İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Yetki Belgesi Hk.

11 Haziran 2021 | 151
| | | |

Sayın Üyemiz;

Bilindiği üzere, ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretine ilişkin usul ve esalarının düzenlenmesi amacıyla hazırlanan, İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik, 13.02.2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Bahse konu olan yetki belgesi verebilmesine ilişkin yönetmeliğin, 6. Maddesinde belirtilen İş yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı ile İşyeri Uygunluk Belgesi şartı arandığından, başvuruda bulunan Şanlıurfa ilindeki işletmeler İş yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı ile İşyeri Uygunluk Belgesi 31.07.2021 tarihine kadar Şanlıurfa Ticaret İl Müdürlüğü'ne teslim etme tahhüdünde bulunarak Yetki Belgelerini almışlardır. Ancak, bu zamana kadar Yetki Belgesi alan işletmeler bu tahhütlerini yerine getirmemişlerdir.

Bu kapsamda 31.07.2021 tarihine kadar, İş yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı ile İşyeri Uygunluk Belgesini Şanlıurfa Ticaret İl Müdürlüğü'ne ibraz etmeyen işletmelerin İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti yetki belgelerinin iptal edileceği ifade edilmiştir.

Bilgilerinize saygıyla sunarız.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 20
2021 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 270066
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2021 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES