ŞUTSO’NUN KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER İCRA KOMİTELERİ SEÇİLDİ

28 Şubat 2019 | 778
| | | |

TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri dün 10.00-16.00 saatleri arasında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği koordinasyonunda, girişimciliğin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla Türkiye genelinde odalar ve borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten, Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri, Türkiye’nin 81 ilinde aynı gün ve saatte eş zamanlı olarak düzenlendi.

TOBB tarafından yeniden yapılandırılarak sayıları artan Genç ve Kadın Girişimciler Kurulları, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan seçimlerle İcra Komitesi üyelerini seçti. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı kurul üyelerinin yer aldığı seçimlerde, daha önceden müracaatını yapan adaylar aldıkları oy sıralamasına göre asil ve yedek üyeler olarak seçildi. Kadın Girişimciler Kurulu’nda seçime tek liste olarak giren Cevahir Asuman Yazmacı’nın listesi kazanırken,  Genç Girişimciler Kurulu’nda ise Ömer Ademoğlu, Ahmet Can Toprak ve İbrahim Halil Yılmaz tarafından hazırlanan 3 listenin yarıştığı seçimde, İbrahim Halil Yılmaz’ın hazırladığı liste kazandı.

TOBB tarafından belirlenen seçim takvimine göre Mart ayının ilk haftasında İcra Komitesi üyelerinin oyları ile 81 ilde TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu yeni başkanları seçilecek.

Şanlıurfa İli Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve Şanlıurfa İli Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ildeki kadın/genç girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politikalar belirlenmesi, girişimcilik kültürünün Şanlıurfa’daki gençler ve kadınlar arasında gelişmesine öncülük edecekler. Ayrıca il ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunacak, sektörlerde girişimde bulunulmasına yardımcı olacak, tedbirlerin belirlenmesi ve bu sektörlere genç ve kadın girişimcilerin yönlendirilmesi ve teşvik edilmesi gibi çalışmaları da yürütecekler.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 11
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 122267
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES