HANDAN KÖSE VE MEHMET ACA ŞUTSO’DAKİ GELECEĞİ YAZAN KADINLAR EĞİTİMİNE KATILDI

25 Mart 2019 | 396
| | | |

Şanlıurfa’da, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Geleceği Yazan Kadınlar’ Projesinin bu haftaki eğitimine, TOBB Girişimcilik Müdürlüğü Uzmanı Handan Köse, Turkcell Kıdemli Öğrenim Çözümleri Uzmanı Mehmet Aca ve ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı da katıldı.

Yazılım eğitimleri ile mobil uygulamalar geliştirmeye destek olacak bu projeyle kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğinin arttırılması hedefleniyor. Android uygulama geliştirme eğitimleri hem online, hem de projenin düzenlendiği illerde sınıf içi eğitim olarak gerçekleştirilecek. Yaklaşık 2 ay sürecek eğitim sürecinde 5 hafta sonu, toplamda ise 10 günlük sınıf içi eğitim yapılacak.

Geleceği Yazan Kadınlar Projesi kapsamındaki eğitimler 16 Mart 2019 tarihi itibari ile 24 ilde 10.00 – 17.00 saatleri arasında 1601 katılımcı ile 58 sınıfta eş zamanlı olarak başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde başlatılan ve geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde ve himayelerinde lansmanı yapılan Geleceği Yazan Kadınlar Projesi; eğitim süreci, proje geliştirme ve final aşaması olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor. İllerde Oda ve Borsaların hizmete binalarında gerçekleştirilen sınıf içi eğitimler ile desteklenen programda, Turkcell eğitmenleri yüz yüze ve online eğitim verirken TOBB’un mentorları fikirlerin ticarileşebilirliği yönünde sürece destek veriyor.

Hangi illerde eğitim verilecek?

Projenin bilinirliği ve başvuru sayısının artması için proje illerinin TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları ve kurul üyeleri yerelde ciddi katkı sağlıyorlar. Projenin hayata geçirileceği iller şunlar: Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakaları, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon.

Teknolojide kadın istihdamını artırmak amacıyla hayata geçirilen Proje, Barselona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi’nde Kadın için Teknoloji kategorisinde ödül alarak dikkat çekerken, Birleşmiş Milletler’de Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri toplantısında da iyi uygulama örneği olarak diğer ülkelerden katılımcılar ile paylaşıldı.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 22
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 124000
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES