ŞUTSO 2019 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

12 Nisan 2019 | 467
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Nisan Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, Meclis Üyeleri Hamza Tavas, Ali Eyyüpoğlu, A.Furkan Yetim, İbrahim Toru, Cemal Yazar ve Mehmet Paydaş gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların akabinde olağan meclis toplantısına geçildi. Nisan Ayı Meclis Toplantısı, 2019 Mart ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2019 Mart Ayı mizanının görüşülmesi ve 2019 Mart Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2019 Nisan Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Nisan ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Bir yerel seçimi daha geride bıraktık. Yerel seçim sonuçlarının, ülkemize ve şehrimize, hayırlı olmasını diliyorum. Seçimler, Türkiye’ye yakışır biçimde huzur içinde tamamlandı ve ülke genelinde seçmenlerin tamamına yakını sandığa giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirdi. Başta üyelerimiz olmak üzere sandığa giderek, seçimleri demokratik ortamda gerçekleştiren tüm seçmenlerimize Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası adına teşekkürlerimizi sunuyor, seçilen belediye başkanlarını kutluyor ve hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Seçimler geride kaldı, artık zaman birlik beraberlik ve ekonomik zorlukları aşmak için birlikte hareket etme zamanıdır. Önümüzde 4,5 yıllık seçimsiz bir dönem var. Beklentimiz bu seçimsiz dönemin en iyi şekilde değerlendirilerek, ekonomik anlamda kalkınmanın ve yatırım planlarının en önemli gündem maddesi olmasıdır. Son 5 yılda 8 seçim yaşayan Türkiye, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 4,5 yıllık seçimsiz bir döneme giriyor. Bu yeni dönem, ülke genelinde özellikle ekonomik reformlar yönüyle iyi değerlendirilmesi gereken bir dönem. İş dünyası olarak beklentimiz bu seçimsiz dönemin en iyi şekilde değerlendirilmesidir. Biz; bölgemizin ve üyelerimizin sorunlarını, beklentilerini ve çözüm önerilerini seçim sürecinde tüm adaylara ilettik. ŞUTSO olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm kurumlarla uyum içinde çalışma kararlılığı içindeyiz. İlimizin çözüm bekleyen sorunlarını el birliği ile çözüme kavuşturmak adına işbirliği yapmaya hazırız.

Değerli Meclis Üyeleri,

Biz de Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak 1. yılımızı tamamladık. Odamız çalışmalarında gösterdiğiniz çaba ve özveriden dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyor, geçtiğimiz aralık ayında vefatıyla bizleri derinden üzen Meclis Üyemiz Mehmet Gökmen’i de bir kez daha rahmetle anıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

10 Nisan Haftası Polis Haftası olarak kutlanıyor. Büyük bir fedakârlıkla ülkemizin dört bir yanında görev yapan Türk Polis Teşkilatı’mızın 174'üncü kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası'nı kutluyor aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi saygıyla anıyoruz.

Ayrıca; yarın, Peygamberler şehri, medeniyetin başkenti yaklaşık 1200 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski yerleşim yeri olan Şanlıurfa’mızın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıldönümü. Ecdadımızın, imkânsızlıklar içinde birlik ve beraberlikle elde ettiği 11 Nisan 1920’deki kurtuluş zaferi, ulusal kurtuluş zaferimizin bir adımı olarak tarihteki yerini alırken, bu şanlı zaferin işareti olarak 1984 yılında “Şanlı” ünvanlıyla Şanlıurfa ismine layık görülmüş, 2016 yılında aldığı İstiklal Madalyası ile de şanını taçlandırmıştır. Bu şanlı zaferi elde etmek uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, birlik ve beraberliğimizin ebediyen bozulmaması temennisiyle, tüm Şanlıurfalıların 11 Nisan Kurtuluş Bayramını kutluyorum.

Nihal Hanım, buyurun gündeme geçebiliriz".

Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2019 Mart Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

2019 Mart Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

11.03.2019 - 08.04.2019 tarihleri arasında Odamıza;

74 yeni üye kaydedilmiş,

158 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

24 üyenin kaydı silinmiştir.

11.03.2019 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 8673

  1. ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ
  1. Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

1.2 Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

27.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Üyelerimizden oluşan heyet, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısına katıldı.

04.04.2019 tarihinde İktisadi Araştırmalar Vakfı Genel Sekreteri Nahit Özen Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

  1. BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

13.03.2019 tarihinde Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Odamıza bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ilimizin ekonomik göstergeleri ile ilgili Nureddin Nebati'ye bilgi verdi.

13.03.2019 tarihinde ŞUTSO Ticaret Sicil Müdürü Ali Tatlı, Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Öğrencilerine Ticaret Sicili ile ilgili bir seminer verdi.

13.03.2019 tarihinde Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, ŞUTSO'da, ilimizdeki STK Başkanlarıyla bir İstişare Toplantısı gerçekleştirerek, ilimizin bakanlıktan beklentilerini dinledi.

16.03.2019 tarihinde Odamız Meslek Komiteleri, yurt içi yurt dışı iş gezisi ve fuar destekleri kapsamında 21. Meslek Komitesi 13-17 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen WIN EURASIA 2019 Fuarına katılım sağladı.

21.03.2019 tarihinde Uluslararası Göç Örgütü (İOM) Şanlıurfa Koordinatörü Hasan Turgay Dursun ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirerek ilimizde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

21.03.2019 tarihinde ŞUTSO 23.Meslek Komitesi Başkanı İlhan Eser ve Komite Üyeleri gerçekleştirdikleri toplantıda Birleşmiş Milletler’in ilan ettiği, 21 Mart Down Sendromu Günü ile ilgili bir açıklama yaptı. Komite Başkanı Eser, toplantıda, Down Sendromu hakkında bilgi verdi. https://www.sutso.org.tr/haber/1456/ilhan-eser-down-sendromu-hakkinda-bilgilendirmede-bulundu

05.04.2019 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2019 Yılı Nisan Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon tarafından yapılan incelemede, herhangi bir usulsüzlük ve eksikliğe rastlanılmadı. https://www.sutso.org.tr/haber/1468/sutso-hesaplari-inceleme-komisyonu-2019-nisan-ayi-toplantisini-yapti

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

13.03.2019 tarihinde TKDK İl Müdürü Dr. Sadık Yetim, Odamızın 12-13-14-15 ve 16. Meslek komiteleri ortak toplantısına katılarak, IPARD II 5. Çağrı Hibe Programı'nı anlattı. Toplantıda ayrıca Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile TOBB öncülüğünde başlatılan istihdam seferberliğinin detayları anlatıldı.

04.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu 1. Uluslararası Sanal Gerçeklik Konferansı’na katıldı.

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

14. 03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İstihdam Seferberliği konusunda basın toplantısı düzenledi. Başkan Peltek, düzenlediği toplantıda herkesi İstihdam Seferberliği’ne destek vermeye davet etti. https://www.sutso.org.tr/haber/1450/sutsoda-istihdam-seferberligi-konulu-basin-toplantisi-duzenlendi

22. 03.2019 tarihinde ŞUTSO AB Bilgi Merkezi organizasyonuyla “AB Standartlarında Tarımsal Üretim ve Ticari Uygulamalar” etkinliği gerçekleştirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1459/ab-standartlarinda-tarimsal-uretim-ve-ticari-uygulamalar-etkinligi-gerceklesti

25.03.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Halil Yılmaz, gerçekleştirdiği ziyaretlerde, TOBB ETÜ TTO Girişimcilik Birim Müdürü Şevket Özer Kürkçüoğlu ve Uzman Duygu Berberoğlu ile ETÜ Garaj programının, TOBB Girişimcilik Müdürlüğü Uzmanı Handan Köse ile girişimcilik toplantılarının Şanlıurfa'da yapılası ile ilgili talebi iletti.

28. 03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve TEB Şanlıurfa Şube Müdürü Celal Öztürkmen arasında odamız üyelerine büyük avantajlar sağlayacak anlaşma imzalandı. https://www.sutso.org.tr/haber/1461/sutso-uyelerine-bir-hizmet-daha-teb-ile-protokol-imzalandi

28.03.2019 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eski Milletvekili Mehmet Akyürek, Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan, Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Çakar, ŞUTB Başkanı Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’i ziyaret etti.

28.03.2019 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eski Milletvekilleri Mahmut Kaçar, Mehmet Akyürek, Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan, Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Çakar, ŞUTB Başkanı Mehmet Kaya ve iş insanlarının katılımı ile Finansmana Erişim Toplantısı düzenlendi. https://www.sutso.org.tr/haber/1462/stk-banka-ve-is-dunyasi-temsilcileri-sutsoda-bir-araya-geldi

29.03.2019 tarihinde İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtımı ve İstihdam Teşvikleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Viranşehir Temsilciliği’nin koordinasyonuyla Viranşehir’de düzenlendi. Viranşehir Kültür Merkezi’nde; Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Esra Siverekli, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Karakuş, Metin Baydar, ŞUTSO Viranşehir Temsilcisi Ömer Yazmacı, SGK İl Müdürü İsmail Ünlü, İŞKUR İl Müdürü Lezgin Özmen ile STK Başkanları, sanayici ve işadamlarının katılımıyla gerçekleştirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1464/viransehirde-istihdam-seferberligi-2019-tanitim-toplantisi-duzenlendi

02.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ÜSİM Ofisi'nin açılışı ve protokol törenine katıldı. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezi (ÜSİM) Ofisi'nin açılışı ile meslek yüksekokullarının bazı bölümlerinin açılması için protokol imzalandı. İmza Törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Kasım Yenigün ile davetliler katıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1466/baskan-peltek-usim-ofis-acilisi-ve-protokol-torenine-katildi

04.04.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ve Turizm A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Uncu’nun katılımıyla ŞUTSO’da gerçekleştirilen toplantıda, Turizm Girişimciliği değerlendirildi.

  1. İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

13.03.2019 tarihinde 5.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı M.Kamil Türkmen başkanlığında yapıldı. Otel turizminde yatırımcılar için arsa tahsisi ve TC Aile Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ile TOBB öncülüğünde başlatılan 2019 istihdam seferberliği sunumu yapıldı.

13.03.2019 tarihinde 24.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mustafa Yener başkanlığında yapıldı. Toplantıda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve TOBB öncülüğünde başlatılan 2019 istihdam seferberliği bilgilendirme sunumu yapıldı. Yurt dışı fuarlar hakkında bilgi alındı.

14.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Irak-Türk Ortak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Duraid Othman Al Ghurairi, işbirliği çalışmaları için, Mersin Vali Yardımcısı Abdulhamit Erguvan, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Jan.Kd.Alb E.Sabri Kirişçi'nin de katılımıyla bir toplantı yaptı.

14.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında düzenlenen, Turizm A.Ş Toplantısına katıldı.

14.03.2019 tarihinde KOSGEB Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından 'Girişimciliği Geliştiren Destek Programı toplantısı ŞUTSO'da yapıldı. Toplantıda, KOBİGEL-KOBİGELİŞİM Destek ve 2019 yılı itibariyle yürürlüğe giren imalatçı girişimcileri kapsayan 360 bin TL'ye kadar destek alınabilen program anlatıldı.

15.03.2019 tarihinde 23. Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı İlhan Eser başkanlığı yapıldı. Toplantıda TC Aile Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde başlatılan 2019 istihdam seferberliği sunumu yapıldı.

15.03.2019 tarihinde Irak-Türk Ortak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Duraid Othman Al Ghurairi ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Iraklı heyet, Şanlıurfa ile Irak arasındaki işbirliği çalışmaları ve ticaret bağlarını güçlendirme mesajı verdi. https://www.sutso.org.tr/haber/1452/sanliurfa-ve-irak-arasindaki-ticaret-baglari-gucleniyor

15.03.2019 tarihinde ODTÜ Teknokent, UNDP Türkiye Güneydoğu Proje ekibi, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Kasım Yenigün’den oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirerek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

15.03.2019 tarihinde İTO 64. ve ŞUTSO 21. Meslek Komiteleri (Elektrik ve Aksamları)  ortak istişare toplantısı gerçekleştirildi. Akabinde İTO Genel Sekreteri Doç Dr. Nihat Alayoğlu ziyaret edilerek ilimize yatırım yapabilecek sanayiciler ilgili bilgi alındı.

16.03.2019 tarihinde 2019 Geleceği Yazan Kadınlar Projesi, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı’nın açılış konuşmasıyla eğitime başladı. Yazmacı açılış konuşmasında bu projede kursiyerlere güvendiğini belirterek, Şanlıurfa’nın birincilik alması gerektiğini vurguladı. https://www.sutso.org.tr/haber/1453/2019-gelecegi-yazan-kadinlar-projesi-sutsoda-basladi

16.03.2019 tarihinde Türkiye’nin Google Asistan alanındaki tek Uzman olan Yüksel Tolun, Google Developer Groups (Google Geliştirici Grupları) GDG Urfa ekibinin katılımıyla, ŞUTSO’da Google Asistan Eğitimi düzenledi. Eğitimin açılış konuşmasını ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı yaptı.

19.03.2019 tarihinde 25.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mahmut Yesirci başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda istihdam seferberliği 2019 bilgilendirme sunumu ve Open-End  ve Ring iplik üretimindeki fire oranları kararları alındı.

19.03.2019 tarihinde İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtımı ve İstihdam Teşvikleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, SGK İl Müdürü İsmail Ünlü, İŞKUR İl Müdürü Lezgin Özmen, KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Bilici, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri ile STK Başkanları, sanayici ve işadamlarının katılımıyla ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1454/istihdam-seferberligi-2019-tanitim-toplantisi-sutsoda-gerceklestirildi

19.03.2019 tarihinde Gerçekleştirilen İstihdam Seferberliği 2019 Bilgilendirme Toplantısı'nın ardından, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, ŞUTSO'da İş İnsanlarının Sorunlarını ve Taleplerini dinledi.

20.03.2019 tarihinde 6.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Mehmet Akın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, TOBB tarafından Odamıza verilen yetki ile TIR Karnesi çalışma usul esaslar ve yönetmeliği hakkında K Birimi Sorumlusu Aydın Korkmaz tarafından detaylı bilgilendirme sunumu yapıldı.

21.03.2019 tarihinde 19.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Aziz Karakeçili başkanlığında yapıldı. Toplantıda TC. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve TOBB öncülüğünde başlatılan 2019 istihdam seferberliği bilgilendirme sunumu yapıldı.

21.03.2019 tarihinde 28. Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Adem Köroğlu başkanlığında yapıldı. TC. Aile, Çalışma Hizmetleri Bakanlığı ile TOBB öncülüğünde başlatılan istihdam seferberliği sunumu yapıldı. SAIK Başkanı’nın Haziran ayında ilimize davet edilmesi kararı alındı.

21.03.2019 tarihinde 9.Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Ömer Debeş başkanlığında yapıldı. Tarım arazileri ve sit alanlarının yapılaşması görüşüldü. TC. Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile TOBB öncülüğünde başlatılan istihdam seferberliği bilgilendirme sunumu yapıldı.

23.03.2019 tarihinde ŞUTSO'da Gerçekleştirilen "Geleceği Yazan Kadınlar Projesinin" bu haftaki eğitimlerine, TOBB Girişimcilik Müdürlüğü Uzmanı Handan Köse, Turkcell Öğrenim Çözümleri Uzmanı Mehmet Aca, Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı da katıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1460/handan-kose-ve-mehmet-aca-sutsodaki-gelecegi-yazan-kadinlar-egitimine-katildi

26.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin  başkanlığında düzenlenen, Şanlıurfa Turizm A.Ş Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

26.03.2019 tarihinde 27.Meslek Komitesi Mart Ayı olağan toplantısı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu öncülüğünde Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Şaka ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, 2019 istihdam seferberliği ve kadın istihdamı anlatıldı.

29.03.2019 tarihinde Odamız Meslek Komiteleri yurt içi yurt dışı iş gezisi ve fuar destekleri kapsamında, 24. Meslek Komitesi 27-30 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen EXPOMED EURASIA 2019 Fuarına katılım sağladı.

04.04.2019 tarihinde 8. ve 9. Meslek Komiteleri Nisan Ayı ortak Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda sektörel durum değerlendirmesi gerçekleştirilerek istişarede bulunuldu.

06.04.2019 tarihinde TOBB Meybem ile yapılan protokol kapsamında üyelerimize Çelik Kaynakçısı S3, Makina Bakımcı S3, Metal Kesim Operatörü S3 ve Köprülü Vinç Operatörü S4 Mesleki Yeterlilik Sınavları Odamızda gerçekleştirildi, uygulama sınavları Nur Dalgıç ve Meksan Trafo firmalarında yapıldı.

08.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, M.Emin Akçadaşoğlu'nun başkanlığında gerçekleştirilen 22.Meslek Komitesi Nisan Ayı Olağan Toplantısı'na katıldı. Toplantıda, yurt dışı fuarları hakkında KOSGEB destekleri ile bireysel ve milli fuarlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

08.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 10. Meslek Komitesi Nisan Ayı Olağan Toplantısı'na katıldı. Toplantıda, yurt dışı fuarları hakkında KOSGEB destekleri ile bireysel ve milli fuarlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, Fas Fuarı hakkında araştırma yapılması, 18-22 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Tüyap Fuar merkezinde düzenlenecek olan Lider Yapı Fuarına katılım sağlanması kararları alındı.

08.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 18-19-21. Meslek Komiteleri Nisan Ayı ortak Olağan Toplantısı'na katıldı. Toplantıda, yurt dışı fuarları hakkında KOSGEB destekleri ile bireysel ve milli fuarlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

13.03.2019 tarihinde ŞUTSO Meclis Üyeleri ve Odaya Kayıtlı Üyeler, 125. Yıl Kan Bağışı Kampanyası'nda buluştu. Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı öncesinde gerçekleştirilen organizasyona yoğun ilgi gösterildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1449/sutso-uyeleri-125-yil-kan-bagisi-kampanyasinda-bulustu …

13.03.2019 tarihinde ŞUTSO 125. Yıl Etkinlikleri kapsamında, Şanlıurfa 13. Bölge Sosyal Gelişim ve Eğlence Derneği organizasyonuyla Novada Avm Amfi Tiyatro’da çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik eğlence programı düzenlendi. Düzenlenen programa, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Şanlıurfalı Ses Sanatçısı Zekeriya Ünlü, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Direkçi, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, Meclis Üyeleri, personel ve aileleri ile vatandaşlar katıldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1458/sutso-125-yil-etkinliklerine-eglence-programiyla-devam-etti

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

13.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 2. Şanlıurfa Evlilik ve Mobilya Fuarı açılışına katıldı.  Gerçekleşen açılışta Start Fuarcılık Genel Müdürü Musa Öztürk tarafından Başkan Peltek'e plaket takdim edildi.

20.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Narlıdere Köprülü Kavşak Viyadük projesinin açılışına katıldı.

22.03.2019 tarihinde Odamız, “ŞUTSO 125. Yılında Yeni Logosunu Arıyor” sloganı ile ödüllü logo tasarım yarışması başlattı. https://www.sutso.org.tr/haber/1457/sutso-odullu-logo-tasarimi-yarismasi-baslatti

29.03.2019 tarihinde ŞUTSO AB Bilgi Merkezi koordinasyonu ile getirilen Bilim Karavanı 5 gün boyunca Şanlıurfa da belirlenen okulları ziyaret etti. Hayal eden, tasarlayan ve üreten bir nesil için özel olarak tasarlanmış olan karavan, ahşap modelleme, robotik kodlama, 3D modelleme ve 3D baskı gibi interaktif atölye çalışmaları imkânı sundu. 

03.04.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden oluşan heyet,  Büyükşehir Engelli Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret ederek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

05.04.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı öncülüğünde, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürülüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Uzmanları ve Kurul Üyelerinin katılımıyla "Farkındalık ve Bilinçlendirme Eğitimi" gerçekleştirdi. https://www.sutso.org.tr/haber/1467/tobb-sanliurfa-kgk-tarafindan-1-7-nisan-kanser-haftasi-etkinligi

 

2019 MART AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

YAPILAN İŞLEM

Mart

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

2

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

4

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

4

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

1

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

5

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

61

4.432

686

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

22

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

30636

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

1

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

1

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

5

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 15
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 121061
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES