ŞUTSO 2019 MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

08 Mayıs 2019 | 491
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Mayıs Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Üyeleri Hamza Tavas, Ali Eyyüpoğlu ve Mehmet Paydaş gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların akabinde olağan meclis toplantısına geçildi. Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, 2019 Nisan ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2019 Nisan Ayı mizanının görüşülmesi ve 2019 Nisan Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: " Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2019 Mayıs Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Mayıs ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Öncelikle; başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ediyor, bu mübarek ayın tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Ramazan ayı; dargınlıkların unutulup, ayrılıkların bir kenara bırakıldığı, kardeşlik bağlarının güçlendiği, birlik, beraberlik ve dayanışma ikliminin en geniş şekilde hissedildiği müstesna bir dönemdir. Bu müstesna döneme bizleri bir kez daha kavuşturan Yüce Allah’a hamdolsun.

Değerli Meclis Üyeleri,

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz hafta, Türkiye’nin 81 ilinden gelen delegelerin katılımıyla TOBB’un 75. Genel Kurulu gerçekleşti. Biz de, Yönetim Kurulu Başkanımız İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyelerimiz M.Sait Aydın, Metin Baydar, Genel Kurul Delegeleri, Yönetim Kurulu Üyesi ve Şanlıurfa TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, Şanlıurfa TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İ.Halil Yılmaz, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş ile birlikte Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasını temsil ettik. Gerçekleştirdiğimiz milletvekilleri ziyaretlerinde ilimizin ticaret, sanayi, turizm ve tarım sektörlerinde öne çıkan problemlerle ilgili birer dosya sunduk. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr.Nureddin Nebati’yi de ziyaret ederek OSB'deki mevcut sorunları ilettik, sorunların çözümüne yönelik destek talebinde bulunduk. Çok yoğun geçen programımızda ilimizi ve odamızı en üst seviyede temsil etme gayretinde olduk.

Değerli Meclis Üyeleri,

10 Nisan'da Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Paketi'nin de ekonomimizin dinamizmini yeniden kazanması için önemli olduğunu düşünüyoruz. Paket, sunduğu birçok fırsatla yeniden hız kazanmamızı, özellikle yatırım ve ihracat konusunda önemli adımlar atmamızı sağlayacaktır. İlimizin de potansiyelini düşündüğümüzde eğitim, tarım ve özellikle turizm sektörlerinde gelişimin hedeflenmesi, bu sektörlerde de yakın gelecekte ciddi yatırımlara zemin hazırlayacak olması bizleri mutlu etti.

Değerli Meclis Üyeleri,

Bir kez daha Ramazan-ı Şerif’inizi tebrik ediyor, toplantımızın akabinde iftar yemeğine geçeceğimizi tekrar hatırlatmak istiyorum.

Nihal Hanım buyurun gündeme geçebiliriz”.

Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2019 Nisan Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Nisan Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

08.04.2019 - 06.05.2019 tarihleri arasında Odamıza,

90 yeni üye kaydedilmiş,

179 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

16 üyenin kaydı silinmiştir.

06.05.2019 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 8805

 

  1. ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

 

1.1 Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

1.2 Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

17.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katıldı.

17.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim İl Göç Kurulu Toplantısına katıldı.

18.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek İl İstihdam Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına katıldı.

19.04.2019 tarihinde Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu"nu oluşturan bölgedeki 7 ilin Ticaret ve Sanayi Odalarının temsilcileri Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 17. kez bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıya Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş de katıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1478/bolge-odalari-17-kez-bir-araya-geldi

25.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ. Halil Peltek Teknokent Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.

30.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarciklioğlu başkanlığında gerçekleştirilen TOBB Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyeleri İstişare Toplantısı'na katıldı.

 

2)   BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

 

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

15.04.2019 tarihinde Torbalı Ticaret Odası Meclis Başkanı Erkan Aksoy, Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Baykara, Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Bekir Söyler, Volkan Karatoklu ile TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Süleyman Çınar'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 30 kişilik heyet, programları kapsamında, geldikleri Şanlıurfa'da, ŞUTSO’yu ziyaret etti. Torbalı Ticaret Odası Heyetini, Meclis Başkanı Ahmet Altun, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Karakuş, Mustafa Direkçi, Meclis Üyeleri Mustafa Sonekinci, Mehmet Akın, Abdülkadir Dolap, Bakır Kama, İsmail Aygün, İ.Halil Şaz, Mehmet Aslan, E.Sabri Akaltun, Süleyman Bodır, TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İ.Halil Yılmaz ve Genel Sekreter Nihal Dörkardeş karşıladı. https://www.sutso.org.tr/haber/1474/sutso-torbali-ticaret-odasini-agirladi

22.04.2019 tarihinde 8. Meslek Komitesi organizasyonu ile üyelerimize yönelik Elektrik Mühendisi Hasan Aktaş tarafından  "Topraklama Eğitimi" düzenlendi.

25.04.2019 tarihinde Cumhuriyet’in 100. yılında Şanlıurfa İlinin Rekabetçi Değerleri, Markalaşma ve Göbeklitepe” konulu Sempozyum GAPTEM'de düzenlendi. Sempozyum’a Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek de katılarak. İlimizin Marka Değeri ve Potansiyelleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

26.04.2019 tarihinde ŞUTSO'da Ürün Takip Sistemi ve Tekil Takip Süreçler ile ilgili Bilgilendirme Toplantısı, İTO Meclis Başkan Yardımcısı Veysi Cengiz, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, Meclis Üyesi Abdülkadir Güllü, Güneydoğu Medikalciler Derneği Başkanı Ahmet Bulut ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

03.05.2019 tarihinde ŞUTSO'da, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü KOSGEB İl Müdürlüğü, TOBB ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı işbirliğiyle Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı ile davetlilerin katılımıyla Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi Semineri düzenlendi.

03.05.2019 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2019 Yılı Mayıs Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon tarafından yapılan incelemede, herhangi bir usulsüzlük ve eksikliğe rastlanılmadı.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

12.04.2019 tarihinde Odamız ve Harran Üniversitesi GAPYENEV işbirliğiyle Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde düzenlenen "Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifleri" Başlıklı Panel, HRÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Esra Siverekli, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın, TKDK İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyesi M.Sait Aydın, Meclis Üyeleri Celal Kaya, İ.Halil Şaz, Mustafa Sonekinci, Hasan Basri Gülel, Mustafa Zahit, Mehmet Aslan, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İ.Halil Yılmaz, Genel Sekreter Yardımcısı R.Aytaç İzgördü ile akademisyenler, öğrenciler ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti. https://www.sutso.org.tr/haber/1473/yenilenebilir-enerji-uretim-kooperatifleri-paneli-gerceklestirildi

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

08.04.2019 tarihinde ŞUTSO'da, uçak yolculuğunu tercih eden vatandaşların komşu illerin uçak seferleri yerine, Şanlıurfa'yı tercih etmesine yönelik “Uçuş Seferlerine Sahip Çıkalım" konulu toplantı gerçekleştirildi. www.sutso.org.tr/haber/1469/sutsoda-ucus-seferlerine-sahip-cikalim

17.04.2019 tarihinde ŞUTSO 8. Meslek Komitesi'nin organizasyonu, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz ile sektör temsilcilerinin katılımıyla "Yapı Denetim Çalıştayı" düzenlendi. Çalıştayın açılış konuşmalarını Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun gerçekleştirdi. Çalıştay’a Yapı Denetim Derneği Genel Başkanı Tekin Saraçoğlu, Karaköprü Belediyesi Yapı Denetim Kontrol Müdürü Fatih Gülel, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı Denetim Şube Müdürü Serdar Özdemir ve Mimar Rıdvan Yavuz ile sektör temsilcileri katıldı.

17.04.2019 tarihinde Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, TOBB öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırmaları Vakfı (TEPAV) ortaklığıyla yürütülen “Mahir Eller Projesi” nitelikli çalışanla verimli üretimi teşvik etmek amacıyla Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin (MTAL) temsilcileri Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya geldi. https://www.sutso.org.tr/haber/1476/meslek-liseli-mahir-eller-bir-adim-one-geciyor

2.6 İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

08.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 10. Meslek Komitesi Nisan Ayı Olağan Toplantısına katıldı. Toplantıda, yurt dışı fuarları hakkında KOSGEB destekleri ile bireysel ve milli fuarlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, Fas Fuarı ve Lider Yapı Fuarı hakkında araştırma yapılması, kararları alındı.

08.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 18-19-21. Meslek Komiteleri Nisan Ayı ortak Olağan Toplantısı'na katıldı. Toplantıda, yurt dışı fuarları hakkında KOSGEB destekleri ile bireysel ve milli fuarlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

09.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 7. Meslek Komitesi Nisan Ayı Olağan Toplantısı'na katıldı. Toplantıda, BDDK'dan altın satışında kredi kartına taksit talep edilmesi, bankalardaki altın kredi ve faiz oranları ile ilgili teminat tutarlarında indirim istenmesi karaları alındı.

09.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 12-13-14-15. Meslek Komiteleri Nisan Ayı ortak Olağan Toplantısı'na katıldı. Toplantıda, sektörel istişarede bulunuldu, yurt dışı fuarları hakkında KOSGEB destekleri ile bireysel ve milli fuarlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

09.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız İ.Halil Peltek, 23-24. Meslek Komiteleri Nisan Ayı ortak Olağan Toplantısı'na katıldı. Toplantıda, sektörel istişarede, yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda sağlanan stand destekleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

10.04.2019 tarihinde 6. Meslek Komitesi Nisan Ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mehmet Akın başkanlığında yapıldı. Toplantıda, D4 Yetki Belgesi hakkında K birimi sorumlusu Aydın Korkmaz tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı.

10.04.2019 tarihinde 5. Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı Salih Akyol başkanlığında yapıldı. Toplantıda, TFF 2019-2020 SÜPER Lig yılının Göbeklitepe yılı ilan edilmesi, Kültür Turizm il Müdürlüğü istişare toplantısı yapılması, Büyükşehir Belediyesinin turistlik bölgeler için zabıta taleplerinde bulunulması kararları alındı.

11.04.2019 tarihinde 11. Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Ali Korkmaz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 18-22 Haziran 2019 İstanbul TÜYAP fuarında gerçekleşecek olan inşaat yapı fuarına katılım sağlanması kararı alındı.

16.04.2019 tarihinde 1,25 ve 26 Meslek Komiteleri Nisan ayı olağan ortak toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda yurt içi, yurt dışı fuarlar ile KOSGEB desteleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

17.04.2019 tarihinde 28. Meslek Komitesi Nisan ayı olağan toplantısı, Osman Elçi başkanlığında yapıldı. Halk Sigorta Devlet Destekli Ticari alacaklı Çalıştayı hakkında değerlendirme yapıldı, SAIK Başkanı ve Yönetim Kurulu ile yapılacak Çalıştay ile ilgili taslak programının oluşturulması kararları alındı.

17-20 ve 24-27.04.2019 tarihlerinde KOSGEB ve İŞKUR ile yapılan protokol kapsamında ŞUTSO üyelerine yönelik 17-20 ve 24-27 Nisan 2019 tarihlerinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlendi.

18.04.2019 tarihinde 2 ve 3.Meslek Komiteleri Nisan Ayı ortak olağan toplantısı Komite başkanlarının öncülüğünde yapıldı. Toplantıda Sektörde yaşanan sorunlar çözüm önerileri ele alındı. Mobilyacılar, Beyaz Eşya ve Zücaciye sektörleri için site kurulmasına yönelik girişimlerde bulunulması kararı verildi.

22.04.2019 tarihinde Şanlıurfa’da bulunan tarım arazilerinin ve tarihi sit alanlarının imara açılması, ŞUTSO 8. Meslek Komitesi organizasyonuyla yapılan bir basın açıklamasıyla tekrar gündeme geldi. ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile ilimizde bulunan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı oda başkan ve temsilcilerinin katılımıyla bir Basın Açıklaması düzenlenerek, ilimizde bulunan tarım arazilerinin ve tarihi sit alanlarının imara açılmasının kentimizde meydana getireceği etkileri paylaştı.

30.04.2019 tarihinde Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan Heyet, Ankara’da Şanlıurfa AK PARTİ Milletvekili Z.Gülender Açanal'ı ziyaret ederek, ilimizin ticaret, sanayi, turizm ve tarım sektörlerinde öne çıkan problemlerle ilgili bir dosya sundu. Heyet, sorunların çözümüne yönelik Milletvekili Z.Gülender Açanal'dan destek talebinde bulundu.

30.04.2019 tarihinde Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan Heyet, Ankara’da Şanlıurfa AK PARTİ Milletvekili Ahmet Akay’ı ziyaret ederek, ilimizin ticaret, sanayi, turizm ve tarım sektörlerinde öne çıkan problemlerle ilgili bir dosya sundu. Heyet, sorunların çözümüne yönelik Milletvekili Ahmet Akay’dan destek talebinde bulundu.

30.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan Heyet, Ankara’da Şanlıurfa AK PARTİ Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Dr. Halil Özcan’ı ziyaret ederek, ilimizin ticaret, sanayi, turizm ve tarım sektörlerinde öne çıkan problemlerle ilgili bir dosya sundu. Heyet, sorunların çözümüne yönelik Milletvekili Dr.Halil Özcan’dan destek talebinde bulundu.

30.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan Heyet, Ankara’da Eski GTHB ve Şanlıurfa AK PARTİ Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret ederek, ilimizin ticaret, sanayi, turizm ve tarım sektörlerinde öne çıkan problemlerle ilgili bir dosya sundu. Heyet, sorunların çözümüne yönelik Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’dan destek talebinde bulundu.

02.05.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan Heyet, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati’yi ziyaret etti. ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, gerçekleşen ziyarette, Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati’ye Şanlıurfa OSB'deki mevcut sorunları ileterek, sorunların çözümüne yönelik destek talebinde bulundu.

 

3.) ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

 

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

16.04.2019 tarihinde Kobilere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Bilgilendirme Semineri gerçekleştirildi. Seminere Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Halk Sigorta Genel Müdürü Bülent Karan, Halkbank Bölge Müdürü Davut Akgün ve berberlerindeki heyet katıldı.

16.04.2019 tarihinde GAP Bölgesi’nin en kapsamlı girişimci geliştirme programı olan Gazelle İnovasyon Girişimcilik ve Araştırma Programı (GİGAP) Tanıtım Toplantısı ŞUTSO'da TKDK İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy, TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İ.Halil Yılmaz ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

26.04.2019 tarihinde Eski GTHB ve AK PARTİ Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile birlikte Odamızda düzenlenen Ürün Takip Sistemi ve Tekil Takip Süreçler ile ilgili Bilgilendirme Toplantısı’nda katılımcılara plaket takdim etti.

06.05.2019 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Özel Işıl Koleji adına Esma Kapaklı arasında imzalanan protokolde, ŞUTSO üyelerinin birinci derece yakınları ve ŞUTSO'nun onaylı belge ile referans olduğu öğrencilerin, 2019 -2020 yılı Eğitim ve Öğretim yılı kayıt ücreti'nde % 20 indirim imkânı sağlanacak.

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

11.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, 7.Şanlıurfa Yapı İnşaat ve Dekorasyon Fuarı ile 2. Autoshow Otomobil ve Yan Sanayi Fuarı açılışına katıldı. Gerçekleşen açılışta Start Fuarcılık Genel Müdürü Musa Öztürk tarafından Başkan Peltek'e plaket takdim edildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1472/baskan-peltek-ve-baskan-yardimcisi-yetim-fuar-acilisina-katildi

16.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ak Parti MKYK Üyesi Vildan Polat ve 24. Dönem Milletvekili Abdülkerim Gök, Çözüm Temel Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan "Yeşilçam Kalemimizde" isimli, Nostalji Sergisi açılışına katıldı.

17.04.2019 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Metin Çadırcı, İsa Kızıldemir ‘den oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun’u ziyaret etti. Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Belit Selçuk Karakuş ve Meclis Üyesi Bakır Kama da hazır bulundu.

25.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Ak PARTİ MKYK Üyesi Vildan Polat ile birlikte, Start Fuarcılık tarafından düzenlenen Şanlıurfa Eğitim Fuarı'nın açılışına katıldı.

26.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  İTO Meclis Başkan Yardımcısı Veysi Cengiz Balçık'ı ağırladı. Ziyarette, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt, Meclis Üyesi Abdülkadir Güllü ile Güneydoğu Medikalciler Derneği Başkanı Ahmet Bulut da bulundu.

26.04.2019 tarihinde Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi de hazır bulundu.

26.04.2019 tarihinde Eski GTHB ve AK PARTİ Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Baydar, Mustafa Direkci ile Meclis Üyesi İbrahim Şen de hazır bulundu.

29.04.2019 tarihinde Öz İletişim-İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Nur Güllüoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu da hazır bulundu.

29.04.2019 tarihinde Emekli Korgeneral Sn. Mustafa Kemal Alataş ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu da hazır bulundu.

29.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan Heyet, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

29.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizden oluşan Heyet, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve Meclis Başkanı Ahmet Kaytan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

01.05.2019 tarihinde ŞUTSO, TOBB İkiz Kulelerde Yöresel ürünlerin sergilendiği alanda stant açtı. Açılan Stantta yöresel ürünlerimiz Şanlıurfa fıstığı ve Şanlıurfa İsotu’nun yanı sıra Şanlıurfa Çiğköftesi ve Şanlıurfa Şıllık Tatlısı ikram edildi, coğrafi işaret tescili almış ürünlerimizin tanıtıldığı kitapçık dağıtıldı. ŞUTSO Standını, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Şanlıurfa AK PARTİ Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ve yüzlerce katılımcı ziyaret etti.

01.05.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve TOBB Delegeleri, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın iştirakleriyle gerçekleştirilen, Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni’ne katıldı. ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, törenin akabinde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile görüşerek Şanlıurfa’da ticaret sektöründe yaşanan problemlerin çözümüne ilişkin destek talebinde bulundu.

02.05.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun,  Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Başkanı İbrahim Halil Yılmaz ve TOBB Delegelerimiz, TOBB ETÜ'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle düzenlenen 75. Genel Kurul'a katıldı.

02.05.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim ve Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Karakus, Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü'nde düzenlenen, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Başkan Peltek, tüm mezunlara hayatlarında başarılar diledi.

 

2019 NİSAN AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

Nisan

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

2

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

2

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

5

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

65

4.423

727

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

25

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

25105

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

2

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

-

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

7

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 18
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 121042
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES