ŞUTSO'DAN PERSONELİNE, AB VE ULUSAL HİBE PROGRAMLARI YAZMA EĞİTİMİ

03 Aralık 2018 | 397
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Sürekli Eğitim Merkezi'nce, personele yönelik,  kurum içi eğitimler kapsamında "AB ve Ulusal Hibe Programları Yazma Eğitimi" eğitimi düzenledi.

Uzman Eğitmen Bahadır Başkonuş tarafından gerçekleştirilen, kurum ve kuruluşların finansal kaynaklara ulaşımı konusunda bilgi ve tecrübesinin arttırılmasının hedeflendiği eğitime, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun ile ŞUTSO Birim sorumluları katıldı. Gerçekleştirilen eğitimde,  Bireysel ve kurumsal olarak başvuru yapılabilecek hibe kaynakları nelerdir? Kalkınma Ajansları, Ulusal Ajans, TÜBİTAK, IKG, MFİB gibi kurumların hibe süreçleri hakkında genel bilgilendirme, PCM - Proje Döngüsü Yönetimi Nedir? Başarılı Proje Hazırlama Teknikleri, Hibe Mekanizması ( Proje Yazım Aşamaları, Mevcut Durum Analizi, Strateji Analizi, Hedef Analizi, Paydaş Analizi, Sorun-Çözüm Ağacı Hazırlama, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı,Mantıksal Çerçeve Matrisi Oluşturma, Maliyetlerin Gerekçelendirmesi ve Uygun Maliyetler, Ödemeler, Ödeme Çeşitleri ve Ödeme Talepleri Hazırlama, Doğrulama Kaynakları Oluşturma, Ön, Ara ve Nihai Rapor Hazırlama, Sözleşmeler, Performans Göstergelerinin Takibi, İzleme ve Değerlendirme Süreci konularında da detaylı bilgiler aktarıldı.

ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda yapılan eğitimin ardından ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek ve Meclis Başkanı Ahmet Altun tarafından personele sertifikaları verildi. Sertifika töreninin ardından, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Uzman Eğitmen Bahadır Başkonuş'a ŞUTSO'da gerçekleştirdiği eğitimlerden dolayı Teşekkür Belgesi takdim etti.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 26
2019 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 210190
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2019 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES