PROF. DR. ZEYNEP KARAHAN USLU'DAN BAŞKAN PELTEK'E ZİYARET

09 Kasım 2018 | 941
| | | |

UNESCO TMK Yönetim Kurulu Üyesi, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi Başkanı Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek'e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu ve beraberindeki heyeti, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Peltek ve Yönetim Kurulu Üyesi M.Sait Aydın karşıladı. Gerçekleşen ziyarette, 2’nci Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras Kongresi ve Göbeklitepe konuşuldu. Kongrenin Şanlıurfa'da düzenlenmesinin turizm açısından oldukça önemli olduğunu anlatan Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, "Şanlıurfa, Unesco Dünya Kalıcı Kültürel Mirası listesine girmiş olan Göbeklitepe’ye sahip. Bunun dışında çok çeşitli dini ve kültürel zenginlikleri olan Şanlıurfa’nın saymakla bitiremeyeceğimiz nitelikte kültürel mirasları bulunuyor. Dolayısıyla Türkiye gibi dünya çapında da turizm pastasında önemli bir yeri olan Şanlıurfa için, doğru yöntemlerle profesyonel bir bakışla yaklaşarak marka algısı geliştirilmeli” dedi.

İlimizin turizmine katkı sağlayacak tüm çalışmalarda ŞUTSO’nun destek olduğunu ifade eden ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, İlimiz turizmin yanı sıra çok önemli genç nüfus potansiyeline de sahip. Kalkınma için ilimizin tüm potansiyellerini doğru kullanmamız gerekiyor. Bugün DOGÜNKAD ile bir toplantı gerçekleştirdik. Kadın girişimcilerimizin arttırılması adına çeşitli projeler geliştirdiklerini öğrendim. Bu ilimizin ve bölgemizin kalkınması çok önemli bir dinamizm oluşturacaktır. Çünkü nüfusumuzun yarısı kadınlardan oluşuyor bu potansiyeli de görmeliyiz” dedi.

Şanlıurfa Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanı M.Emin Karahan'ın da hazır bulunduğu sohbet ortamında gerçekleşen ziyaret, yaklaşık yarım saat sürdü.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 29
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 154133
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES