BAŞKAN PELTEK ÜSİM OFİS AÇILIŞI VE PROTOKOL TÖRENİ'NE KATILDI

02 Nisan 2019 | 412
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ÜSİM Ofisi'nin açılışı ve protokol törenine katıldı.

Şanlıurfa’da üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek vasıflı eleman yetiştirmek, yetişen elamanların hem pratik yapmak hem de teorik bilgi sağlamak amacıyla Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezi (ÜSİM) Ofisi'nin açılışı ile meslek yüksekokullarının bazı bölümlerinin açılması için protokol imzalandı. Törenin ardından, ÜSİM Projesi kapsamında mentor-menti eşleştirmeleri de gerçekleştirildi.  Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO)  Karacadağ Kalkınma Ajansı, Harran Üniversitesi ve daha birçok kuruluşun destek verdiği üniversite sanayi işbirliğinde önemli bir adım atıldı. Şanlıurfa’da kalifiye eleman eksikliği, yetişen vasıflı elemanların hem pratik yapma ve hem de teorik bilgiyi yerinde görebileceği bir ortam yaratmak amacıyla Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) hem ofis hem de meslek yüksekokullarının bölümlerinin açılması için protokol imzalandı. İmza Törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Kasım Yenigün ile davetliler katıldı.

Hem ofisin hem de ilgili bölümlerin sanayi bölgesinde açılmasının hem elemanlar hem de işverenler açısından büyük fayda sağlayacağı kaydedildi. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete geçecek olan meslek yüksekokulu bölümlerinin protokol imza töreni ve Şanlıurfa Teknokent Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezi (ÜSİM) Projesi kapsamında mentor-menti eşleştirmeleri de gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 40
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 220992
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES