ŞUTSO 2019 MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

14 Mart 2019 | 465
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Mart Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’na Ak Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, Karaköprü Belediye Başkanı ve Adayı Metin Baydilli, Saadet Partisi Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sabahattin Cevheri ile Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Saatçı Aslan da katılarak projeleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve başkan adaylarının açıklamalarının ardından Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Üyesi Hamza Tavas gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların akabinde olağan meclis toplantısına geçildi. Martt Ayı Meclis Toplantısı, 2019 Şubat ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2019 Şubat Ayı mizanının görüşülmesi ve 2019 Şubat Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt'ün açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Yardımcısı Kemal Süt, açılış konuşmasında şunları kaydetti: Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2019 Mart Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Mart ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Nisan ayının başlamasıyla birlikte yerel seçimleri de geride bırakacağız. Artık siyasetin değil, iş’in yatırımın ve üretimin konuşulacağı bir döneme giriyoruz. Bu dönemi, yatırım yapmak ve üretmek adına bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Hükümetimiz tarafından gerçekleştirilen ekonomideki yapısal reformların sonuçlarını daha kısa sürede almak adına hepimize, yatırım ve üretim işlerimize var gücümüzle sarılma sorumluluğu düşüyor.

Yerel seçim sürecinde siyasi tartışmalar yerine projelerin konuşulduğu bir kent olmak, kentimizin refahı için de önemli bir kazanım olacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkan adaylarına, kentimizin sorunlarını iletmeyi kendimize görev olarak görüyoruz. Çünkü biz de kentimizin refahı için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şanlıurfa’mız için çalışan her türlü kurum, kuruluş ve kişilerle işbirliğine hazırız. Şimdiden tüm adaylara seçim çalışmalarında başarılar diliyorum.

Değerli Meclis Üyeleri,

Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla;  25 Şubat 2019 tarihinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımız ve TOBB işbirliğinde hazırlanan “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla açıklanan İstihdam Seferberliği 2019 açıklandı.

İstihdam Seferberliği Paketi teşvikleri toplam sekiz başlık altında işveren ve çalışanlara önemli fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlar şöyle;

•          Pakette yer alan Yeni İstihdama Ücret desteği 

•          Yeni İstihdamın SGK Primine, Vergisine Desteği

•          Kısa Çalışma Ödeneği

•          Asgari Ücret Desteği kapsamında

•          Düzenli Ödemeye Devamlı Destek

•          Kalkınmaya İlave Destek

•          Önce İş Başı Eğitim, Sonra İstihdam Desteği ve

•          Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi

Bu seferberliklerin somut ekonomik çıktıları olacağına inandığımız için, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na nasıl destek verdiysek, İstihdam Seferberliği’nde de örnek çalışmalar yürüten Odalardan biri olacağız. 14 Mart Perşembe günü Yönetim Kurulu Başkanımız Sn İ.Halil Peltek de Odamızda bu konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyecek.

Değerli Meclis Üyeleri,

Milli Eğitim Bakanlığı ile TOBB ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü TOBB Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un katılımıyla düzenlenen törende imzalandı. Tüm sektörlerde en önemli sorun olan ara eleman eksikliğini telafi edeceğine inandığımız protokol ile birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB 81 ilde 81 meslek lisesinde işbirliği yapacak. Reel sektörün talep ettiği niteliklere göre hazırlanan, yeni ve dinamik bir mesleki eğitim modeline geçilecek. Bu kapsamda 81 İlde 81 meslek lisesi, protokol kapsamına alınıyor. Odalar ve Borsalar aracılığıyla belirlenen okullardaki mesleki eğitimin dinamik, sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda dönüştürülmesi hedefleniyor.

Değerli Meclis Üyeleri,

Geçtiğimiz Şubat Ayında Odamızda TOBB Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Seçimleri yapıldı.

5 Mart 2019 tarihinde ise İcra Komiteleri seçimleri yapıldı. Yapılan seçimlerin ardından, Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığına Yönetim Kurulu Üyemiz Cevahir Asuman Yazmacı, Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığına da İbrahim Halil Yılmaz seçildi, arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum." dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Süt'ün açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş 2019 Şubat Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

2019 Şubat Ayı Faaliyetlerimiz şöyle;

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

08.02.2019 – 11.03.2019 tarihleri arasında Odamıza;

79 yeni üye kaydedilmiş,

151 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

20 üyenin kaydı silinmiştir.

11.03.2019 Tarihi itibari ile Toplam Faal Üye Sayımız: 8569

  1. ŞUTSO’NUN KURUMSAL GELİŞİMİ

 

 

  1. Yeni Hizmetlerin Geliştirilmesi

Yeni hizmetlerin geliştirilmesi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

1.2 Kurumsal Alt Yapısının ve Yetkinliklerinin Gelişmesi

19.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.​ https://www.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=24292&lst=MansetListesi

26.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Genel Sekreter V. Nihal Dörtkardeş, TOBB’da gerçekleştirilen Akreditasyon Sertifika Töreni'ne katıldı.

27.02.2019 tarihinde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla Ankara'da gerçekleşen, Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk Sempozyumu'na, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek katıldı.

  1. BÖLGE EKONOMİSİNİN KALKINMASI

 

2.1 Stratejik Hizmet Sektörlerinde Uzmanlaşmasının Sağlanması ve Büyümenin Hızlandırılması

11.02.2019 tarihinde ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2019 Yılı Şubat Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. https://www.sutso.org.tr/haber/1426/sutso-hesaplari-inceleme-komisyonu-2019-subat-ayi-toplantisini-yapti

13.02.2019 tarihinde İŞKUR İl Müdürü Lezgin Özmen ve SGK İl Müdürü İsmail Ünlü, ŞUTSO Yönetimini ziyaret etti. Ziyarette, istihdamın korunmasına ve artırılmasına yönelik teşviklerden konuşuldu. https://www.sutso.org.tr/haber/1428/iskur-ve-sgkdan-sutso-yonetimine-ziyaret

15.02.2019 tarihinde Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili İ.Halil Alp ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirerek yürüttükleri ve planladıkları projelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

25.02.2019 tarihinde Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanı Cemal Demir ve beraberindeki Vergi Dairesi Müdürleri, 30.Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu'na bir ziyaret gerçekleştirdi.

01.03.2019 tarihinde Üyelerimizin, e-defter ve e-fatura uygulamalarının kullanımıyla ilgili bilgilendirmenin amaçlandığı, "E- Defter, E-Fatura, E- Arşiv ve E- Beyan sistemi Dijital Dönüşüm Uygulaması Eğitimi" Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'in katılımıyla gerçekleştirildi.

02.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte, Kahire'de düzenlenen Afrika İçin Birlikte Mısır Yatırım Forumu’na katıldı.

04.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte, Kahire'de gerçekleştirilen, Türk-Arap Ticaret Odası Forumu toplantısına katıldı.

04.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte, Kahire'de gerçekleştirilen, Ticaret ve Tarım konulu, Türk-Afrika Odaları İstişare Toplantısına katıldı.

04.03.2019 tarihinde Meclis Üyeleri Mehmet Paydaş ile Cemal Beyaz, Şehir Plancılar Odası temsilcisi Selim Açar’ı ziyaret etti.

04.03.2019 tarihinde  ŞUTSO Hesapları İnceleme Komisyonu, 2019 Yılı Mart Ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon tarafından yapılan incelemede, herhangi bir usulsüzlük ve eksikliğe rastlanılmadı. https://www.sutso.org.tr/haber/1443/sutso-hesaplari-inceleme-komisyonu-2019-mart-ayi-toplantisini-yapti

06.03.2019 tarihinde  İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Yakup Çelik, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Şanlıurfa Kültürü ve Göbeklitepe'nin İstanbul'da tanıtımı için gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili istişarede bulunuldu.

2.2 Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması

Tarımsal Üretimin Rekabetçi Bir Yapıya Kavuşturulması çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

2.3 Sanayinin Gelişmesi ve Katma Değerli Üretim Yapısına Geçiş

12.02.2019 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ayakkabı yatırımcılarını, önümüzdeki günlerde yapımı tamamlanacak olan Şanlıurfa Ayakkabı Sanayiciler Bölgesi Projesinde yatırım yapmak üzere ilimize davet ettiği bir basın açıklaması yaptı. https://www.sutso.org.tr/haber/1427/baskan-peltekten-ayakkabi-yatirimcilarina-davet

13.02.2019 tarihinde Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu'nu ziyaret etti. Ziyarette, Viranşehir Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) hazır giyim sektöründe sanayi yatırımı yapacak olan Sayitoğlu Tekstil Konfeksiyon Şirketi sahibi İbrahim Dikilitaş’da hazır bulundu. https://www.sutso.org.tr/haber/1429/viransehir-kaymakami-dereci-ve-sayitoglu-tekstil-yoneticilerinden-sutsoya-ziyaret

2.4 Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi

Sürdürülebilir Kaynak Yönetimi çalışmalarımız, projelerimizin altyapısının oluşturulması ekseninde sürdürülmektedir.

 

2.5 Kobilerin Rekabet Güçlerinin Arttırılması ve Girişimciliğin Desteklenmesi

13. 02.2019 tarihinde 5. Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısını, Komite Başkan Yardımcısı Salih Akyol başkanlığında gerçekleştirildi. 29 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen Turizm Emitt Fuarına yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.

13.02.2019 tarihinde 12. Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Nihat Fırathan başkanlığında yapıldı. Zahireciler Borsası bulunan üyeler ile istişare toplantısı yapılması, Polatlı,  Konya Ticaret ve Sanayi Odalarının ilgili meslek komiteleri ile toplantı yapılması kararı alındı.

15. 02.2019 tarihinde Motorlu Kara Taşıtlarının Alım Satım Sorumluları, Alım Satım Danışmanları ve Çelik Kaynakçılar, sertifikalarını ŞUTSO'da düzenlenen törenle aldı. https://www.sutso.org.tr/haber/1431/motorlu-kara-tasitlari-alim-satim-sorumlulari-ve-celik-kaynakcilar-belgelerini-aldi

19.02.2019 tarihinde Şanlıurfa'ya gelen, TSE Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Rıza Buğra Okumuş, ŞUTSO Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim, Kadir Kılıçoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Karakuş ve Metin Baydar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

19. 02.2019 tarihinde ŞUTSO’da Yönetim Kurulu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı, TOBB KGK Şanlıurfa Başkanı Fehime Çoban Avcı'nın katılımıyla Kadın Girişimciler Kurulu çalışma usul ve esasları ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1432/sutsoda-kgk-bilgilendirme-toplantisi-gerceklestirildi

22.02.2019 tarihinde 28.Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Adem Köroğlu başkanlığında, Şanlıurfa Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Nihat Fırathan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda, sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

25.02.2019 tarihinde 21. Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı, Komite başkanı Aziz Fırat başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, 14-17 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan WIN EURASIA fuarına komite üyeleri olarak katılım sağlanması, ISO veya ITO ile istişare toplantısı yapılması kararları alındı.

26.02.2019 tarihinde 7. Meslek Komitesi Şubat ayı olağan toplantısı Komite Başkanı Süleyman Çiçek başkanlığında yapıldı. Toplantıda, 2019 yılı yurt dışı fuar ziyareti yapılması,  Kahramanmaraş TSO meslek komitesi ile sektörel istişare toplantısı yapılması kararları alındı.

28.02.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler İcra Komitesi seçimleri ŞUTSO'da gerçekleştirildi. Kadın Girişimciler Kurulu’nda Cevahir Asuman Yazmacı’nın, Genç Girişimciler Kurulu’nda ise İbrahim Halil Yılmaz’ın hazırladığı listeler kazandı. https://www.sutso.org.tr/haber/1442/sutsonun-kadin-ve-genc-girisimciler-icra-komiteleri-secildi

04.03.2019 tarihinde 3. Meslek Komitesi Mart ayı toplantısı, Komite Başkanı Recep Uğuzlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda TC Aile Çalışma ve Sosyal hizmetler Bakanlığı ile TOBB öncülüğünde başlatılan 2019 İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanan teşvikler hakkında detaylı sunum gerçekleştirildi.

04.03.2019 tarihinde 10. Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Sinan Sancak başkanlığında toplandı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile TOBB öncülüğünde başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanan teşvikler hakkında sunum gerçekleştirildi. Akabinde Meclis Ahmet Altun makamında ziyaret edildi

05.03.2019 tarihinde TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler İcra Komiteleri Başkan Ve Başkan Yardımcıları belirlendi. Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanlığına Cevahir Asuman Yazmacı Başkan Yardımcılıklarına Fehime Çoban Avcı, Ayşegül Sonekinci, Beybin Öncel, H. Kübra İlhan, İcra Komitesi Sekreterliğine de H.Kübra Boyraz seçildi. Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanlığına İ.Halil Yılmaz, Başkan Yardımcılıklarına Süleyman Şah Uma, Mahmut Sami Öncel, Koordinatörlüğe de M.Suphi Karakuş seçildi.

05.03.2019 tarihinde 22.Meslek Komitesi olağan toplantısı, Komite Başkanı Emin Akçadaşoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda, 2019 istihdam seferberliği, iletişim grubu oluşturulması ve ÇİN vizesi başvurusunda yaşanan sorunların çözümü için ilgili kurumlara bildirilmesi karar verildi

06.03.2019 tarihinde 14. Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek öncülüğünde, Komite Başkanı Mustafa Güneşler başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda TC Aile, Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ve TOBB öncülüğünde başlatılan 2019 istihdam seferberliği sunumu yapıldı.

06.03.2019 tarihinde 2. Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Engin Okçu başkanlığında yapıldı Aile, Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ile TOBB öncülüğünde başlatılan 2019 istihdam seferberliği anlatıldı. Bankalar ile ilgili sorunların çözümü için kurumlar ile görüşülmesi karar alındı.

06.03.2019 tarihinde 8. Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Altun’un katılımı, Komite Başkanı Emin Göllü başkanlığında yapıldı. Aile, Çalışma Bakanlığı ve TOBB öncülüğünde başlatılan istihdam seferberliği anlatıldı. Yapı Denetim Çalıştayı yapılması ve ŞUTSO hatıra ormanı oluşturulması karar alındı.

08.03.2019 tarihinde 1. Meslek Komitesi Mart ayı olağan toplantısı, Komite Başkanı Halil Hurma başkanlığında yapıldı. TC. Aile, Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde başlatılan 2019 yılı istihdam seferberliği detayları hakkında sunum yapıldı.

  1. İş ve Yatırım Ortamının İyileştirilmesi

11.02.2019 ile 07.03.2019 tarihleri arasında Ak Parti Bozova Belediye Başkan Adayı Suphi Aksoy, Ak Parti Karaköprü Belediye Başkanı ve Adayı Metin Baydilli, Ak Parti Haliliye Belediye Başkan Adayı Mehmet Canpolat, Ak Parti Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Kuş, Saadet Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Essum Aslan ve Saadet Partisi Haliliye Belediye Başkan Adayı Mustafa Hekimoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ile Meclis Başkanı Ahmet Altun 'u ziyaret ederek, projelerini paylaştı.

25.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın katılımlarıyla gerçekleştirilen 9. Sektörel Ekonomi Şurası ve İstihdam Seferberliği Toplantısı'na Şanlıurfa İş Dünyasını temsilen katıldı.

25.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Ankara'da gerçekleştirilen 9. Sektörel Ekonomi Şurası ve İstihdam Seferberliği Toplantısı'nda, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile bir araya gelerek Şanlıurfa iş dünyasının bakanlıktan beklentilerini iletti.

26.02.2019 tarihinde ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında gerçekleştirilen, Turizm Geliştirme A.Ş.'nin aylık olağan toplantısına katıldı. Toplantıda çalışma programı ve 2019 Göbeklitepe Yılı kapsamında yürütülen faaliyetler değerlendirildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1438/yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-yetim-turizm-as-toplantisina-katildi

28.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İçişleri Eski Bakanı Abdülkadir Aksu'nun katılımıyla düzenlenen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ve CARE İnternational ile Protokol imza töreni ve kadınlar için mikro kredi teslim törenine katıldı.

01.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet,  Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik ile bir toplantı gerçekleştirerek, Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında istişarede bulundu.

01.03.2019 tarihinde MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçi ve beraberindeki heyet, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Kadir Kılıçoğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu.

08.03.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Odamızda görev yapan personelin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, gül armağan etti.

08.03.2019 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girşimciler Kurulu (KGK) Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı ile İcra Komitesi Üyeleri, Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) organizasyonunda, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirilen "Türkiye Girişimci Kadın Buluşması" programına katıldı.

ŞUTSO'NUN İLETİŞİM ETKİNLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ

 

3.1 Üyelere Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

15.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Karakuş Eski Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Çayırcıoğlu’nu ziyaret ederek sektörle ilgili güncel bilgiler aldı.

3.2 Tanıtıma Yönelik Faaliyetlerin Geliştirilmesi

14.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcıları Mehmet Yetim, Kadir Kılıçoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Karakuş ve Metim Baydar, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

20.02.2019 tarihinde Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek’e, bir ziyaret gerçekleştirdi.

21.02.2019 tarihinde Sialkot Chamber of Commerce and Industries (SCCI) Yönetim Kurulu Başkanı Khawaja Masood Akhtar, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr Kasım Yenigün ile birlikte ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ŞUTSO Meclis Başkanı Ahmet Altun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Kadir Kılıçoğlu ve Mehmet Yetim’i ziyaret etti. Ziyarette iki oda arasında iyi niyet mektubu imzalandı. https://www.sutso.org.tr/haber/1435/khawaja-masood-akhtardan-sutso-yonetimine-ziyaret

21.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, 6. Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılışına katıldı.  Gerçekleşen açılışta, Start Fuarcılık Genel Müdürü Musa Öztürk tarafından Başkan Peltek'e plaket takdim edildi. https://www.sutso.org.tr/haber/1436/baskan-peltek-6-gida-tarim-hayvancilik-fuari-acilisina-katildi

22.02.2019 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Eski Genel Sekreter H.Fehmi Hayırlı, Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanlığına seçilen Dr.Ahmet İnan'ı ziyaret ederek, Kızılay'ın ilimize Bölge Kan Merkezi kurması, ekip ve ekipman sayısının arttırılması ile ilgili beklentileri aktardı. https://www.sutso.org.tr/haber/1437/baskan-peltek-ve-hasan-fehmi-hayirlidan-drahmet-inana-ziyaret

07.03.2019 tarihinde Harran Üniversitesi'nde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında ŞUTSO AB Bilgi Merkezi’nin koordinasyonu, Avrupa Birliği’nin destekleriyle düzenlenen programa, Yönetim Kurulu Başkanı İ,Halil Peltek ve Harran Üniversitesi Rektörü Mehmet Sabri Çelik birlikte katıldı.

08.03.2019 tarihinde Harran Üniversitesi'nde düzenlenen 1. Uluslararası Harran Multidisipliner Çalışmalar Kongresi’nde Odamızı, Meclis Üyeleri Abdurrahman Acı ile Cemal Yazar temsil etti. Odamızın kongreye katkılarından dolayı Dr. Öğr.Üyesi Hüseyin Eriş tarafından Meclis Üyelerimize plaket takdim edildi.

 

2019 ŞUBAT AYI BASIN YAYIN FAALİYETLERİ

 

YAPILAN İŞLEM

Şubat

BASILAN YAYIN SAYISI

-

WEBDE YAYINLANAN DİJİTAL ÇALIŞMA SAYISI

2

HAZIRLANAN BASIN DUYURUSU SAYISI

2

HAZIRLANAN BASIN BÜLTENİ SAYISI

5

HAZIRLANAN BASIN TOPLANTISI SAYISI

-

YEREL/ULUSAL BASINDA YER ALAN HABER SAYISI

5

SOSYAL MEDYA’DA YAYINLANAN HABER SAYISI

FACEBOOK TAKİPÇİ SAYISI

TWİTTER TAKİPÇİ SAYISI

60

4.430

646

ODAMIZ WEB SAYFASINDA YAYINLANAN HABER VE DUYURU SAYISI

25

ODAMIZ WEB SİTESİ ZİYARETÇİ SAYISI

8827

ODA YETKİLİLERİNİN KATILMIŞ OLDUĞU CANLI YAYIN VE BAĞLANTILAR TV/RADYO SAYISI

1

BİRİMCE YAPILAN YAZIŞMA SAYISI

1

BİRİME HAVALE EDİLEN EVRAK SAYISI

6

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 18
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 122249
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES