ŞUTSO 2019 AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

08 Ağustos 2019 | 295
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Ağustos Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu Meclis Üyeleri Mustafa Zahit, Ali Eyyüpoğlu, İsa Gökmen, İbrahim Toru, Hamza Tavas ve Mehmet Aslan, gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların akabinde olağan meclis toplantısına geçildi. Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, 2019 Temmuz ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2019 Temmuz Ayı mizanının görüşülmesi ve 2019 Temmuz Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2019 Ağustos Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Ağustos ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Öncelikle 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. , Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıl dönümünde şehit ve gazi olan kahraman Türk evlatlarını, bir kez daha şükran ve minnetle anıyorum. Ayrıca; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye’nin kurduğu Türk Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına üye ülkelerin önergesiyle seçilen ilk başkan olan TOBB Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Kadın Girişimciler Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi seçilen Yönetim Kurulu Üyemiz ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Sn.Cevahir Asuman Yazmacı’yı tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, 17 Temmuz 2019 tarihinde TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Kanunla şirketlere borçlarını yeniden yapılandırma imkânı getiriliyor. Buna göre, finansal güçlük içinde bulunan firmalara geri ödeme yükümlülüklerini yerine getirebilmelerine ve istihdama katkıda bulunmaya devam etmelerine imkân verilmesini sağlamak amacıyla yapılacak, Çerçeve Anlaşma kapsamında, bazı teşvikler verilecek ve borçlarının yeniden yapılandırılmasına olanak sağlanacak. Konuyla ilgili detaylı bilgileri çalıştığınız banka yetkililerinden alabilirsiniz. Yatırım, üretim ve istihdam konusunda reel sektörü destekleyen adımların atıldığınız görmek, biz iş dünyası temsilcilerini daha umutlu kılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Merkez Bankası’nın faiz indirimini de destekliyoruz. Faizlerdeki düşüşle birlikte enflasyonda da belirlenen hedefler yakalanacaktır. Ekonomi yönetiminin ve küresel piyasalarda yaşanan pozitif gelişmelerin de etkisiyle ülke ekonomimizde yeniden hareketlenme yaşanacağına inanıyoruz.

Değerli Meclis Üyeleri,

Önümüzdeki Pazar günü Mübarek Kurban Bayramı’nı idrak edeceğiz. Ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayacağız. Bu vesile ile tüm Meclis Üyelerimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum" dedi. Meclis Başkanı Ahmet Altun, Meclis Katılım çizelgesinin imzalanmasının unutulmaması ve gündem dışı konuşmaların gündem maddelerinin görüşülmesi öncesinde yapılması ile ilgili  hatırlatmada bulunduğu açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı.

Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2019 Temmuz Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Temmuz Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

08.07.2019 - 05.08.2019 tarihleri arasında Odamıza;

96 yeni üye kaydedilmiş,

181 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

33 üyenin kaydı silinmiştir.

05.08.2019 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 9135

 

  1. ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİM

 

  1. Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

18.07.2019 tarihinde TOBB Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk ile Odalar ve Borsalar Daire Başkanı Hasan Erbay ŞUTSO Yönetimi'ne ve TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret programında ilimizin ekonomik durumunu ve TOBB'dan beklentiler konusunda istişarede bulunuldu.

27.07.2019 tarihinde ŞUTSO Sürekli Eğitim Merkezi 2019 yılı eğitim programı çerçevesinde, personele yönelik organize edilen "Risk Yönetimi Eğitimi" gerçekleştirildi. Eğitimin akabinde, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Eğitmen Mustafa Mente personele katılım sertifikalarını verdi. https://www.sutso.org.tr/haber/1526/sutsoda-personele-yonelik-risk-yonetimi-egitimi-gerceklestirildi

31.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, personeli yerlerinde ziyaret ederek, yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi aldı, öneri ve isteklerini dinledi.

 

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

23.07.2019 tarihinde Şanlıurfa Gıda İhtisas OSB Müteşebbis Heyeti Olağan Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı, Z. Abidin Beyazgül, Vali Yardımcısı Bahadır Güneş, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ile Üyelerin katılımıyla ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

24.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katıldı. Toplantıda ilimizde yapılmakta olan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında detaylı sunumlar gerçekleştirildi.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

26.07.2019 tarihinde ŞUTSO Sürekli Eğitim Merkezi koordinasyonuyla Eğitmen Mustafa Mente tarafından gerçekleştirilen, Uluslararası Ticaret Stratejisi Eğitimi'ne Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek de dinleyici olarak katıldı.

26.07.2019 tarihinde ŞUTSO'da üyelere yönelik organize edilen Uluslararası Ticaret Stratejisi Eğitimi Harran Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Eğitimin ardından, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun katılımcılara sertifikalarını dağıttı. https://www.sutso.org.tr/haber/1525/sutsoda-uluslararasi-ticaret-stratejisi-egitimi-gerceklestirildi

30.07.2019 tarihinde ŞUTSO Sürekli Eğitim Merkezi koordinasyonuyla, Eğitmen Fevzi Dost tarafından "AUTOCAD Eğitimi" gerçekleştirdi.  Eğitimin ardından, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun katılımcılara sertifikalarını dağıttı.

 

 2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

19.07.2019 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı ortaklığında, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yürütülen Mahir Eller Projesi’nin mesleki yeterlilik ve belgelendirme konusunda farkındalık toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'in katılımıyla gerçekleştirildi.

 

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

11.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Başkanlığında düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı'na katıldı. Toplantıda, istihdam garantili meslek edindirme kursları ve çocuk işçiliği ile mücadele konusundaki faaliyetler değerlendirildi.

11.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Başkanlığında düzenlenen Mültecilerle ilgili güvenlik ve asayiş konulu toplantıya katıldı.

11.07.2019 tarihinde 11. Meslek Komitesi Temmuz Ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Ali Korkmaz başkanlığında yapıldı. Toplantıda Tesisat İnşaat Malzemecileri Sitesi Kurulması için yasal çalışmalar hakkında kurumlardan görüş alınması kararı alındı.

11.07.2019 tarihinde 22. Meslek Komitesi Temmuz Ayı olağan toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Altun öncülüğünde, komite üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

11.07.2019 tarihinde 28. Meslek Komitesi Temmuz Ayı olağan toplantısı, Âdem Köroğlu başkanlığında yapıldı. 4. Bölgesel Sigorta Meslek Komiteleri Toplantısında alınan kararlar neticesinde 9. ilin komite başkanın katılımı ile SAIK, TSB, TOBB Hazine ve Maliye Bakanlığı ziyaret edilmesi kararları alındı.

16.07.2019 tarihinde Makine Mühendisleri Odası temsilcileri, Sıdık Akman ve Serhat Kaya, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

17.07.2019 tarihinde Tüm İşçi Sendikaları (TÜM–İŞ) Konfederasyonu Bölge Koordinatörü Mehmet Altun, Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Nuri Kaplan ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri’nden oluşan heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. https://www.sutso.org.tr/haber/1518/tum-is-konfederasyonu-il-yonetiminden-baskan-pelteke-ziyaret

18.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu ve beraberindeki heyet, BTSO tarafından Bursa ekonomisine kazandırılan BUTEKOM, Model Fabrika, BUTGEM, EVM ve Mutfak Akademi projelerini inceledi. Heyete BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak eşlik etti.

24.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Evren Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mustafa Arslan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ile birlikte, sanayi esnafı ve meslek odası temsilcileriyle gerçekleştirilen istişare toplantısına katıldı.

24.07.2019 tarihinde 18. 19 ve 21. Meslek Komiteleri Temmuz Ayı ortak olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda sektörel sorunlar ve çözüm önerileri ile 8-11 Ekim'de Cezayir de gerçekleşecek SİPSA SİMA ALGİERS 2019 fuarı hakkında bilgilendirme yapıldı.

25.07.2019 tarihinde ŞUTSO AB Bilgi Merkezi ile Trabzon TSO AB Bilgi Merkezi tarafından il kadın girişimciler kurullarının desteği ile “Şanlıurfa’dan Trabzon’a Kadın Girişimciler Buluşuyor” etkinliği düzenlendi. https://www.sutso.org.tr/haber/1524/trabzonlu-ve-sanliurfali-kadinlar-bulustu-birlikte-uretecegiz

26.07.2019 tarihinde Halk Bankası Şanlıurfa Bölge Müdürlüğü görevine tayin edilen Metin Yediyıldız ve Şanlıurfa Şube Müdürü Halit Tanrıkulu, Yönetim Kurulu Başkanız İ.Halil Peltek'e, bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette KOBİ'lere verilen destekler konusunda detaylar konuşuldu.

29.07.2019 tarihinde 3. Meslek Komitesi Temmuz Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Recep Uğuzlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda sektörel sorunlar çözüm önerileri, konsey çalışmaları,  stratejik plan detayları hakkında görüşüldü.

29.07.2019 tarihinde 4. Meslek Komitesi Temmuz Ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Ömer Uçar başkanlığında yapıldı. Sektörel sorunlar çözüm önerileri ile yurt dışı fuarları görüşüldü.

29.07.2019 tarihinde 23. ve 24. Meslek komiteleri temmuz ayı olağan ortak toplantısı KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy'un katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda KOSGEB hibe destekleri hakkında detaylı bilgi verildi. MEDICA 2019 Fuarı hakkında istişarelerde bulunuldu.

02.08.2019 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Hesapları İnceleme Komisyonu, 2019 Yılı Ağustos Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon tarafından yapılan incelemede, herhangi bir usulsüzlük ve eksikliğe rastlanmadı.

 

  1. ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

10.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı ile Proje Yöneticilerinin katılımıyla TOBB, Habitat Derneği, Coca Cola ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğinde yürütülen Kız Kardeşim Projesi "Yerel Lezzet Gıda Girişimciliği Hibe Programı" mülakatı gerçekleştirildi.

12.07.2019 tarihinde ŞUTSO Oda Hizmet Binası fuaye alanında "15 Temmuz" konulu fotoğraf sergisi tekrar ziyarete açıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1517/15-temmuz-konulu-fotograf-sergisi-sutsoda-ziyarete-acildi

16.07.2019 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından, Avrupa Birliği desteği ile 16-20 Temmuz 2019 tarihlerinde “2.Avrupa Spor Festivali, düzenlendi.

17.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ekrem Ayaz, 2. Avrupa Spor Festivali kapsamında düzenlenen Engelli Yüzme Yarışı ve Empati Basketbol Maçı etkinliklerinde sporculara madalya verdi.

18.07.2019 tarihinde Şanlıurfa Fenilketonüri Derneği Başkanı Mustafa Çiftçi ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i makamında ziyaret ederek, Başkan Peltek ve Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız'dan Fenilketonüri hastası çocuklar için destek taleplerini iletti.

31.07.2019 tarihinde ŞUTSO Üyelerine Özel Sami Fırat Anaokulu'ndan %20 İndirim. Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Özel Sami Fırat Anaokulu Genel Koordinatörü Gülay Güden arasında imzalanan protokolde 2019-2020 yılı Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücretinde %20 indirim sağlanacak. https://www.sutso.org.tr/haber/1528/sutso-uyelerine-ozel-sami-firat-anaokulundan-20-indirim 

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi   

15.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğine katıldı.

18.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Karakuş, Şanlıurfa Valiliği’nin Cumhuriyet Tesislerinde düzenlediği Şanlıurfa Spor konulu toplantıya katıldı.

18.07.2019 tarihinde Meclis Üyemiz Mehmet Akın, Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün organize ettiği, İl Göç Kurulu toplantısına katıldı.

18.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Karakuş, Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş’nin, Turizm Konseyi toplantısına katıldı.

23.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısına katıldı.

23.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme Merkezi (ŞUTGEM) toplantısına katıldı.

23.07.2019 tarihinde Uyuşturucu İle Mücadele Faaliyetlerinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, 200 kamu personeline verilen eğitimi, başarıyla tamamlayan 25 kişilik gruba, katılım belgeleri törenle verildi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in iştirakiyle düzenlenen törene Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Harran Üniversitesi Rektörü Mehmet Sabri Çelik de katıldı.

23.07.2019 tarihinde Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ve Başkan Yardımcısı M.Şükrü Mısır, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu ile Meclis Üyesi Adil Kılıç da hazır bulundu.

24.07.2019 tarihinde Ünlü Cam Sanatları Ustası Gürbüz Kürüm ve Eyyübiye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kaya, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret ederek Şanlıurfa'da Cam Sanatları ile ilgili gerçekleştirilebilecek çalışmalar hakkında istişarede bulundu.

26.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Akçakale Belediyesi’nin organize ettiği, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Başkanlığında yapılan Pamuk Festivali Danışma kurulu toplantısına katıldı.

27.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek; Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri A.Eşref Fakıbaba, Gülender Açanal, Büyükşehir Belediye Başkanı Z.Abidin Beyazgül ile gerçekleştirilen Şanlıurfa Spor'un borçlarının ve sıkıntılarının çözüm yolları görüşüldüğü toplantıya katıldı.

29.07.2019 tarihinde Şanlıurfa’da 1985-1990 yılları arasında görev yapan Vali Sn. Alpaslan Karacan, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette ilimizin mevcut durumu ve güncel konuları konuşuldu.

29.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ve Yönetim Kurulu Üyesi M.Sait Aydın İl Sağlık Müdür’ü M.Emre Erkuş’u ziyaret etti.

30.07.2019 tarihinde Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili M.Ali Cevheri, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Karakuş ve Meclis Üyesi Sedat Dülger’in de bulunduğu ziyarette ilimizin mevcut ekonomik durumu ve güncel konular konuşuldu.

30.07.2019 tarihinde Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili M.Ali Cevheri; Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi ve Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Esra Siverekli ile birlikte, Odamızın 2020 yılında gerçekleştirmeyi planladığı projelerle ilgili yapılan, istişare toplantısına katıldı.

31.07.2019 tarihinde Karaköprü Ak Parti İlçe Başkanı Sait Ağan ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e nezaket ziyaretinde bulundu. Meclis Üyesi Mahmut Akaslan'ın da bulunduğu ziyarette, ilimizin ekonomik durumu ve güncel konular konuşuldu.

31.07.2019 tarihinde Meclis Başkanı Ahmet Altun, Meclis Üyeleri Cemal Beyaz, Mehmet Paydaş ve A.Furkan Yetim’de oluşan heyet, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, inşaat imar izni ve planları konusunda istişarede bulundu.

01.08.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Birecik Belediyesi organizasyonuyla ilimize gelen Çin Halk Cumhuriyeti İşadamları ile Şanlıurfa Valiliğinde düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

 

2019 TEMMUZ AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

Temmuz

BASILAN YAYIN SAYISI

2

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

3

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

6

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

6

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

6

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

65

4.429

833

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

32

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

26716

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

2

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

9

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 14
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 122266
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES