ŞUTSO 2018 OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

11 Ocak 2018 | 652
| | | |

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 2018 Ocak Ayı olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Meclis Üyeleri bilgi aktarımı, önergeler, 2017 Aralık ayı mizanının görüşülmesi, Hesapları İnceleme Komisyonu kararının görüşülmesi, 2018 yılı Tahmini gelir gider bütçesi ve 2017 Aralık Ayı faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Mustafa Taş başkanlığında, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Meclis Başkanı Mustafa Taş'ın selamlama ve açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde Genel Sekreter Vedat Tekatlı, 2018 Kasım Ayı faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Meclis Toplantısı sonrasında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim İPARD II 3. Çağrı Dönemi'nde verilen Hibe ve Destekler hakkında Meclis Üyelerine detaylı bir sunum gerçekleştirdi ve melis üyelerinin sorularını yanıtladı. Dr. Sadık Yetim, toplantıda, tüm yatırımcıları hibe ve desteklerden yararlanmaya davet etti.

2017 Aralık Ayı faaliyetlerimiz şöyle;

I- KAYIT DEĞİŞİKLİK VE TERKLER

11.12.2017-08.01.2018 tarihleri arasında Odamıza;

95 yeni üye kaydedilmiş,

144 üyenin kayıtlarında değişiklik yapılmış,

22 üyenin kaydı silinmiştir.

08.01.2018 Tarihi İtibari İle Toplam Üye Sayımız: 9164

II- KATILDIĞIMIZ TOPLANTILAR VE TÖRENLER

 1. 14.12.2017 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen “İstihdam Şurası ve Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreni” gerçekleştirildi. ŞUTSO, gerçekleştirilen törene, Kayyum Heyeti Üyesi Mehmet Emin Bayaslan, Meclis Başkanı Mustafa Taş, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat, Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Yılmaz, Genel Sekreter Vedat Tekatlı’dan oluşan bir heyetle katılarak Şanlıurfa iş dünyasını temsil etti.
 2. 17.12.2017 tarihinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde İstanbul'da yaşayan Şanlıurfalı İş Adamlarıyla istişare toplantısı düzenlendi. İstanbul'da bir otelde düzenlenen toplantıya Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mahmut Kaçar, Mehmet Ali Cevheri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı Mustafa Taş, İlçe Belediye Başkanları, Karacadağ Kalkınma Ajansı yöneticileri ile Şanlıurfalı İş Adamları katıldı.
 3. 20.12.2017 tarihinde Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen Mahalli Çevre Kurulu Toplantısına Odamız Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı katıldı.
 4. 20.12.2017 tarihinde Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin başkanlığında Göç İdaresi Kalkınma Ajansı Suriyeli İş Adamları Dernekleri ile düzenlenen toplantıya Odamız Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol katıldı.
 5. 21.12.2017 tarihinde Danimarka Mülteci Konseyi tarafından desteklenen Suriyeli ve Türk Katılımcıların istihdam edilebilirliğini artırmak amacıyla Geçim Kaynakları Faaliyetleri yürütüldüğü ve bu faaliyetler kapsamında 21.12.2017 tarihinde Dedeman Otel de yerel paydaşlar ve firmaların katılımı ile Özel Sektör girişimi ve İstihdam Etkinliği programına Odamız AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü katıldı.
 6. 22.12.2017 tarihinde Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen İl İstihdam Kurulu Toplantısına Odamız Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol katıldı.
 1. 23.12.2017 tarihinde Şanlıurfa Ekonomi Kulübü tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve çok sayıda ülkelerden uzmanların katılımıyla 3 gün süren, Türkiye Ekonomi Zirvesi’ne, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Meclis Başkanı Mustafa Taş ile Meclis Üyeleri de heyet olarak katıldı.
 2. 24.12.2017 tarihinde Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) koordinasyonuyla gerçekleşen organizasyonda, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası; Hindistan BMA Ticaret Odası, İran Kazvin Ticaret Odası, Kuzey Makedonya Ticaret Odası arasında ilişkilerin geliştirilmesi, ekonomik, ticari, sosyal, kültürel, tarım, turizm, bilim ve sanat alanlarında işbirliği sağlamak üzere " İşbirliği İyi Niyet Mektubu" imzaladı.
 3. 28.12.2017 tarihinde Harran Üniversitesi'nde Uygulama ve Araştırma Merkezleri İstişare Çalıştayı düzenledi. Düzenlenen çalıştaya Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol da katıldı. Harran Üniversitesi Merkezi Laboratuvarın (HÜMEL) ev sahipliğinde organize edilen ve 14 araştırma merkezinin katıldığı çalıştay kapsamında üniversitede kurulan Araştırma ve Uygulama Merkezlerinin kurulum gerekçesi, süreci, alt yapı gelişimi, vermiş oldukları hizmetler ve etkinlikler, geleceğe dönük hedefler, talep ve beklentileri ile eksik yönleri masaya yatırıldı.
 4. 03.01.2018 tarihinde Harran Üniversitesi tarafından düzenlenen 1. Koordinatörlükler İstişare Toplantısı’na Odamız AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü katıldı.
 5. 05-07.01.2018 tarihlerinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Üyeleri, farkındalık oluşturma temelli kişisel gelişim eğitim programına katıldı. Boğaziçi Üniversitesi Saha Projeleri Direktörü Soner Şahan tarafından verilen eğitim, Antakya Ottoman Palace Thermal Resort’ta, 5-7 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

III- ODAMIZDA YAPILAN TOPLANTILAR

 1. 14.12.2017 tarihinde Şanlıurfa’da, hukuk uyuşmazlıklarında arabuluculuk uygulamasının yaygınlaştırılması ve bilinirliğinin arttırılması amacıyla organize edilen “İş Hukukunda Arabuluculuk” konulu toplantı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO), Şanlıurfa Ticaret Borsası, MÜSİAD, TÜMSİAD, MİSİAD ve ASKON Şanlıurfa Şubeleri işbirliğiyle Av. Arb. Hayati Dedeoğlu’nun sunumuyla gerçekleştirildi. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Kayyum Heyeti Üyeleri Hasan Fehmi Hayırlı, Mehmet Emin Bayaslan, Meclis Başkanı Mustafa Taş, İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürü Lezgin Özmen, MİSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Ömer Ağ, ASKON Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkan Yardımcısı Halef Karataş, ŞUTSO Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Vedat Tekatlı ile çok sayıda davetli katıldı.
 2. 15.12.2017 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Şanlıurfa TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile Coca Cola Türkiye işbirliğinde yürütülen “Kız Kardeşim Projesi” Şanlıurfa eğitim programı başladı. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonu’nda başlayan eğitimin açılış toplantısına, ŞUTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Fehime Çoban Avcı, ŞUTSO Genel Sekreter Yardımcısı Nihal Dörtkardeş ile kursiyerler katıldı.
 3. 16.12.2017 tarihinde Şanlıurfa Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı, ŞUTSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, 5174 sayılı Odalar ve Borsalar Kanunun Oda Muamelat Yönetmenliğinin 81. maddesi gereğince aynı ilde bulunan oda ve borsa yönetim kurullarının 4 ayda bir gerçekleştirdiği Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ev sahipliğinde, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası, ŞUTSO Viranşehir Temsilciliği ve Şanlıurfa Ticaret Borsası temsilcilerinin katılımıyla ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda yapıldı.

IV- ODAMIZA YAPILAN ZİYARETLER:

 1. 14.12.2017 tarihinde Şanlıurfa Vakfı Başkanı Sedat Sözer ve beraberindeki vakıf yönetim kurulu üyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Sedat Sözer ve beraberindeki vakıf yönetim kurulu üyelerini, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ve Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı karşıladı. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konuları ile güncel konular hakkında istişarelerde bulunuldu.
 2.  19.12.2017 tarihinde Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Sarıışık, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Rektör Prof.Dr. Ramazan Taşaltın ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Sarıışık'ı, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Kayyum Heyeti Üyeleri Hasan Fehmi Hayırlı ve Mehmet Emin Bayaslan karşıladı. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konuları, üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi ve güncel konular konuşuldu.
 3. 19.12.2017 tarihinde Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşlarını İzleme Platformu Başkanı Faruk Akbaş ile ASKON Şanlıurfa İl Başkanı Orhan Şahin, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı Mustafa Taş'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Faruk Akbaş ve Orhan Şahin'in beraberindeki heyeti, makamında ağırlayan ŞUTSO Meclis Başkanı Mustafa Taş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gerçekleşen ziyarette; Şanlıurfa’nın sanayi, ticari ve ekonomik konularının yanı sıra güncel konular hakkında istişarede bulunuldu. Şanlıurfa Denetimli Serbestlik il Müdürü Ali Güçtekin'in de bulunduğu sohbet ortamında gerçekleşen ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü.

V-ODAMIZCA YAPILAN ZİYARETLER:

 1. 26.12.2017 tarihinde Odamız kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol ve Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı Halk Bankası Şanlıurfa Şube Müdürü Davut Akgün’ü makamında ziyaret etti.

VI-DİĞER

 1. 13.12.2017 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Taşeron Firma Temsilcileri ile görüşmesinin akabinde taşeron firma işçilerinin kadroya alınması ilgili talepleri ve beklentileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a resmi yazı ile iletti.

 

 

 

 

 

 

 

Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası
Paşabağı Mahallesi Adalet Caddesi no: 9 ( Şanlıurfa Valiliği Arkası) Şanlıurfa/ TÜRKİYE
Online Ziyaretçi Sayısı: 22
2018 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 89832
Geçmiş Yıl Ziyaretçi Raporları
Copyright © 2018 Şutso Bilgi İşlem, Uygulama BES