ŞUTSO 2019 TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11 Temmuz 2019 | 201
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Temmuz Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Üyesi Mehmet Aslan, gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların akabinde olağan meclis toplantısına geçildi. Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, 2019 Haziran ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2019 Haziran Ayı mizanının görüşülmesi ve 2019 Haziran Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2019 Temmuz Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Temmuz ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

İlimizin ve bölgemizin öncelikli konularının başında ekonomi geliyor. Piyasalardaki dalgalanmalar, dövizle çalışan üyelerimizin yaşadığı riskler, enflasyonun yüksek düzeylerde seyretmesi gibi durumların olduğu bu dönemde birlik ve beraberlikle çalışmamız kaçınılmazdır. Bu bağlamda yerel yöneticileri de kapsayan daha katılımcı ve ortak akıl ile gücün birleştiği bir yerel ekonomik kalkınma modeli oluşturulmasının, kentimiz için önemli bir kazanım olacağına ve bu modelin de Odamız tarafından oluşturulmasının gerektiğine inanıyorum. Bizler ŞUTSO Meclisi olarak 29 ayrı Komitede, sektörleri temsil ediyor ve sektörel gelişime katkıda bulunacak farklı çalışmalar yapıyoruz. Bununla beraber sektörel gelişmişlik, yeni ticari bağlantılar kurmak ve mevcut bağlantıları kuvvetlendirmek için de gayret sarf ediyoruz. Yani bu modeli oluşturacak yeterli tecrübe ve işbirliği alanına sahibiz. İnşallah verimli işbirliği çalışmalarıyla yerel ekonomik kalkınmamıza destek olacağız.

Değerli Meclis Üyeleri,

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Mayıs ayında açıkladığı "İleri, Verimli, Milli Endüstri Finansman Paketi’nin ardından, 12 Haziran’da, KOBİ'ler ve KOBİ dışı tüm işletmeler için yeni bir destek paketi hayata geçirileceği kamuoyu ile paylaşıldı. "Ekonomi Değer Kredi Paketi" adıyla devreye alınacak ve bu paketle reel sektöre, toplam 25 milyar lira tutarında finansman imkânı sağlanacak. Öncelikle işletmelerin üzerindeki finansman yükünü hafifletmeyi amaçlayan paket, Hazine Destekli Kefalet Sistemi çerçevesinde, Kredi Garanti Fonu teminatlı olacak. Kredi paketine; Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank, Garanti BBVA, Yapı ve Kredi Bankası, Vakıf Bank, Akbank, QNB Finansbank, Deniz Bank, TEB, Şekerbank ve Eximbank destek verecek. Konuyla ilgili detaylar, bu banka yetkililerinden alınabilir. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen ve bir kısmı geçtiğimiz aylarda yapılan, temel ekonomik reformların, zaman kaybetmeden tümüyle hayata geçirilmesinin ülke ekonomisinin istikrarlı büyümesi için bir dinamizm olacağına, ülkemizde yatırım planlaması olan yabancı yatırımcıların ve uluslararası finans çevrelerinin de güveninin yeniden kazanılması için bir fırsat yaratacağına inanıyor, hepinizi bir kez daha saygıyla selamlıyorum. Değerli Meclis Üyeleri gündeme geçmeden önce, bir bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum. 23-26 Eylül 2019 tarihleri arasında Rusya Moskova'da düzenlenecek olan Uluslararası Gıda, Yiyecek ve İçecek Fuarı'na (WORLDFOOD MOSCOW 2019) bir organizasyon planlanmaktadır. Fuara katılımak isteyen Meclis Üyelerimiz, detaylı bilgiyi Genel Sekretrlik'ten alabilir. Nihal Hanım buyurun, gündeme geçebiliriz.

Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2019 Haziran Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Haziran Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

10.06.2019- 08.07.2019 tarihleri arasında Odamıza;

85 yeni üye kaydedilmiş,

148 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

32 üyenin kaydı silinmiştir.

08.07.2019 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 9020

  1. ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ
  1. Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

  1. Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

19.06.2019 tarihinde ŞUTSO'da Personel ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi başkanlığında, tüm personelin katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi, yapılacak projelerin projeksiyonu belirlendi. https://www.sutso.org.tr/haber/1497/sutsoda-personel-istisare-toplantisi-gerceklestirildi

2) BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

11.06.2019 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Güdümlü Proje Desteği Programı kapsamında sağlanan mali destek ile Şanlıurfa II. Organize Sanayi Bölgesi’nde Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme ve Eğitim Merkezi Projesi Yapım İşi İhalesi ŞUTSO'da, gerçekleştirildi.

13.06.2019 tarihinde Ziraat Bankası Bölge Başkanı Halil Yüksel ve Merkez Şube Müdürü İbrahim Yıldız, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Ziyarette, ilimizin güncel ekonomik gelişmeleri konuşuldu.

13.06.2019 tarihinde ŞUTSO ve Gaziantep Ticaret Odası Kuyumculuk Meslek Komiteleri ortak istişare toplantısı yaptı. Toplantıda, Şanlıurfa'da ortak fuar açılması, haksız rekabet ile mücadele ve güvenlik önlemleri için kurumlar ile görüşülmesi kararları alındı.

13.06.2019 tarihinde ŞUTSO ve Gaziantep Ticaret Odası Kuyumculuk Meslek Komiteleri ortak sektörel istişare toplantısı akabinde, Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi ile Altın, Mücevherat ve Gümüş fuarı Ziyaret edildi.

14.06.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek Okul Müdürü İsmail Öztoprak ile atölyeleri gezdi, Şanlıurfa'da mesleki eğitiminin yaygınlaşması için fikir alışverişinde bulundu.

18.06.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan OSB Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

21.06.2019 tarihinde Meclis Üyelerimiz Abdurrahman Acı ve Cemal Beyaz Diyarbakır’da Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından yapılan “Beşeri ve Sosyal Geliştirme Güçlendirme Çalıştayına katıldı.

22.06.2019 tarihinde Şanlıurfa Valiliğinin, Şanlurfa’ya  “Şanlı” ünvanının verilişinin 35.yılı kutlama programına Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek katıldı.

23.06.2019 tarihinde Karacadağ Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın, Odamız da yapılan Bölge Planı İzleme Komisyon Toplantısı’na Gıda Tarım Komisyonu üyesi Maruf Karadağ katıldı.

27.06.2019 tarihinde Şanlıurfa İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün, Hilton Garden İnn Oteli’nde yapılan İl Göç Kurulu Toplantısına Odamız, Göç ve Mülteci Komisyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Akın katıldı.

28.06.2019 tarihinde Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek katıldı.

01.07.2019 tarihinde Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş.’nin Yönetim kurulu toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek katıldı.

02.07.2019 tarihinde Şanlıurfa Valiliği’nin düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı Koordinasyon Toplantısı’na Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek katıldı.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

27-28.06.2019 tarihlerinde GAİB ve ŞUTSO işbirliğiyle Şanlıurfa'da ücretsiz olarak E-Ticaret ve Dijital Dönüşüm Eğitimi Seminerleri gerçekleştirildi.

 2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

17.06.2019 tarihinde ŞUTSO ve TOBB MEYBEM iş birliğinde "Mesleki Yeterlilik Belgeleri" Sınavında Başarılı Olanların Belgeleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu tarafından takdim edildi.

  1. İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

12.06.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 12-13-14 ve 15. Meslek komiteleri haziran ayı ortak olağan toplantısına katıldı. Toplantıda, 24-27.09.2019 tarihlerinde Rusya Moskova şehrinde gerçekleşecek WORLD FOOD MOSCOW 2019 fuarı ile ilgili detaylı bilgilendirme sunumu yapıldı. Katılımcıların görüşleri alındı.

12.06.2019 tarihinde 1-25 ve 26. Meslek Komiteleri Haziran Ayı Ortak Olağan Toplantısı Komite Başkanları katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, 17-20.09.2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan 53.  Uluslararası tekstil, konfeksiyon, hazır giyim fuarına katılım kararı alındı.

12.06.2019 tarihinde 5. Meslek Komitesi Haziran Ayı Olağan Toplantısı Komite Başkanı M.Kamil Türkmen başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Belediyelere ait müzelerin pazartesi günleri açık olması, Germuş Kilisesi’nin turizme kazandırılması, ilimizde faaliyet gösteren Otel ve Konuk evlerine ait azami fiyat tarifesinin belirlenmesi kararları alındı.

12.06.2019 tarihinde 2. Meslek Komitesi Haziran Ayı Olağan Toplantısı, Komite Üyesi Yasin Al, başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Vergi Denetleme Kurumunun mobilya sektöründeki talep etmiş olduğu kârlılık oranları görüşüldü.

12.06.2019 tarihinde 8. Meslek Komitesi Haziran Ayı Olağan Toplantısı, Komite Başkan Yardımcısı Mehmet Paydaş başkanlığında yapıldı. Toplantıda büyükşehir ve ilçe belediyelerinin imar komisyonunda, komite üyelerinin görevlendirilmesi görüşüldü.

14.06.2019 tarihinde 28.Meslek Komitesi Olağan Toplantısı Komite Başkanı Adem Köroğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda, SAIK Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ilimize ziyareti ile ilgili taslak program oluşturuldu. Korsan Acenteler ile mücadele edilmesi kararları alındı.

14.06.2019 tarihinde Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, programları çerçevesinde geldikleri Şanlıurfa’da, ŞUTSO'ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin akabinde, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile ŞUTSO arasında “Kardeş Oda” protokolü imzalandı. https://www.sutso.org.tr/haber/1495/sutso-ve-mtso-kardes-oda-protokolu-imzaladi

19.06.2019 tarihinde ŞUTSO 8-9-10 ve 11. Meslek Komite Üyeleri, Yurt içi ve Yurt Dışı Fuarlar Destek Programı Kapsamında, 18-20 Haziran 2019 tarihinde İstanbul'da gerçekleşen 42. İnşaat Yapı Fuarı’na katıldı.

20.06.2019 tarihinde İnsani Gelişme Vakfı Girişimci Destek Merkezi (İNGEV GDM) Hizmetleri, bilgilendirme toplantısı ŞUTSO'da gerçekleştirildi. Toplantıya ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek de katıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1498/sutsoda-ingev-gdm-hizmetleri-bilgilendirme-toplantisi-yapildi

20.06.2019 tarihinde ŞUTSO 8-9-10 ve 11. Meslek Komite Üyeleri, TİMFED ve TİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Eşer ve Genel Müdür Nurhan Tanyeli ile ilimizde Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği’nin Kurulması çalışmaları hakkında görüşerek istişarede bulundu.

24.06.2019 tarihinde 19. Meslek Komitesi Aylık Olağan Toplantısı Komite Başkanı Aziz Karakeçili başkanlığında yapıldı. Toplantıda; üye ziyaretlerine devam edilmesi ve yurt dışı fuarlar ile ilgili sektörel araştırma yapılması kararları alındı.

24.06.2019 tarihinde 27. Meslek Komitesi Aylık Olağan Toplantısı Komite Başkanı Kamil Ekinci başkanlığında yapıldı. Gübre fiyatlarındaki aşırı artış gündeme alındı ve 27-30 Kasım 2019 tarihinde Antalya'da gerçekleşecek olan 19. Uluslararası Zirai Tarım Fuarına katılım sağlanması kararı alındı.

24.06.2019 tarihinde 23. ve 24. Meslek Komiteleri Ortak Olağan Toplantısı Komite Başkanlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Engelli Sağlık Kurulu Raporlarının yenileme sürecindeki sorunlar görüşüldü.  18-21 Kasım MEDICA 2019 Dusseldorf fuarına katılım kararı alındı.

25.06.2019 tarihinde 21. Meslek Komitesi Aylık Olağan Toplantısı Komite Başkanı Aziz Fırat başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının verimli kullanılması adına çalıştay yapılması ve Yurt Dışı Fuarlar hakkında araştırma yapılması kararları alındı.

25.06.2019 tarihinde 9. ve 10.Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı Şanlıurfa Gelir İdaresi Başkanlığı Grup Müdürü Muhittin Çelebi Şenses, Vergi Dairesi Müdürü Cuma Altıntaş ile Sektör Temsilcilerin katlımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

26.06.2019 tarihinde 16. Meslek Komitesi Aylık Olağan Toplantısı Komite Başkanı Halil Saçaklı başkanlığında yapıldı. Toplantıda, TKDK 6.çağrısı görüşüldü,  grupta bulunan üyelerin ziyaret edilmesi, Tarım ve Hayvancılık fuarına katılım sağlanması kararları alındı.

26.06.2019 tarihinde 8. Meslek Komitesi Aylık Olağan Toplantısı Komite Başkanı Emin Göllü başkanlığında yapıldı. Toplantıda, 21. Grup ile yenilenebilir enerji ile ilgili ortak toplantı yapılması ve 23. Grup ile saha çalışmaları yapılması kararları alındı.

27.06.2019 tarihinde 22. Meslek Komitesi Aylık Olağan Toplantısı Komite Başkanı M.Emin Akçadaşoğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda, ilimiz sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili ilin mevcut kurum kuruluşları ve tüm sivil toplum örgütlerinin öncülüğünde toplantı yapılması, ŞUTSO 125 yılı ve Göbeklitepe Yılı kapsamında ulusal çalıştay düzenlenmesi kararları alındı.

01.07.2019 tarihinde ŞUTSO'da, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile 19 Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı'nın katılımıyla “Şanlıurfa’da Sağlık Sektöründe Yaşanan Sorunlar” konulu İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1504/sutsoda-sanliurfada-saglik-sektorunde-yasanan-sorunlar-konusuldu

02.07.2019 tarihinde 2. Meslek Komitesi Aylık Olağan Toplantısı Komite Üyesi Yasin Al başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının talep etmiş olduğu veriler hakkında görüşüldü.

03.07.2019 tarihinde 26. Meslek Komitesi Aylık Olağan Toplantısı Komite Başkanı Suphi Palmanak başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Vergi Denetim Kurulunun talebi, TOBB ve Sanayi Bakanlığının görüşü ile Karaköprü Belediyesi’nin talepleri görüşüldü.

04.07.2019 tarihinde 14. Meslek Komitesi Aylık Olağan Toplantısı Komite Başkanı Mustafa Güneşler başkanlığında yapıldı. Toplantıda, TKDK VI. çağrısı ile geniş katılımlı bilgilendirme toplantısı yapılması, Karaköprü Belediyesi’nin görüş talebi ve Moskova yurt dışı fuarı hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

04.07.2019 tarihinde 8. Meslek Komitesi Aylık Olağan Toplantısı Komite Başkanı Emin Göllü başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Yenilenebilir Enerji Kaynanaları, TMMOB bağlı tüm STK'lar ile ortak istişare toplantısı yapılması kararları alındı.

04.07.2019 tarihinde Tarım Makinaları ve İmalatı Grubu Meclis Üyeleri Ş.Müslüm Korkmaz ve Bedir Süzer’in katılımı ile Suruç ve OSB'de bulunan firmalara ziyarette bulunuldu. Ziyaret kapsamında komite çalışmaları, güncel iletişim bilgeleri, DATA verilerinin güncellenmesi, talepleri, önerileri ve şikâyetleri alındı.

05.07.2019 tarihinde Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu'nun17. Olağan Genel Kurulu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklığlu ile Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Şanlıurfa Delegelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

05.07.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler İcra Kurulu, Temmuz ayı olağan toplantısı, Siverek Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı başkanlığında, Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Yeliz Akın’ın katılımıyla gerçekleştirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1506/tobb-sanliurfa-kgk-icra-komitesi-siverek-tsoda-toplandi

06.07.2019 tarihinde TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Levent Korkut ile Antalya Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı Süleyman Özer, ŞUTSO'da düzenlenen Güneydoğu Anadolu Sigortacılık Meslek Komiteleri Platformu Toplantısında, sektör sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili istişarede bulundu.

06.07.2019 tarihinde Bölgesel Sigorta Acenteleri ile SAİK İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı, SAİK İcra Komitesi Başkanı Levent Korkut, İcra Komitesi Üyeleri, ŞUTSO Meclis Başkanı Ahmet Altun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi,  Meclis Üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımıyla yapıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1507/sigorta-acentelerinin-sorunlari-sutsoda-tartisildi

  1. ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

14.06.2019 tarihinde Özel Viranşehir Uğur Okulları’ndan Viranşehir’deki ŞUTSO Üyelerine %20 indirim. ŞUTSO Viranşehir Temsilcisi Ömer Yazmacı ile Viranşehir Uğur Okulları adına Hüseyin Demirboğa arasında imzalanan protokolde, ŞUTSO Üyelerine yönelik, 2019 -2020 yılı Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücretinde % 20 indirim sağlanacak. https://www.sutso.org.tr/haber/1494/viransehir-ozel-ugur-okullarindan-sutso-uyelerine-20-indirim

18.06.2019 tarihinde 18.06.2019 tarihinde ŞUTSO üyelerine yönelik, Halkbank’ın destek, kredi ve teşvik paketi olan “İVME Finansman Paketi” uygulamaya girdi. Halkbank Şanlıurfa Bölge Müdürü Davut Akgün, Bölge Müdür Yardımcısı Serdar Çetin, Şanlıurfa Şube Müdürü Halit Tanrıkulu, İpekyolu Şube Müdürü Hakan Kılıç ve Karaköprü Şube Müdürü Rukiye Tanrıkulu Yapsan’da oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’i ziyaret ederek Halkbank’ın “İVME Finansman Paketi” uygulamasıyla ilgili detayları paylaştı. https://www.sutso.org.tr/haber/1496/sutso-uyelerine-halkbanktan-ivme-destegi

24.06.2019 tarihinde ŞUTSO Üyelerine, Özel Kültür Koleji'nden %20 İndirim. Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Okul Müdürü İ.Halil Aksoy arasında imzalanan protokolde, 2019 -2020 yılı Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücreti'nde % 20 indirim imkânı sağlanacak. https://www.sutso.org.tr/haber/1501/sutso-uyelerine-ozel-kultur-kolejinden-20-indirim

03.07.2019 tarihinde ŞUTSO Üyelerine Özel Şanlıurfa Final Okulları'ndan %20 İndirim, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Özel Şanlıurfa Final Okulları Müdürü Hasan Taş,  arasında imzalanan protokolde, 2019-2020 yılı Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücretinde %20 indirim imkânı sağlanacak. https://www.sutso.org.tr/haber/1505/sutso-uyelerine-ozel-sanliurfa-final-okullarindan-20-indirim

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi   

11.06.2019 tarihinde ŞUTSO tarafından finanse edilen, Şanlıurfa Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından desteklenen Şanlıurfa Belgeseli’nin Türk Hava Yolları’nın (THY) yurt dışı uçak seferlerinde gösterimi başladı. THY’nin tüm yurtdışı seferlerinde gösterime aldığı Şanlıurfa Belgeseli 2 yıl boyunca uçakların ekranlarında olacak.

18.06.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl ve davetlilerle birlikte, Anadolujet’in 18 Haziran 2019 tarihi itibariyle başlayan İzmir – Şanlıurfa seferleri lansman törenine katıldı. İzmir–Şanlıurfa direkt seferleri; Salı, Perşembe, Cumartesi günleri gerçekleştirilecek.

25.06.2019 tarihinde Güneydoğu Medikalciler Derneği Yönetimi, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’i ziyaret ederek, desteklerinden dolayı plaket takdim etti. Ziyarette, Dernek Başkanı Ahmet Bulut, Yönetim Kurulu Üyeleri A.Kadir Güllü, Mehmet Zonturlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim hazır bulundu.

27.06.2019 tarihinde TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu'na, İspanya Kralı VI.Felipe adına Büyükelçi Juan Gonzalez Barba tarafından iki ülke ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı, "İspanya Sivil Liyakat Nişanı Encomienda Payesi" verildi. Gerçekleşen törene Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çalışkan, Selçuk Karakuş, Cuma Korak, Mustafa Direkçi, Metin Baydar, Mehmet Sait Aydın ve Hüseyin Belit de katıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1503/sutso-yonetiminden-baskan-hisarcikliogluna-ziyaret

27.06.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çalışkan, Selçuk Karakuş, Cuma Korak, Mustafa Direkçi, Metin Baydar, Mehmet Sait Aydın ve Hüseyin Belit TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu'na bir ziyaret gerçekleştirdi. https://www.sutso.org.tr/haber/1503/sutso-yonetiminden-baskan-hisarcikliogluna-ziyaret

28.06.2019 tarihinde Yönetim Kurulu İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Teknokent’in, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) işbirliğiyle yürüttüğü Şanlıurfa Hızlandırılmış Mentorlük Programı, kapanış toplantısına katıldı.

01.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün de iştiraki ile düzenlenen, "İlimizdeki Meslek Kuruluşları ve Meslek Odaları ile Genel İstişare ve Bilgilendirme Toplantısına" katıldı.

03.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'in öncülüğünde, Büyükşehir Belediye Başkanı Z. Abidin Beyazgül, Merkez İlçe Belediye Başkanları, STK Başkanları ve Şanlıurfa Spor Başkanı Mehmet Yılmaz ile Şanlıurfa Spor için gerçekleştirilen İstişare Toplantısı'na katıldı.

04.07.2019 tarihinde Şanlıurfa İl Müftüsü Sayın Mehmet Taştan, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e nezaket ziyaretinde bulundu.  Müftü Taştan ziyarette, Başkan Peltek'e, Kur'anı Kerim Meali ve İslam İlmihali hediye etti.

08.07.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, çiftçinin kara gün dostu olarak bilinen Toprak Mahsulleri Şanlıurfa Şubesini ziyaret ederek, Şube Müdürü Deniz Özoğul’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

2019 HAZİRAN AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

Haziran

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

1

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

6

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

2

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

6

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

62

4.428

790

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

28

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

26238

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

2

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

11

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 25
2019 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 257171
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2019 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES