplantıda, 2020 yılında ilimizde kuyumculuk fuarının gerçekleşmesi için girişimlerde bulunulması kararı alındı.

03.01.2020 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Hesapları İnceleme Komisyonu, 2020 Yılı Ocak Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon tarafından yapılan incelemede, herhangi bir usulsüzlük ve eksikliğe rastlanmadı. https://www.sutso.org.tr/haber/1632/sutso-hesaplari-inceleme-komisyonu-2020-ocak-ayi-toplantisini-yapti

  1. ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

20.12.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonu ile ŞUTSO’da Boost With Facebook Etkinliği gerçekleştirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1621/boost-with-facebook-etkinligi-sutsoda-gerceklestirildi

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

09.12.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, MÜSAD Şanlıurfa Şubesi ve Genç MÜSAD Şanlıurfa Şubesi tarafından organize edilen İstişare Toplantısı'na katıldı. Toplantının akabinde MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçi, Başkan Peltek'e plaket takdiminde bulundu.

14.12.2019 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, TRT Kurdi TV 'nin canlı yayın konuğu oldu. Kılıçoğlu, ilimizin mevcut ekonomik durumu ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

17.12.2019 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı, İSO Tekstil Komisyonu Üyeleri, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz Şanlıurfa OSB’deki Özak Tekstil Fabrikasını ziyaret etti.

17.12.2019 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı, İSO Tekstil Komisyonu Üyeleri, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz Şanlıurfa OSB’deki 3GEN Ayakkabı ve Taban Fabrikasını ziyaret etti.

17.12.2019 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı, İSO Tekstil Komisyonu Üyeleri, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz Şanlıurfa OSB’deki Yılmazlar Ayakkabı Fabrikasını ziyaret etti.

17-21.12.2019 tarihleri arasında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Güneydoğu Bölge Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı ve İcra Kurulu Üyeleri, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Çalışma Programı kapsamında, Batman, Siirt ve Diyarbakır'da toplantılar gerçekleştirdi ve ziyarette bulundu. https://www.sutso.org.tr/haber/1622/tobb-sanliurfa-kgk-batmansiirt-ve-diyarbakirda-toplantilar-yapti

18.12.2019 tarihinde İl Göç İdaresi tarafından organize edilen “Kültürlerin Buluşma Noktası Türkiye” etkinliğine Meclis Üyesi Mehmet Akın katıldı.

18.12.2019 tarihinde Meclis Üyeleri A.Furkan Yetim, Cemal Beyaz ve Mehmet Paydaş Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İsmail Işıkdağ’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, ilimizin mevcut imar planları ile ilgili görüş ve önerilerde bulunuldu.

19.12.2019 tarihinde DSİ İl Su Yönetim Koordinasyon Kurulu Toplantısına Yönetim Kurulu Üyesi Cuma Korak katıldı.

24.12.2019 tarihinde Adıyaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Fırat, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Bölgenin ekonomik gündeminin konuşulduğu ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu ve Meclis Üyesi Ahmet Sambur da hazır bulundu.

24.12.2019 tarihinde Adıyaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Fırat ve ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Bölgenin tarımsal ve ekonomik gündeminin konuşulduğu ziyaret, yaklaşık yarım saat sürdü.

25.12.2019 tarihinde Türkiye, fıstık üretimiyle Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü verilerine göre ABD ve İran’ın ardından üçüncü sırada, Şanlıurfa ise Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre fıstık üretiminde ilk sırada yer alıyor. Konuyla ilgili ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Karakuş Basına değerlendirmede bulundu. https://www.sutso.org.tr/haber/1623/sanliurfa-fistik-uretiminde-ilk-sirada

26.12.2019 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ve Yönetim Kurulu Üyesi Sait Aydın, Odakule Fazıl Zobu Meclis Salonu’nda yapılan, İstanbul Sanayi Odası Aralık Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı.

26.12.2019 tarihinde İstanbul Sanayi Odası organizasyonu ile Tarladan Markaya Pamuk Çalıştayı, İSO Odakule’de gerçekleştirildi. Çalıştaya, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, İSO Meclis üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1625/iso-tum-sektor-temsilcilerinin-katilimiyla-pamuk-calistayi-duzenledi

27.12.2019 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Gebze'de Bilişim Vadisi’nde resmi açılış töreni ile yerli otomobilin tanıtıldığı "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programına katıldı.

30.11.2019 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz ve beraberindeki heyet, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi ve Şanlıurfa OSB Müdürü Yunus Emre Aksu'nun da hazır bulunduğu sohbet ortamında gerçekleşen ziyaret, yaklaşık yarım saat sürdü. https://www.sutso.org.tr/haber/1627/milletvekili-ibrahim-ozyavuzdan-baskan-pelteke-ziyaret

31.12.2019 tarihinde ŞEGEV Yönetim Kurulu, 2019'un son toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı ve ŞEGEV Yönetim Kurulu Başkanvekili İ.Halil Peltek, ŞEGEV Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Toru, Cemal Yazar, Korkut Polat katıldı.

02.01.2020 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, önceki dönem Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Eyyüp Şelli'yi ağırladı. Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu ve Meclis Üyesi Adil Kılıç da hazır bulundu.

03.01.2020 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, Valilik organizasyonu ile düzenlenen “Çocuk İşçiler” konulu çalıştaya katıldı.

03.01.2020 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, önceki dönem Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve GAP İdaresi Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz ile birlikte Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Eyyüp Şelli'ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

04.01.2020  tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, ŞESOB Başkanı Şefik Bakay ile birlikte TOKİ tarafından Eski Hal Pazarı’nda  yapılan iş yerlerini inceledi.

06.01.2020  tarihinde Şanlıurfa Kültür Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nargülü ve beraberindeki heyet, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette, Şanlıurfa'nın mevcut ekonomik ve eğitim durumu konuşuldu.

2019 ARALIK AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

Aralık

BASILAN YAYIN SAYISI

1

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

6

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

6

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

6

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

78

4.450

1084

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

32

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

25183

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

3

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

11

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 35
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 220945
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES