ŞANLIURFA VE IRAK ARASINDAKİ TİCARET BAĞLARI GÜÇLENİYOR

15 Mart 2019 | 388
| | | |

Irak-Türk Ortak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Duraid Othman Al Ghurairi ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Iraklı heyet, Şanlıurfa ile Irak arasındaki işbirliği çalışmaları ve ticaret bağlarını güçlendirme mesajı verdi.

Irak-Türk Ortak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Duraid Othman Al Ghurairi ve beraberinden yer alan heyet, ŞUTSO’yu ziyaret etti. Ziyarette iki ülke arasındaki ticari ilişkiler değerlendirildi. Şanlıurfa'nın ekonomisi hakkında Iraklı heyete bilgi veren ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Irak ile Türkiye arasında her dönemde ticaret yapıldığını belirterek, ancak bu ticaret hacmini karşılıklı ilişkilerle arttırmamız gerekiyor bu da karşılıklı işbirlikleriyle oluyor. Bu ziyareti, iki ülke arasındaki ticaret hacmini artıracak önemli bir adım olarak görüyorum. İnşallah yakın zamanda bizlerde bir heyet ile bölgeyi ziyaret etmek isteriz” diye konuştu.

Irak-Türk Ortak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Duraid Othman Al Ghurairi ise Irak-Türk Ortak Ticaret ve Sanayi Odası yaklaşık 4 yıl önce kurulduğunu belirterek, "Aramızda tarihimizden gelen kardeşlik bağları var. Irak-Türk Ortak Ticaret ve Sanayi Odası olarak iki ülke arasında ticareti geliştirmek için çalışıyoruz. Irak'ta Şanlıurfa’da üretilen birçok ürün bulunmakta. Bu ürünlerin çeşitliliğini arttırmak istiyoruz. Bunun yanı sıra Türkiye'nin yabancı yatırımcılara sağladığı avantajlar hakkında da bilgi almak istiyoruz. Bizlerde yaptığımız ziyaretlerde ülkemizin yabancı yatırımcılara sağladığı avantajları anlatıyoruz. Irak dışarıdan göründüğü gibi bir ülke değil. Irak'ta yatırım için şuanda güvenli bir ortamın olduğunun bilinmesini istiyoruz' dedi.

Toplantının sonunda, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile rak-Türk Ortak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Duraid Othman Al Ghurairi arasında iyi niyet mektubu imzalanarak işbirliği çalışmaları noktasında ilk adım atıldı. Ziyaretin akabinde, İ.Halil Peltek, Duraid Othman Al Ghurairi'ye günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 16
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 123933
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES