ŞUTSO AB BİLGİ MERKEZİ'NDEN KORKMAZ SÜT VE MİRZAL GIDA'YA ZİYARET

23 Ağustos 2019 | 160
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen tanıtım etkinliği kapsamında, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ve Yenilenebilir Enerji Yatırımları tesisleri ziyaret edildi.

AB fonuyla IPARD kapsamında TKDK tarafından desteklenen ve gerçekleştirilen yatırımın %50’si AB projelendirilmesiyle karşılananan, Korkmaz Süt İşleme ile Mirzal Gıda ve Sanayi Ticaret Limited Şirketlerinde modern üretim sistemleri dikkat çekiyor.

AB standartlarında üretim yaptıklarını belirten süt İşleme Tesisi Kurucusu ve Genel Müdürü Hüseyin Korkmaz bu desteğin kendilerine çok büyük bir fayda sağladığını ifade etti. Şanlıurfa merkezinde kendi markalarında oluşturduklarını söyledi. Mirzal Gıda ve Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Kurucusu Mahmut İzol ise nar depolama tesisi çatısında GES projesini gerçekleştirdiklerini belirtti.

ŞUTSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü’ de Avrupa Birliğinin birçok projeyi desteklediğini ifade ederek, bu gibi faaliyet ve yatırımların ilimizde artmasını beklediklerini söyledi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 18
2019 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 298112
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2019 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES