BAŞKAN PELTEK, İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DESTEK VERDİ

27 Şubat 2019 | 461
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, "İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısına" katıldı. İstihdam Seferberliği 2019 programını değerlendiren Peltek, “ İlimizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacağına inandığım bu projeyi destekliyor, tüm üyelerimizi teşviklerden yararlanarak 1 kişi dahi olsa ilave istihdam yaratmaya davet ediyorum" dedi.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, "Burası Türkiye Burada İş Var" sloganıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde gerçekleştirilen "İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısına" katıldı. Toplantı, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile oda ve borsa temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Önceki gün açıklanan 2019 İstihdam Seferberliği programına ilişkin bir değerlendirme yapan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, ŞUTSO üyelerine istihdam seferberliğine katılım çağrısında bulundu. Peltek, programın önemli bir fırsat olduğunu ve bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında işverene sunulan imkanlara dikkat çeken Peltek, şunları kaydetti: "Devlet, program kapsamında 30 Nisan'a kadar ilave istihdam yapan şirketlere, her bir çalışan için 3 ay boyunca prim, vergi ve ücret desteği verecek. İzleyen 9 ayda da prim ve vergiler devlet tarafından ödenecek. Kısa Çalışma Yönetmeliği uyarınca, ekonomik sebeple çalışma sürelerini azaltan ya da durduran iş yerlerinde 3 ay boyunca, azaltılan süreye ilişkin çalışan ücreti İşsizlik Fonu'ndan karşılanacak. SGK primlerini düzenli ödeyen işverenlere 5 puanlık destek devamlı hale gelecek. Türkiye'nin geleceği için daha çok üretmek, daha çok istihdam yaratmalıyız. İstihdam Seferliği bunun için önemli bir fırsat. Tüm üyelerimizi neye gücü yetiyorsa 1 kişi dahi olsa ilave istihdam yaratmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 21
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 124011
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES