Yurt Dışı İş Gezisi Destek Programı Uygulama Esasları Revizyonu Hk.

16 Ocak 2020 | 119
| | | |

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) Odamıza iletilen yazıda, TOBB ile KOSGEB arasında geçen sene gerçekleştirilen işbirliği sonucunda oda ve borsaların KOBİ'lerin katılımı ile düzenlendikleri KOSGEB destekli yurt dışı iş gezisi başvurularının TOBB'a yapılmakta olduğu ve ardından KOSGEB tarafından onaylandığı belirtilmiştir.

Başvuru noktasının TOBB'a alınmasının, oda ve borsalar tarafından düzenlenen yurt dışı fuar sayısını arttırdığı da ifade edilmiştir. Bu süreçte uygulamanın yaygınlaştırılması ve iyileştirilmesi için birtakım çalışmalar gerçekleştirildiği aktarılmıştır.

Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde KOSGEB tarafından İşletme Geliştirme Destek Programı Uygulama Esaslarını'nın Yurt Dışı İş Gezisi Desteği başlığında 02.01.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yapılan iyileştirilmeler aşağıda yer almaktadır.

Destek Limitlerinde Artış: Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avustralya kıtası ile Asya Pasifik Ülkeleri için destek 5.000 TL’den 10.000 TL’ye, Çin Halk Cumhuriyeti dahil diğer ülkeler için 3.000 TL’den 5.00 TL’ye çıkarılmıştır.
Kolay Başvuru: Başvuru esnasında talep edilen, iş yükünü artıran ve bürokrasi oluşturan belgeler azaltılarak başvurular kolaylaştırılmıştır.

Fuar Kapsamının Genişletilmesi: Destek kapsamında Milli Katılım Organizasyonu Düzenlenecek Fuarların yanı sıra Prestijli Fuarlar Listesi de dahil edilmiştir.

Bilginize saygıyla sunulur.

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 25
2020 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 73033
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2014-2020 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES