ŞUTSO 2015 MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

14 Mayıs 2015 | 1567
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Mayıs Ayı Meclis Toplantısı yapıldı.

Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Meclis Üyeleri bilgi aktarımı, önergeler, 2015 Nisan ayı mizanının görüşülmesi,  2015 Nisan ayı faaliyetleri, 14. Meslek komitesinin Nar’ın Fire Oranının tespiti hakkındaki kararı gündemiyle Meclis Başkanı İbrahim İletmiş Başkanlığında ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Anneler Günü ve Hemşireler Günü, Meclis Üyelerinin Miraç Kandilini, kutladığı bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Başkan İletmiş’in açılış konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü, gündem maddelerinin görüşülmesi ve oylanması sonrasında Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ateş, 2015 Mart ayı faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Yapılan Meclis Toplantısı’nın ardından Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Nureddin Nebati, ŞUTSO Meclis Üyelerine bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette ilimiz sorunları ve çözüm önerileri hakkında istişarede bulunuldu.

ŞUTSO 2015 Nisan Ayı Faaliyetleri Şöyle;

30.03.2015-01.04.2015 tarihlerinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) AB Bilgi Merkezi ve Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Adıyaman Merkez Kayatepe Köyü İlkokulu öğrencileri, Sosyal Sorumluluk çerçevesinde atıklardan objeler oluşturarak başarılı bir projeye imza attı. Öğrencilerin etkinlik öncesi toplamış olduğu atık materyaller ile kendilerinin kullanabilecekleri faydalı objeler yaptı. 3.günün sonunda Kayatepe İlkokulu öğrencilerinin geri dönüşümden yaptıkları eserlerin sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

06.04.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ŞUTSO) Engelli Dernekleri Başkanları ile temsilcilerinin katılımıyla engelli istihdamı ve işveren beklentisi istişare toplantılarının ikincisi gerçekleştirildi.ŞUTSO Göbeklitepe toplantı Salonunda gerçekleşen, Engelli vatandaşların iş dünyasında karşılaştığı mesleki eğitim, çalışma koşulları ve istihdam sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri çerçevesinde engelli istihdamı ve işveren beklentisi konulu toplantıya ŞUTSO Meclis Başkan Vekili Mustafa Taş, Meclis Üyeleri, Abdurahman Acı, M. Fatih Us, Mehmet Ertekin,  ŞUOFİD Başkanı Emrah Baş, Şanlıurfa Engelli Spor Kulübü Başkanı Serdar Yıldırım, Şanlıurfa İşitme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Bebe, Büyükşehir Belediyesi'nden Habip İpar ile Hülya Kafaf, İŞKUR Şube Müdürü Mehmet Karataş katıldı.

07.04.2015 tarihinde Diyarbakır da düzenlenen Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin, 7’ncisi düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Badıllı ve davetliler katıldı.

08.04.2015 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan, Başbakan Ahmet Davutoğlu katılımıyla gerçekleştirilen 8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’na Meclis Başkanı İbrahim İletmiş ile Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin katıldı.

08.04.2015 tarihinde İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından düzenlenen GAP Eylem Planı (2014/2018) Tanıtım Toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Uludağ ve Genel Sekreter Faruk Yaşar katıldı.

09.04.2015 tarihinde Kahramanmaraş’ta Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşları TSe KOSGEB TUBİTAK TPE TÜBA arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen Bölgesel İstişare ve Değerlendirme Toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Cumali Güneş ve Genel Sekreter Faruk Yaşar katıldı.

10.04.2015 tarihinde Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulması planlanan, HOSAB’ın gelişim sürecini değerlendirmek üzere Şanlıurfa’ya gelen İHKİB heyeti, Odamız Başkanı E.Sabri Ertekin’e bir ziyaret gerçekleştirdi. İHKİB yetkilileri, projenin mevcut durumunu Odamız Başkanı E. Sabri Ertekin ile paylaştı. Gerçekleşen Ziyarete İHKİB YK Üyesi Harun Bayramoğlu, İTKİB Temsilcileri Mustafa Bektaş, Özlem Güneş, Firma Yetkilisi Erdinç Tercan, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak  ve ŞUTSO AB Koordinatörü Evrim Esen Uygun katıldı.

10.04.2015 tarihinde Odamız Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin,  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil Akkaya, İbrahim Uludağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Badıllı, Murat İmamoğlu’ndan oluşan heyet,  Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

13.04.2015 tarihinde Usta gazeteci ve Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, programı çerçevesinde geldiği Şanlıurfa'da Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin'e bir ziyaret gerçekleştirdi.

15-22.04.2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen Turizm Haftası Programı kapsamında ilimizde gerçekleştirilen etkinliklere Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı katıldı.

16.04.2015 tarihinde Türk Hava Yolları (THY) Şanlıurfa – İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı seferi lansman toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen lansman toplantısına Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin de konuşmacı olarak katıldı.

16.04.2015 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı ile yürüteceği Teknik İşbirliği Projesi kapsamında ilimize gelen Japonya JICA Heyeti, Odamız Başkanı E.Sabri Ertekin’i makamında ziyaret etti. Gerçekleşen Ziyarette Kıdemli Ekonomist Naoko Toriumi’nin yanı sıra Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Uzman Işılay Özcan ile Emine Arslan, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat İmamoğlu hazır bulundu.

17.04.2015 tarihinde Şanlıurfa Valiliği Hukuk İşleri tarafından düzenlenen 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu uygulamasında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkındaki toplantıya Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Cumali Güneş katıldı.

17.04.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ile beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu’nun yanı sıra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ahmet Hasyüncü ve Süheyl Erboz,  Yönetim Kurulu Üyeleri Bekir Sütcü, Nihat Tunalı, Hakkı Attaroğlu, Memiş Kütükcü, Selim Yedikardeş, Ahmet Kaya, Ertuğrul Tezgören, Sabri Tekli, ŞUTSO Meclis ve  Şanlıurfa OSB Yönetim Kurulu Başkanvekili İbrahim İletmiş, OSB Bölge Müdürü Oktay Yaşar hazır bulundu.

20-23.04.2015 tarihlerinde Türkiye'nin 20 farklı ilinden gelen 126 çalışan ve işveren, akademisyenler ve gazeteciler 20-22 Nisan tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilen AB İş Sağlığı ve Güvenliği Forumuna katıldılar. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi’de 7 kişilik katılımcı ile etkinlikteydi. Etkinlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Rana Güven ile AB Türkiye Delegasyonu'ndan Siyasi İşler, Basın ve Enformasyon Bölümü Başkanı Müsteşar Ireneusz Fidos yer aldı.

21.04.2015 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen VIII.Türkiye Sektörel Ekonomi Şurasına Odamız Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat katıldı.

22.04.2015 tarihinde 2014-2023 dönemini kapsayan TRC2 (Diyarbakır-Şanlıurfa) Bölgesi Bölge Planı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO)  Meclis Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısı ile kamuoyu ile paylaşıldı. Gerçekleşen toplantıya, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, ŞUTSO Meclis Üyesi M. Reşat Karadeniz, Genel Sekreter Faruk Yaşar, Gazeteci Sabri Dişli ile davetliler katıldı.

25.04.2015 tarihinde Odamız ilimize gelen Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) Heyetini ağırladı. SASAM Heyeti, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nca desteklenen “Üniversite Öğrencilerinin Karar Alma Mekanizmalarına Katılımı Projesi” kapsamında, farklı üniversitelerden 25 öğrencinin katılımıyla, Çözüm Sürecini yerinde gözlemlemek, süreç hakkında resmi makamlar ve önde gelen sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler yapmak, birlikte yaşama iradesini yansıtmak üzere SASAM Başkanı Süleyman Erdem ile birlikte geldiği Şanlıurfa’da ŞUTSO’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil Akkaya, İbrahim Uludağ ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat İmamoğlu ile Çözüm Süreci’nin mevcut durumu, beklentileri ve sonucuna ilişkin istişarede bulunan heyet, Programda edindikleri izlenimlere ilişkin raporlar hazırlayacak ve bu raporlar ile görüş ve önerilerini, Ankara’da yapılacak temaslarla, ilgili siyasi makamlara, kamu kurumlarına ve STK’lara ulaştırılacak.

25.04.2015 tarihinde TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu organizesiyle, Şanlıurfalı girişimcilerin kurumsallaşması ve farkındalıklarının arttırılması yönünde bir misyon yüklenen ve bu misyon çerçevesinde eğitimler düzenleyen TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu, Uluslararası Pazarlama Stratejileri ve Dış Ticaret Eğitimi düzenledi.

27.04.2015 tarihinde 2015 yılının ikinci dönem İl Koordinasyon Toplantısı Vali İzzettin Küçük’ün başkanlığında Valilik Konferans Salonunda yapıldı. Gerçekleşen toplantıya, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin katıldı.

28.04.2015 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Afet Müdahale Planı kapsamında Operasyon Planı Hazırlama Toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Arhan katıldı.

28.04.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, GAP 7. Tarım Kongresi kapsamında düzenlenen “GAP’ta Yapılan Tarımsal Gelişmeler ve Beklentiler” konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Başkan Ertekin, öğlen sonrası oturumunda, Organik olarak yetiştirilen Bektaşi Üzümü çeşidinde bazı fenolojik, pomolojik ve bitkisel özelliklerin belirlenmesi, bazı Amasya Elması tiplerinin fenolojik, pomolojik özelliklerin belirlenmesi ve Morfolojik Karakterizasyonu, bazı kiraz çeşitlerinin GAP Bölgesindeki performanslarının incelenmesiyle Doğanşehir elma yetiştiriciliği ve yetiştirilen elma çeşitlerinin pomolojik özelliklerinin tartışıldığı panele başkanlık etti.

28.04.2015 tarihinde 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü dolayısıyla Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Avrupa Birliği Bilgi Merkezinin de aralarında bulunduğu, Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri bu ay içinde Türkiye genelinde düzenlenen 20 etkinlik ile iş sağlığı ve güvenliği alanında hem Türkiye’deki duruma hem de bu konudaki AB perspektifine ve değerlerine dikkat çekti. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) AB Bilgi Merkezi organizasyonuyla "Bize Bişey Olmaz Abi"  İş Sağlığı ve Güvenliği temalı tiyatro etkinliğiyle kutlandı.ŞUTSO AB Bilgi Merkezi Koordintörü E. Esen Uygun'un organizasyonuyla Şanlıurfa 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) KOSGEB Hzmet binasında ücretsiz olarak düzenlenen ve Akademika Tiyatro Grubu’nun sahne aldığı gösteriye, işletme temsilcileri, birçok fabrika çalışanı ve davetliler katıldı.

29.04.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Turizm Platformu üyelerine yönelik, TUYUP (Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi) bilgilendirme toplantısı yapıldı. ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Platform Başkanı C.Asuman Yazmacı, Platform Üyeleri Adnan Demirkol, Mehmet Turan, Emin Bürmek, Yaşar Arslan, Hasan Kırmızı, Murat İnci ile Karacadağ Kalkınma Ajansı Uzmanı Işılay Özcan katıldı.

30.04.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin ve Yönetim Kurulu Üyesi Cumali Güneş, Şanlıurfa kırsalında incelemelerde bulanarak güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretim tesisi için yer tespiti çalışması gerçekleştirdi. Başkan Ertekin, Şanlıurfa’da 2300 Megavatlık elektrik enerjisi üretebilecek potansiyel olduğunu açıkladı.

01-02.05.2015 tarihlerinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) delegeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 71. Genel Kuruluna katıldı. Gerçekleşen Genel Kurul’a ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin Genel Kurul Delegeleri İbrahim Toru, Ömer Yıldırım, Kadir Kılıçoğlu, Mehmet Erdem, Hasan Avşaroğlu, Ahmet Sambur, Mustafa Sarı, Kemal Süt, Mehmet Aslan, Mehmet Çalışkan, Mahmut Akaslan Genel Sekreter Faruk Yaşar, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün, Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Fehime Çoban Avcı, Basın Sorumlusu İbrahim Acıkaya katıldı.

06-10.05.2015 tarihleri arasında Avrupa Birliği günü, Türkiye’nin 20 ilinde birbirinden farklı etkinliklerle kutlandı. Etkinlik kapsamında Alman müzik grubu Bavaturca Şanlıurfa’da sahne aldı. 06 Mayıs 2015 tarihinden itibaren 4 gün boyunca Türkiye’nin dört bir yanında Avrupa Birliği ülkelerinden gelen sanatçıların katıldığı, konserler, fotoğraf sergileri, söyleşiler ve film gösterimleri yapıldı.

06.05.2015 tarihinde TUBİTAK tarafından düzenlenen Ufuk 2020 Üst Düzey Sanayi forumuna Odamız Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin katıldı.

06.05.2015 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısına Odamız Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil Akkaya katıldı.

07.05.2015 tarihinde Komşu ülkelerde, Orta Asya'da, Balkanlarda yaşayan ve Türkçe konuşan girişimciler ile ülkemizin bağlarını güçlendirmek için 2005 yılından bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Dışişleri Bakanlığının işbirliğiyle düzenlenen, Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep, İstanbul’u kapsayan programın Şanlıurfa bölümü 21 ülke ve 5 özerk bölgeden 47 katılımcıyla Odamızda yapıldı. ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Halil Akkaya, İbrahim Uludağ,  Yönetim Kurulu Üyeleri Murat İmamoğlu, Cumali Güneş, Mustafa Badıllı, Faruk Atlas,  Meclis Üyeleri Ali Çiçek, Abdurrahman Acı, Ahmet Oruç, Mikail Zahit, M.Fatih Us, Mustafa Şimşek, Bakır Kama, Ömer Melik, Mustafa Sonekinci, TOBB 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına iştirak etti.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 22
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 123297
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES