VİRANŞEHİR KAYMAKAMI DERECİ VE SAYİTOĞLU TEKSTİL YÖNETİCİLERİNDEN ŞUTSO'YA ZİYARET

13 Şubat 2019 | 390
| | | |

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Başkan Yardımcısı Kadir Kılıçoğlu'nu ziyaret etti.

Ziyarette, Viranşehir Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) hazır giyim sektöründe sanayi yatırımı yapacak olan Sayitoğlu Tekstil Konfeksiyon Şirketi sahibi İbrahim Dikilitaş’da hazır bulundu. İbrahim Dikilitaş, Viranşehir Organize Sanayi Bölgesinde hazır giyim sektöründe sanayi yatırımı yapacaklarını bu yatırım için gün içinde Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin huzurunda protokol imzalayacaklarını söyledi. İbrahim Dikilitaş, "Yatırım kararını aldığımız günden bu güne bizlerden desteklerini esirgemeyen Viranşehir Kaymakamımız Ömer Dereci başta olmak üzere tüm yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ise ilimize böyle bir yatırımı kazandırdıklarından dolayı için İbrahim Dikilitaş'ı tebrik etti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin huzurunda imzalanacak protokole göre, Sayitoğlu Tekstil tarafından Viranşehir Organize Sanayi Bölgesinde kurulacak konfeksiyon atölyesi için, Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen Cazibe Merkezleri Programı kapsamında üretim binası ve altyapı hizmetleri kamu kaynaklarıyla yapılacak. Yaklaşık 10 dönümlük arsa tahsis edilen sektör alanında, altı ay içerisinde tamamlanması öngörülen 2.300 metrekarelik alana kurulacak hazır giyim atölyesinde ilk yıl 171 kişi, 5'inci yılsonunda ise 513 kişi istihdam edilecek. Konfeksiyon atölyesinde çalışacak eleman alımları, İŞ-KUR ve Viranşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesinde yapılacak.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 26
2019 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 299295
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2019 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES