ŞUTSO 2017 EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

2017-09-08 18:59:48
Okunma Sayısı: 133

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 2017 Eylül Ayı olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Êylül Ayı Meclis Toplantısı, Meclis Üyeleri bilgi aktarımı, önergeler, 2017 Ağustos ayı mizanının görüşülmesi, 2017 Ağustos Ayı faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Mustafa Taş başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Meclis Başkanı Mustafa Taş, yaptığı selamlama ve açılış konuşmasında; yaklaşan Oda ve Borsa seçimlerinde tekrar aday olacak meclis üyelerine başarılar dilerken, aday olmayacak meclis üyelerine de çalışmalarından dolayı teşekkürlerini  iletti. Meclis Başkanı Mustafa Taş'ın konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Akabinde Genel Sekreter Vedat Tekatlı, 2017 Ağustos Ayı faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

2017 Ağustos Ayı faaliyetlerimiz şöyle;

07.08.2017 - 05.09.2017 tarihleri arasında Odamıza;

77 yeni üye kaydedilmiş,

159 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

12 üyenin kaydı silinmiştir.

05.09.2017 Tarihi İtibari İle Toplam Üye Sayımız: 8623

II- KATILDIĞIMIZ TOPLANTILAR VE TÖRENLER

 1. 07.08.2017 tarihinde Valilik Toplantı Salonu’nda 2018 Yılı Fuar organizasyonları ile ilgili gerçekleştirilen istişare toplantısına Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı katıldı.
 2. 08.08.2017 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda düzenlenen Fuar Merkezi Tanıtım Toplantısı’na Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ile davetliler katıldı.
 3. 15.08.2017 tarihinde Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ile ilgili düzenlenen il komite hazırlık toplantısına Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı Mustafa Taş katıldı.
 4. 18.08.2017 tarihinde Şanlıurfa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Koruma Kurulu toplantısına Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı Mustafa Taş katıldı.
 5. 21.08.2017 tarihinde Şanlıurfa’ya düzenlenen uçak seferi sayılarının artırılması ve uçuş saatlerinin iyileştirilmesi ile ilgili Valilik Toplantı Salonu’nda, Vali Abdullah Erin’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Türk Hava Yolları Bölgesel Uçuşlar Başkanı Said Şamil Karakaş, THY Pazarlama ve Satış Müdürü Murat Yağmur, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı katıldı.
 6. 30.08.2017 tarihinde Şanlıurfa Valiliği koordinasyonuyla gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı Mustafa Taş katıldı.

III- ODAMIZDA YAPILAN TOPLANTILAR

 1. 16.08.2017 tarihinde ŞUTSO 14. Meslek Komitesi, Komite Başkanı Mehmet Akkuş Başkanlığında Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda; ŞUTSO Meclis Üyeleri M.Fatih Us, Murat Mesçi, Mustafa Sonekinci, Komite Başkanı Mehmet Akkuş, Komite Başkan Yardımcısı Müslüm Kalkan, ŞUTSO Meslek Komite Sorumlusu İsmail Aktaş hazır bulundu.
 1. 21.08.2017 tarihinde GAP Seracılar Birliği Derneği, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Toplantı Salonu'nda Güneş Enerjisi Kaynaklarının Kullanımı, Enerji Kooperatifi Kurma ve Seralarda Enerji Verimliliği konulu bir eğitim semineri düzenledi. Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın katkılarıyla gerçekleştirilen seminere; Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili M.Ali Cevheri, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ŞUTSO Meclis Üyesi Halil Peltek ile davetliler katıldı.
 2. 19.08.2017 tarihinde Şanlıurfa'da havayolları ulaşımında yaşanan problemlerin giderilmesi adına uçuş saatlerinin iyileştirilmesi, uçak seferi sayılarının artırılması ve destinasyon ağının genişletilmesi için Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda bir toplantı düzenlendi. Türk Hava Yolları Bölgesel Uçuşlar (Anadolujet) Başkanı Said Şamil Karakaş, THY (Anadolujet) Pazarlama ve Satış Müdürü Murat Yağmur ile Anadolujet Şanlıurfa Satış Müdürü Hasan Malik Aydıner, ŞUTSO Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı, ŞUTSO Meclis Başkanı Mustafa Taş, ŞUTSO Meclis Üyesi C. Asuman Yazmacı, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Şefik Bakay, Şanlıurfa Turizm Geliştirme Derneği Başkan Yardımcısı Rahime Yaşar, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak'ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda uçuş saatlerinin iyileştirilmesi, uçak seferi sayılarının artırılması ve destinasyon ağının genişletilmesi ile ilgili detaylar konuşuldu.
 3. 01.09.2017 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ŞUTSO) Kurban Bayramı Bayramlaşma Töreni yapıldı. ŞUTSO Meclis Fuaye Alanı'nda gerçekleştirilen Bayramlaşma Töreninde ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı, Meclis Başkanı Mustafa Taş, bayram tebriklerini kabul etti. Bayramlaşma Töreni'ne  Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı M.Şefik Bakay, ŞUTSO Meclis Üyeleri Mehmet Yetim, Bakır Kama, Mustafa Badıllı, Halil Peltek, Halil Savaş, Selçuk Karakuş, Selahattin Ateş, E. Sabri Akaltun. Mehmet Günak, Mustafa Sonekinci, Genel Sekreter Vedat Tekatlı, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Hayırlı ile Personel ve Üyeler katıldı.

IV- ODAMIZA YAPILAN ZİYARETLER:

 1. 09.08.2017 tarihinde Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü ve Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Kasım Yenigün, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Üyeleri Hasan Fehmi Hayırlı ve Mehmet Emin Bayaslan'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konuları, Teknokent'in mevcut durumu ile güncel konular konuşuldu.
 2. 10.08.2017 tarihinde Albayrak Medya kuruluşu olan Reklampiri Genel Müdür Yardımcısı Ziya Kadam, Grup Müdürü Kader Gezgin ve Yenişafak Gazetesi Muhabiri Çağlar Çağatay'dan oluşan heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Üyeleri Hasan Fehmi Hayırlı ve Mehmet Emin Bayaslan'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konuları ile Derin Ekonomi Dergisi'nin Eylül ayında yayınlayacağı Şanlıurfa Eki hakkında istişarede bulunuldu.

V-ODAMIZCA YAPILAN ZİYARETLER:

07.08.2017 - 05.09.2017 tarihleri arasında odamızca resmi bir ziyaret gerçekleştirilmemiştir.