ŞUTSO'DA PERSONELE YÖNELİK RİSK YÖNETİMİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

07 Ağustos 2019 | 268
| | | |

İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği (Competitiveness of Enterprises and SMEs - COSME) Programı, AB tarafından küresel ekonomik kriz sonrası AB ekonomisinin yeniden canlandırılması için uygulanan Avrupa 2020 Stratejisi hedeflerine ulaşılmasında KOBİ’lerin önemi dikkate alınarak geliştirilmiş bir Birlik Programı 2019 yılı eğitim programı kapsamında, personele yönelik organize edilen "Risk Yönetimi Eğitimi" ŞUTSO'da gerçekleştirildi.

Eğitmen Mustafa Mente tarafından gerçekleştirilen, Risk Yönetimi Eğitimi’nde; Risk Tanımı ve Temel Kavramları, Risklerin Sınıflandırılması, Kurumsal Risk Yönetimi, Risk Yönetiminde Strateji ve Hedeflerin Belirlenmesi, Risklerin Olasılık ve Etki Durumu, Risk Aksiyon Planının Oluşturulması, Ana Risk Göstergelerinin Belirlenmesi ve Erken Uyarı Sistemlerinin Kurulması gibi temel başlıklarda detaylı bilgiler paylaşıldı. ŞUTSO Harran Toplantı Salonunda düzenlenen eğitimde, Genel Sekreter Yardımcısı R.Aytaç İzgördü ile birim personelleri hazır bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek de eğitimdeki personeli ziyaret etti. Eğitimle ilgili bir değerlendirmede bulunan Başkan Peltek, “ŞUTSO Sürekli Eğitim Merkezi tarafından organize edilen bu eğitim ile personelimizin birimlerinde yaşayabilecekleri olası risk faktörlerinin etki şiddetinin minimize edilmesi amaçlandı. Personelimizin karar alma mekanizmalarının güçlenmesi, sunulan hizmetlerin sürekliliğinin ve kalitesinin artması, kaynak tahsisinde etkinliğin artması, olası kayıpların azalması, maliyetlerin düşmesi, hesap verebilirliğin artması, mevzuata ve düzenlemelere uygunluğun güçlenmesi ve  kamuoyunda daha olumlu bir imaj oluşturulması gibi kurumsal açıdan çok önemli yetkinlikleri bu eğitimin ardından kazanmış olacağız. Katılım oranı yüksek ve dinamik bir eğitim gerçekleştiren Eğitmenimiz Sayın Mustafa Mente'ye çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Gerçekleştilen eğitimin akabinde, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Eğitmen Mustafa Mente personele, katılım sertifikalarını verdi.

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 16
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 121061
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES