ŞUTSO, İLİMİZİN SORUNLARINI ANKARA’YA TAŞIDI

18 Ocak 2019 | 526
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Başkan Yardımcısı Mehmet Yetim, Meclis Başkanı Ahmet Altun, Meclis Başkan Yardımcısı Vedat Polat, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan yaklaşık 65 kişilik heyet, Ankara’da düzenlenen toplantıda, ilimizin acil çözüm bekleyen sorunları ile ilgili milletvekillerine bilgi verdi.

ŞUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, göreve geldikleri ilk günden bu yana Şanlıurfa’nın sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Şanlıurfa’da kamu kurumu ve önde gelen sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirilen ziyaret, çalıştay ve toplantılarda ifade edilen Şanlıurfa’nın acil çözüm bekleyen sorunlarından oluşan kapsamlı dosya hazırlayan ŞUTSO Heyeti, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri A.Eşref Fakıbaba, M.Kasım Gülpınar, Z.Gülender Açanal, M.Ali Cevheri, İ.Halil Yıldız, Ahmet Akay ve Halil Özşavlı’nın katılımıyla Ankara’da dün düzenlenen toplantıda, bu dosyadaki sorunların çözümü konusunda milletvekillerinden destek talebinde bulundu.

ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Peltek, toplantıda yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Medeniyetin beşiği, tarım, turizm, ticaret ve sanayi üretimi ile ülkemizin önde gelen illerinden olan Şanlıurfa’nın acil çözüm bekleyen birçok problemi var. Biz göreve geldiğimiz günden bugüne, gerek yapmış olduğumuz ziyaretlerde gerekse toplantı ve çalıştaylarımızda, ilimizin sorunlarına yönelik tespit çalışması gerçekleştirdik. Yaklaşık 50 kadar çözüm bekleyen sorunu belirledik. En acil olarak gördüğümüz; Elektrik Sorunu, Uçuş Seferleri, Şehir Hastanesi, İnternet Alt Yapı Problemi, Gümrük Müdürlüğü, Mürşitpınar Demiryolu, OSB 2. Kısım 2. Etap Altyapı, Cazibe Merkezi, İhracatçı Birliği, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü kurulması gibi 10 sorunun çözümüne yönelik çalışmaya başladık ve ilimiz milletvekillerini de bu sorunların çözümü noktasında bilgilendirmek üzere Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle bu toplantıyı organize ettik. İnşallah en kısa zamanda milletvekillerimizin destekleriyle bu sorunlarımızın çözümünü gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca, önümüzdeki aylarda ilimizin tüm dinamiklerinin bir arada olduğu daha kapsamlı bir toplantı organize edeceğiz. Bu toplantıda da belirlediğimiz 50 sorunun tamamını çözüm önerileri ile birlikte paylaşacağız. Bu sorunları gerek Şanlıurfa, gerekse de meclis gündeminde tutmaya çalışacak ve bu sorunların çözümü noktasında gayretlerimize devam edeceğiz. ” dedi.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 18
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 121059
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES