GAİB’İN E-İHRACAT EĞİTİMİ ŞANLIURFA’DA BAŞLIYOR

26 Haziran 2019 | 150
| | | |

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından, birliğin temsilciliği bulunan bölge illerine yönelik düzenlenen Dijital Dönüşüm, E-Ticaret ve E-İhracat eğitiminin Gaziantep, Diyarbakır ve Mardin illerinin ardından yarın da Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ev sahipliğinde, Şanlıurfa’da başlayacak.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından organize edilen ihracatçılara yönelik E-Ticaret, E-ihracat ve Dijital Dönüşüm eğitim seminerleri, 27 Haziran Perşembe günü ŞUTSO hizmet binasında yapılacak. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki ihracatçıların yeni uygulamalarla ilgili gelişmeleri yakından takip edebilmeleri, dijital dönüşüm süreçlerini başlatabilmeleri adına düzenlenen eğitime ilginin yoğun olması bekleniyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci; “İlkini Gaziantep’te gerçekleştirdiğimiz, daha sonra Diyarbakır ve Mardin’de düzenlediğimiz Dijital Dönüşüm, E-İhracat ve E-Ticaret Eğitimlerimizi bu kez de Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odalarıyla işbirliği ile Şanlıurfa’da gerçekleştiriyoruz. Rekabet gücüne giden yolda en büyük ihtiyacımız dijital dünyanın aralıksız dönüşümüne uyum sağlamaktır. Uyum sürecinde firmalarımıza rehberlik edecek nitelikteki bu tarz eğitimlere GAİB olarak öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz. Dijital dönüşüme hızla uyum sağlanması gereken bugünlerde, bu uyum sürecini geliştirmek için neler yapabiliriz ve iş dünyasının aktörleri olarak mental açıdan kendimizi nasıl hazırlarız diye sorgularken bunun ancak şu anda gerçekleştirmekte olduğumuz eğitimlerden geçtiğini görüyoruz. Amacımız, değerli katılımcıların Dijital Dönüşüm konusunda farkındalıklarını arttırmak, kendi iş yapış modelleri içerisinde dijital varlıklarının tespitini yapmalarını sağlamak, doğru soruları sorarak, aldıkları cevaplar ile dijital dönüşüm yolculuğunda başarı veya başarısızlıkları tesadüflere bırakmamak. Umarız etkinlik sonunda amacımıza ulaşır ve katılımcılardan olumlu dönüşler alırız. Katılımcıların bizlere geri bildirimlerini çok önemsiyoruz ve bu dönüşlere istinaden planlama yapıyoruz. Bu eğitimler onlara farklı imkanlar ve fırsatların yolunu açacaktır” dedi.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ise “Üyelerine her anlamda destek olmak gayretiyle hizmetini sürdüren Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, gerçekleştirdiği seminer, panel ve eğitimlerle üyelerinin günün teknolojik gereksinimlerine yönelik farkındalığını arttırmak adına da çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri işbirliğiyle düzenlenecek olan Dijital Dönüşüm, E-Ticaret ve E-İhracat Eğitimi’ne yarın ŞUTSO ev sahipliği yapacak. Üyelerimizin kendi sektörlerinde dijital dönüşümlerinin doğru noktada gerçekleştirilmesine zemin hazırlayacağını umduğumuz ve ücretsiz olan bu eğitime tüm üyelerimizi bekliyoruz” dedi.

 Şanlıurfa Dijital Dönüşüme Hazırlanıyor

GAİB tarafından geçtiğimiz günlerde Gaziantep, Diyarbakır ve Mardin’de gerçekleştirilen Dijital Dönüşüm, E-İhracat ve E-Ticaret Eğitim seminerleri 27-28 Haziran 2019 tarihleri arasında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odaları işbirliğiyle gerçekleştirilecek. Şanlıurfa’da ise 27-28 Haziran 2019 tarihleri arasında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirilecek olan eğitim seminerlerine ilginin yoğun olması bekleniyor.

Seminerlere konuşmacı olarak; TOBB E-Ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir, 4ARC CMO’su Yetkin Şekeroğlu, 4ARC CEO’su Murat Çelik, Eres Medya CEO’su Yılmaz Eres, E-Ticaret Merkezi Genel Müdürü Mehmet Erdemi, 3GEN Teknoloji CEO’su Engin Özgen katılacak. Eğitime katılımın ücretsiz olduğu ve eğitim almak isteyen ilgililerin Şanlıurfa eğitimi için https://www.gaib.org.tr/forms/surfa/e-ihracat.htm adresinde yer alan katılım formunu doldurmaları gerektiği açıklandı. Eğitim sonunda ise katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilecek.

Program Şöyle;

27.06.2019 PERŞEMBE GÜNÜ 

09:10 - 10:10 E-TİCARET PROJELERİNE BAŞLARKEN, CRM VE MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ Yetkin Şekeroğlu
10:10 - 11.00 KAVRAMLAR,KVKK-GDPR- ENTEGRASYONLAR Yetkin Şekeroğlu
11:00 - 11:50 E-TİCARET PERSONEL İHTİYACI VE İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ Engin Özgen
12:00 - 12:50 ÜRÜN FOTOĞRAFLARI VE WEB İÇİN GÖRSEL  OPTİMİZASYON Engin Özgen
Öğle Arası
14:00 - 14:50 A DAN Z YE DİJİTAL DÖNÜŞÜM Murat Çelik
14:00 - 14:50 YATIRIM, DİJİTAL PROJE YÖNETİMİ NASIL OLUR? Murat Çelik
15:00 - 16:00 E-İHRACAT ULUSAL VE ULUSLARARASI PAZARYERLERİ Engin Özgen
16:00 - 17:30 E-İHRACAT / E-TİCARET SAHA OPERASYONU DEPO VE İPTAL/İADE YÖNETİMİ Engin Özgen

28.06.2019 CUMA GÜNÜ 

09:10 - 10:10 E-TİCARET EKOSİSTEMİ VE DİJİTAL İŞ YAPIŞ BİÇİMLERİ Merter Özedmir
10:10 - 11.00 TÜRKİYE VE DÜNYA'DA KULLANILAN E-TİCARET  PLATFOMLARI VE TANIMLAR Merter Özedmir
11:00 - 11:50 E-TİCARET ÖN ARAYÜZ TASARIMLARI VE UYGULAMALAR Mehmet Erdemi
12:00 - 12:50 E-TİCARET VERGİ MEVZUATI, MALİ İŞLER YÖNETİMİ  E-TİCARET HUKUKU Mehmet Erdemi
Öğle Arası
14:00 - 14:50 E-TİCARET'DE PAZARLAMA VE DİJİTAL REKLAM YÖNETİMİ Yılmaz Eres
14:00 - 14:50 E-TİCARET'DE SOSYAL MEDYA PAZARLAMA VE İÇERİK YÖNETİMİ Yılmaz Eres
15:00 - 16:00 E-İHRACAT VE E-TİCARET İÇİN DİJİTAL ÜRÜN BİLGİSİ  OLUŞTURMA - ENTEGRASYONLAR Mehmet Erdemi
16:00 - 17:30 SEKTÖR KATEGORİ VE ÜRÜNLERE GÖRE ULUSAL VE  ULUSLARARASI SATIŞ PLATFORMLARI SEÇİMİ Mehmet Erdemi

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 26
2019 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 257248
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2019 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES